Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1322, Did:0, useCase: 3

Otrais "Dubļu festivāls" Ikšķilē noslēdzies

Jānis Pārums

Otrais "Dubļu festivāls" Ikšķilē noslēdzies
Foto: Ritvars Raits

Sestdien, 23.jūlijā Ikšķilē pilsētas pludmalē iepretī Sv.Meinarta salai notika otrais Latvijas Dubļu festivāls, kur galvenā pasākuma lomu spēlēja futbols. Organizatori parūpējās arī par dažādiem individuāliem konkursiem un sacensībām.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bija vērojama lielāka dalībnieku aktivitāte, piesakot komandas. Spēļu norises vietā ieradās 20 komandas ko sadalīja 4 apakšgrupās, kas savstarpēji sacentās cita ar citu. Cīņas iekārtotajos trijos laukumos izvērtās gana aizraujošas. Atšķirībā no iepriekšējā gada, kad visu dienu lija lietus, šoreiz īsa lietus šalts tikai atvēsināja iekarsušos dalībniekus un spirdzināja pirms jaunām cīņām.

Dubļu futbola spēļu starplaikos daudzos klātesošos skatītājus priecēja komandu Mūzu sacensības. Viņām bija gan jālec ar pūsli pa dubļiem, gan jādejo limbo dejas. Sacensību noslēdza temperamentīgas stiepšanas sacensības, kas abām iesaistītajām beidzās ar gardiem smiekliem dubļu šļakatās. Mūzas šoreiz no visas sirds centās piesaistīt skatītāju un savu komandas puišu uzmanību, atraktīvi izpildot visas disciplīnas, mazāk domājot par savu izskatu un dubļu daudzumu. Saskaitot visus sacensībās gūtos punktus, vislabāk veicās „LSPA – ar šekeļiem no Ukriem”, „Mans vectēvs” un „Neķer kreņķi” komandu mūzām, kas attiecīgi ieguva dāvanu karti no VISITLATVIJA un iespēju lēkt no Siguldas gaisa tramvaja ar gumijām. Protams, visas Mūzas tika pie dažāda tilpuma TORLEY dzirkstošajiem dzērieniem. Mūzu dejas limbo ritmos bagātināja arī kāds topošais līgavainis, kas savu vecpuišu ballītes maršrutu bija izvēlējies gar Ikšķiles pludmali. Puisim kopā ar meitenēm nācās dejot limbo, kas, protams, viņam beidzās ar kārtīgu dubļu peldi, bet pārējiem vecpuišu ballītes dalībniekiem un visiem skatītājiem - ar kārtīgu izsmiešanos.

Dienas gaitā dubļu futbola sacensības tuvojās kulminācijai, jo apakšgrupu cīņās noskaidrojās tās astoņas komandas, kam jācīnās ceturtdaļfinālos. Par tām kļuva visu grupu pirmo divu vietu ieguvēji, tai skaitā arī iepriekšējā gada uzvarētāji Isostar/United Sexy Boys.

Ceturtdaļfināla cīņas bija ļoti sīvas, visām beidzoties ar vienu vārtu pārsvaru. Toties pusfinālos nākamie finālisti uzvarēja visai pārliecinoši. Fināla tikās iepriekšējā gada pirmās un trešās vietas ieguvēji Isostar/USB un „Labāk būtu dzēruši”. Lai arī nedzērāji cīnījās, cik spēka, tomēr visai drošu uzvaru 3:1 izcīnīja Isostar/United Sexy Boys. Trešo vietu izcīnīja „Neķer kreņķi”, kas gandarījuma finālā pārspēja „Džamaika”.

Par labāko, atraktīvāko un saliedētāko komandu organizatori atzina „Zvaigžņu leģionāri” dubļu futbola komandu, kas ieguva balvu no Kultūras nama „PIE LABVĒLĪGĀ TIPA” – rezervēta galdiņa ar kokteili Spainis un TORLEY dzirkstošie dzērieni visiem komandas dalībniekiem ar otrajām pusītēm.

Kā jauna atrakcija šogad tika ieviesta dubļu daudzcīņa, kurā piedalīties tika aicināts ikviens gribētājs. Nepagāja ne piecas minūtes un plānotais 30 dalībnieku skaits bija nokomplektēts. Jāsaka, ka šis bija viens no skatāmākajiem dienas notikumiem, jo dalībnieki sacentās 60 m skrējienā pa dubļiem, dubļu trīssoļlēkšanā un tālšļūkšanā uz vēdera. Skatītāju karsti un emocionāli atbalstīti puiši un meitenes no sirds „plosījās” pa dubļiem, labākie ieguva balvas no AND 1.

„Otrais dubļu futbola turnīrs ir noslēdzies un atkal, dalībnieku emocijas pēc pasākuma jau prasīja nākamo šādu pasākumu vēl šoruden. Drīzāk gan labi saplānosim vēl kvalitatīvāku pasākumu nākamgad. Šogad realizējām ideju par dubļu daudzcīņu. Nākotne ir arī citas idejas, kas ļaus šo pasākumu nosaukt par īstu sporta festivālu dubļos un, kurš pulcēs aizvien vairāk dalībnieku dažādās disciplīnās. Tikai, iespējams, meklēsim kādu vietu Latvijā, kur nebūsim atkarīgi no ūdens pazemināšanas HESā,” uzreiz pēc sacensību noslēguma atzina biedrības „Par stipru Latviju!” projektu vadītājs Zintis Škipors.

Sacensību rezultāti, fotogrāfijas un video no dubļu festivāla Ikšķilē jau no nākamās nedēļas meklējiet Par stipru Latviju!

     [+] [-]

, 2011-07-25 15:23, pirms 13 gadiem
bildes:
Collection: FOOTBALL

     [+] [-]

, 2011-07-26 10:17, pirms 13 gadiem
Tik daudz jau jaazin, ka ir Meinards nevis Meinarts