Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Rīt startēs Valmieras Magnēts

Rīt startēs Valmieras Magnēts
Meklēt pirmos kontrolpunktus savā dzīvē, aicināts ir ikviens!

Ceturtdien, Valmierā, Baiļu apkārtnē tiks atklāta jaunā orientēšanās sezona, kuru jau kopš 1971. gada šajā pusē apzīmē ar vārdu Magnēts. Desmit gadus to organizē Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs ar tās vadītāju Ingunu Valdmani priekšgalā.

Cik kārtu šosezon paredzēts un kādi jaunumi gaidāmi?
Magnēts notiks 22 reizes ceturtdienās no 14. aprīļa līdz septembra vidum. Viena kārta būs kā stafetes. Pirms diviem gadiem to jau izmēģinājām. Stafetes piedod asumiņu — tā ir komandu cīņa.
Aicināt mežā arī jaunus interesentus?
Aicināts ir ikviens! Magnētā sezonā piedalās ap 500 cilvēku, kārtā vidēji 150. Kaut nedaudz jūtamies kā viena ģimene: mūs apvieno mīlestība pret mežu, dabu, sportiskām aktivitātēm un prieku sagādā pats process — punktu meklēšana, atrašana, distances veikšana, kas vienlaikus ir gana interesants loģikas, tēlainās domāšanas un vizuālās uztveres uzdevums.

«Godājamais lasītāj, jūs droši vien esat interesējies par to, vai eksistē tāds sporta veids, ar kuru var nodarboties jebkurā vecumā un jebkurā gada laikā ar tādu slodzi, kāda pašam patīk. Tāds sporta veids ir! Tas ir orientēšanās sports — kā pieņemts apzīmēt pārvietošanos apvidū ar kartes un kompasa palīdzību».
No Laikraksta «Liesma» 1971. gada 25. maijs

Kā iemācīties orientēties?
Nekad nav par agru un par vēlu to sākt. Katru gadu sacensībās ierodas tādi, kas nekad nav orientējušies, bet vēlas pamēģināt. Daži aiziet, citi paliek, un orientēšanās kļūst par viņu patiesu aizraušanos, daudzi vēlāk iesaista arī ģimenes locekļus. Ir arī daži darba kolektīvi, smejos, ka tur darbā laikam pieņem ar nosacījumu, ka ies uz mežu orientēties.
Kas nepieciešams iesācējam?
Nekas liels. Katram ir dabas dota spēja orientēties, un ikviens savā mūžā kaut reizi ir karti rokās turējis un mēģinājis ko atrast. Velkam vienkāršu, sportisku apģērbu, ērtus apavus, ja var atrast, ņemam arī kompasu un ieskatāmies mājas lapā Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs, kur notiks Magnēts. Tiem, kas pirmo reizi nolēmuši orientēties, iesaku nekautrēties un neskaidros jautājumus uz vietas noskaidrot pie tiesnešiem. Zinām, cik dažkārt satraucošas ir pirmās reizes distancē. Sākt var ar jebkuru kārtu. Starta laiku var piemērot skolai vai darbam, jo startēt var pl. 16 — 19, no maija pat līdz pl. 20, sev izdevīgā laikā. Iesācējiem gan ieteiktu ierasties laikus, jo mežā 2 km distance var prasīt arī vairāk nekā stundu.
Sacensībās ir vecuma grupas, arī speciālas distances iesācējiem. Pērn jaunākajam dalībniekam bija tikai 4 gadi, bet vecākajiem krietni pāri 70. Vecāki nereti dodas mežā kopā ar bērniem, un tas ir brīnišķīgi kopā pavadīts laiks.
Orientēties mežā ir forši, jo... ?
Jo tas patiešām IR forši!

Pirmajā kārtā starts pl. 16 — 19, Valmierā, aiz Brenguļu ielas garāžām (sekojiet marķējumam).