Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

Latvieši ar cerībām uz medaļām rīt sāks pasaules čempionātu 24h rogainingā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ierasts, ka Latvijas pārstāvji no rogaininga čempionātiem atgriežas ar medaļām. Ja ne vienmēr OPEN grupās, tad veterānu grupās gan esam stipri un visbiežāk tiekam pat pie zelta godalgām. Šogad pasaules rogaininga čempionāts notiek Čehijā no 26. līdz 27.augustam, un gandrīz visa Latvijas delegācija jau ir ceļā, tāpēc paskatīsim, kam tad īpaši sekot šoreiz.

Absolūtajā čempionāta vērtējumā jeb OPEN, Latvijai MO grupā vislielākās cerības liekam uz Gunta Šmauksteļa un Kārļa Laudera duetu. Guntis ir ar milzīgu pieredzi un labiem rezultātiem 24h augsta līmeņa sacensībās un arī Kārlis pēdējos gados ir rādījis atzīstamas spējas gan fiziskā ziņā, gan uzlabojis savas orientēšanās prasmes. WO un XO grupās (ieskaitot WV un XV) redzam vairākas spēcīgas Latvijas komandas, bet prognozēt medaļas neuzdrīkstamies, turēsim īkšķus! Bet, pag, pag - tomēr viena slavena, daudz medaļas pasaules čempionātos izcīnījusi komanda ir piereģistrējusies tikai vakar - potenciālie medaļnieki XO grupā - Anita Liepiņa un Valters Kaminskis.

MW grupā Latvija šogad ir vairākas stipras komandas, gan iepriekšējo čempionātu medaļnieki, gan komandas, kas nesen vēl nekvalificējās grupai 40+ (nebija sasnieguši vajadzīgo vecumu), bet atzīstami startēja open grupā, tāpēc šogad noteikti būs konkurencē uz medaļām gan MW, gan arī open grupā. Sarakstā kā galvenos pretendentus uz medaļām gribētos izcelt Eināru Masteiko, Jāni Višķeru (komanda Strycove) un Miķeli Zumbergu, Sandi Pētersonu (Pythagoras wet pants).

Visticamāk, ka vēl medaļas sagaidīsim no Mona W (Velga Buša, Baiba Puriņa) grupā WSV, no Mona-X (Pēteris Zariņš, Baiba Ozola) grupā XSV. Grupā MUV izskatās, ka varam gaidīt vairākas Latvijas komandas uz goda pjedestāla, konkurence tur ir kārtīga, bet mūsējie ir īpaši stipri! WUV neapšaubāmas līderes ir Ligita Grunde un Alīda Ābola, bet noteikti sekosim līdzi arī mūsu leģendārajām Velmārām (Velta Zjatkova, Māra Bolšteina). XUV grupā tikai vieni mūsējie, toties stipri - Gunta Lebedoka un Māris Penkulis komandā "Bison and Mole".

Vēl iesakām pasekot līdzi, ko tad čempionātā iespēs "melnie zirdziņi" Edijs Dzalbs un Konstantīns Biktimirovs, kas abi ir ātri un spēcīgi puiši, bet, šķiet, ka nevienu 24h rogainingu vēl nav pieveikuši.

Izmantotie resursi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums