Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 3

LK orientēšanās uzvar titulētie veterāni Sirmais un Skrastiņa, jauniešiem ziemas izcilnieks Ļepeškins

Ivars Bācis
Ivars Bācis

LK orientēšanās uzvar titulētie veterāni Sirmais un Skrastiņa, jauniešiem ziemas izcilnieks Ļepeškins
Foto: Mareks Gaļinovskis.

Latvijas kausa posms un "Ozona" čempionāts orientēšanās sportā mežā pie Vecmokām izvērtās par divām patiesi karstām dienām, kurās rekordliels dalībnieku skaits piedalījās individuālajās un stafešu sacensībās. Elites grupās uzvarēja divkārtējais Eiropas vicečempions Mārtiņš Sirmais unpasaules čempionātā desmitniekā tikusī Aija Skrastiņa, bet stafetēs dubultuzvaru izcīnīja OK Alnis jaunie un spēcīgie sportisti. Jauniešiem pirmo vietu izcīnīja šīs ziemas četrkārtējais Eiropas čempions Ritvars Ļepeškins no Madonas.

Ozona rīkotā Latvijas kausa posma 540 individuālie dalībnieki un 116 komandas ir jauns šo sacensību apmeklētības rekords. Tas priecē organizatorus un sagādā interesantākas sacensības arī pašiem dalībniekiem, jo uzvaras liekas vērtīgākas, ja tās ir jāizcīna kārtīgā konkurencē. Šoreiz Ozona čempionāts norisinājas no jauna atklātā orientēšanās apvidū - mežā pie Vecmokām, kur dažādas jaunaudzes mijās ar skaistiem egļu mežiem, reljefs vietām bija detalizēts, bet kopumā apvidū milzīgu kalnu nebija. Netrūka arī ceļu, taku un stigu, kas ļāva distancēs ieplānot arī garākus etapus, kur svarīgākā ir ceļa izvēle.

Pirmajā dienā sportisti sacentās katrs pats par sevi - elite paredzētajā vidējā distancē, bet pārējie - garajā distancē. Īpaši svarīga šī diena bija jauniešiem un junioriem, kuriem tās bija pēdējās atlases sacensības uz Baltijas čempionātu un priekšpēdējā iespēja sevi apliecināt izlases treneriem pirms Eiropas Jauniešu un Pasaules Junioru čempionātiem.

Tāpēc vērts pieminēt, ka M16 grupā uzvarēja ogrēnietis Renārs Grasis, M18 grupā labākais izrādījās ziemas sezonas zvaigzne Ritvars Ļepeškins no OK "Arona", bet junioru konkurencē visus pārspēja OK "Azimuts" pārstāvis Austris Kalniņš. W16 grupā labākā bija Ilze Jumiķe no OK "Alnis", W18 droši uzvarēja Sanda Lapiņa (ZVOC) un ātrākā juniore atkal izrādījās sportiste no Smiltenes kluba - Agnese Jaunmuktāne.

Vīriešu konkurencē atkal neuzvarams izrādījās Mārtiņš Sirmais, kurš aiz sevis 15 sekunžu attālumā atstāja uzlēcošo zvaigzni Edvardu Zvirgzdiņu. Jāpiebilst, ka Sirmais pēc 40 sekunžu kļūdas uz 12. kp savu jau trešo uzvaru Ozona čempionātā nodrošināja tieši ar spēcīgu finišu - lielu ātrumu distances pēdējos četros etapos. Zvirgzdiņš, iespējams, uzstādīja jaunu rekordu, uz Latvijas Kausa posma goda pjedestāla kāpjot tikai 16 gadu vecumā. Interesants ir fakts, ka Zvirgzdiņa dzimšanas gadā Simais jau izcīnīja savu pirmo Eiropas čempionātu medaļu - vidējā distancē Igaunijā. Šī gada Ozona čempionātā trešo vietu izcīnīja Matīss Slikšjānis, par pāris sekundēm apsteidzot konkurentus.

