Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Noskaidroti Latvijas čempioni velo orientēšanās vidējā distancē un sprintā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Noskaidroti Latvijas čempioni velo orientēšanās vidējā distancē un sprintā
Čempionāta dalībnieki. Foto: Latvijas orientēšanās federācija.

Siguldas un Inčukalna apkārtnē tika sadalīti divi Latvijas čempionāta velo orientēšanās medaļu komplekti: vidējā distancē un sprintā. Rīkotāji Latvijas orientēšanās federācija (LOF) kopā ar Biedrību A2 un ar būtisku Ata Heinola ieguldījumu piedāvāja dalībniekiem dinamiskas distances.

Vidējā distancē Silciema karjera apkārtnē bija jāspēj ne tikai atjaunot kartes lasīšanas iemaņas pēc ilgā sacensību pārtraukuma, bet arī jāpieņem pareizie lēmumi distancē, par taku un stigu braucamības ātruma lokālajām īpatnībām. Taciņas, ko ieminuši MTB braucēji un motosportisti, prasīja daudz tehnisko iemaņu. Startēja arī konkurenti no Lietuvas un Igaunijas.

Vīru Elites grupā nepārspēts palika Andris Sarksņa no Ogre Ok/SC, 12.1km distancē (taisnā līnijā) pavadot 45:50, sudrabs- Mārtiņam Lindem no Ozona un bronza - Edgaram Krūmiņam, kurš pārstāv IK Auseklis, bet otro rezultātu šajā grupa uzrādīja lietuvietis Julius Juodišius. Dāmu elitē 10,8km distancē ātrākā bija lietuviete Karolina Mickevičiūtė Juodišienė, bet Latvijas čempionāta zelta medaļu, ar distancē pavadītajām 49:56, saņēma Dina Zobena no Kāpa OK, sudrabs Mārītei Kājiņai no OK Mona.

Jaunieši sacentās divās vecuma grupās SV16 un SV20. V16 labākais bija šādu sacensību debitants Ričards Bisenieks no OK Purva Bridējs, bet šī paša vecuma meitenēm labākā - Ramona Poreitere no Ozons/RSP. Sudrabs - Artim Regnāram Labsvīram (Sigulda), bronza- Ernestam Nīmanim (ind.), bet meiteņu grupā sudrabs - Annijai Ošānei (Siguldas sporta skola), bronza- Ernestīnei Knētai (Meridiāns-CPSS-Pārgauja).

Tradicionāli kuplākajā V40 grupā, sīvā cīņā Zelta medaļu izcīnīja Eduards Rēns no Siguldas takām, bet V50 savu pārākumu pierādīja Mārcis Jēkabsons no Ozona.

Sprinta distance norisinājās Inčukalna pievārtē pie Kļavu karjera. Distances lielākā daļa netipiski urbānam sprintam bija jāveic pa mežu, bet pilsētvides piesitienu deva Kļavu vasarnīcu ciemats.

Dinamiskajā un ātrajā distancē svētdienas agrā ritā, nepārspēts palika Andris Sarksņa, aiz sevis otrajā vietā atstājot Edgaru Krūmiņu, kurš šajā distancē bija ātrāks par trešās vietas ieguvēju Mārtiņu Lindi. Dāmām vienotā grupā, kopējā konkurencē iekļaujot juniores, labākā atkārtoti bija lietuviete Mickevičiūtė Juodišienė Karolina, bet Latvijas medaļu komplektu izcīnīja Dina Zobena, Mārīte Kājiņa un Inese Kauķe (SK Briksnis).

V16 ātrākais sprinta distancē bija Mārtiņš Mežsargs (Siguldas sporta skola), bet šī paša vecuma meitenēm atkārtoti iegūstot zeltu - Ramona Poreitere no Ozons/RSP. Šoreiz sudrabs- Ričardam Biseniekam , bronza- Ričardam Girgensonam (Siguldas sporta skola), bet jaunākajām meitenēm 2.vietā Adele Balansa, 3.vietā Annija Ošāne ( abas- Siguldas sporta skola). V20 ātrākais bija igaunis Mahla Mihkel, bet Latvijas čempionāta zelta medaļu izcīnīja Jēkabs Toms Andresons ( Ogre OK/SC), sudrabs - Artūram Strakšam, bronza - Ronaldam Lūkinam (Siguldas Takas).

M40 grupā vēlreiz nepārspēts palika Eduards Rēns, bet V50 grupā labākais sprinta distancē bija Igors Jamčuks (IK Auseklis).

Izmantotie resursi:
◪ Latvijas Orientēšanās federācija - Sākums