Spēcīgākajā sieviešu grupā bez kļūdām, šķiet, ka neiztika neviena dalībniece. Galu galā ātrākā un precīzākā vēlreiz izrādījās Aija Skrastiņa, kura tikai ar 14 sekunžu pārsvaru pārspēja Kristīni Berķi. Trešajā vietā ierindojās Ieva Rukšāne, par dažām sekundēm apsteidzot savu titulēto kluba biedri Iritu Puķīti. Puķīte bija drošā gandrīz divu minūšu vadībā pie 9.kp, taču tad sekoja kļūdas kartes detalizētākajā apvidus daļā, un otrā vieta par ceturto pārvērtās pašās distances beigās, etapā uz pēdējo kontrolpunktu.

Dalībnieku dienu vēlāk atgriezās svelmainajā karjerā, kurā izvietots sacensību centrs, lai noskaidrotu attiecības trīs etapu stafetēs. Ozona čempionāta stafetes no citiem Latvijas kausa posmiem atšķiras ar to, ka viens no tiem ir atšķirīga garuma - šoreiz pēdējais etaps bija garāks par pārējiem, lai spēcīgākajiem komandas dalībniekiem būtu vairāk iespēju kādu noķert un intriga ieilgtu.

Vīriešu elitē pārliecinoši uzvarēja OK "Alnis" orientieristi - Aivis Šiliņš jau pirmā etapa beigās ieguva nelielu pārsvaru pār sekotājiem, ko otrajā etapā tikai palielināja Endijs Titomers. Rihards Krūmiņš droši noturēja pārsvaru līdz beigām un OK "Alnis" - JNSC komanda otro reizi uzvarēja Ozona čempionātā. Par otro vietu gan kārtīgi paspēkojās IK Auseklis un OK Ogre komandas. Pirmajā etapā pārsvaru ieguva Ausekļa Emīls Saulīte, kura iekrāto handikapu neskartu otrajā etapā saglabāja Emīls Lazdāns. Trešajā etapā Edvards Zvirgzdiņš pieļāva kļūdu, kas ļāva Ogres orientieristam Valteram Reneslācim viņu noķert, bet finiša sprintā cerības konkurentam neatstāja.

Līdzīgā manierē arī sieviešu elitē uzvarēja OK "Alnis""= komanda, kura bija vadībā visu stafetes laiku un uzrādīja visu trīs etapu labākos laikus. Pirmo Jelgavas kluba uzvaru Ozona čempionātā izcīnīja Signe Sirmā, Ilona Daģe un Elza Ķuze.Taču par otro līdz ceturto pozīciju izvērtās interesanta cīņa starp OK "Azimutu", OK "Kāpa" un "Ozonu". Pēc pirmā etapa "Azimuta" Anda Jaunmuktāne un Ozona Līga Ārniece finišēja praktiski vienlaicīgi, bet "Kāpas" Una Undīne Dzērve iepalika tikai 1:10. Arī otrajā etapā izšķirošie notikumi izpalika, jo OK "Azimuts" "spēlējošā trenere" Liene Brūvele izturēja līdzi "Ozona" Laurai Puķītei un stafeti nodeva ar tikai 19 sekunžu deficītu, bet Ieva Rukšāne Kāpai saglabāja to pašu atstatumu līdz trijniekam, kāds tas bija pēc pirmā etapa.

Pēdējā etapā uzreiz pēc skatītāju kontrolpunkta nepareizā virzienā aizskrēja Ozona jaunpienācēja Laura Berķe, kura tādējādi zaudēja pozīciju aiz viņas startējušajai Kāpietei Laurai Vīķei. Kā otrā komanda finišu sasniedza OK Azimuts - Sm BJSS pārstāve Agnese Jaunmuktāne, taču, diemžēl bija atzīmējusies nepareizajā 2. kontrolpunktā un līdz ar to komanda tika diskvalificēta. Tad uz 2. vietu pakāpās OK Kāpa, bet vietu trijniekā tomēr saglabāja Ozona orientieristes.

Izmantotie resusi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums

     [+] [-]

, 2023-05-24 16:10, pirms 4 mēnešiem
Sirmajam 15. jūlijā paliks 41 gads.

Ļepeškins ir iekļauts LOV bronzas vienībā slēpošanā. Varbūt čali var pārvilināt uz biatlonu?