Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:164, Did:0, useCase: 3

Mežaparkā sāksies gatavošanās Nordea Rīgas maratonam

Jānis Pārums

Mežaparkā sāksies gatavošanās Nordea Rīgas maratonam
"Nordea Rīgas maratona" organizators Aigars Nords
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Svētdien, 1.aprīlī, notiks pirmais pavasara sagatavošanās treniņš Nordea Rīgas maratonam. Jau ierastie pavasara sagatavošanās treniņi notiks katru svētdienu. Uz kopīgajiem treniņiem tiek aicināti visi Maratona partneri, reģistrētie un arī potenciālie Nordea Rīgas maratona dalībnieki.

Mežaparka treniņu ideja:

Ik svētdienas treniņu sērija Mežaparkā notiks jau piekto gadu un tā izvērtusies jau par ļoti gaidītu tradīciju, dodot iespēju skrējējiem satikties, komunicēt un iedvesmot vienam otru. Šogad svētdienās Nordea Rīgas maratona organizatori gaidīs visus skrējējus, kam Mežaparka formāts jau ir pazīstams no iepriekšējiem gadiem, gan arī visus tos, kas to uzdrošināsies darīt pirmo reizi. Ikvienam skrējējam sagatavošanās procesā rodas jautājumi par treniņu grafikiem, skriešanas apaviem, skriešanas trasēm vai vēl citām tēmām. Tādēļ Mežaparka treniņi ir vieta, kur ikviens nekautrējoties var pārrunāt sev interesantos jautājumus ar citiem skrējējiem, treneriem vai sporta ārstiem.

„Ideja par svētdienu treniņiem piedzima pirms pieciem gadiem, kopā ar draugiem svētdienās, izskrienot pa Mežaparka takām. Pa šiem gadiem svētdienas rīta skrējēju loks ir ievērojami pieaudzis. Kā rāda iepriekšējo gadu pieredze daudziem dalībniekiem skriešanas treniņš un sarunas ar citiem skrējējiem, bieži vien palīdz pieņemt pareizo lēmumu, kādā distancē startēt Nordea Rīgas maratonā. Neapšaubāmi lielākai daļai, skriešana Mežaparkā ir patīkama svētdienas rīta izklaide kopā ar savu ģimeni vai draugiem,” pārliecināts Nordea Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Mežaparka treniņu norise:

Treniņa dalībnieki Mežaparkā tiek aicināti pulcēties katru svētdienu plkst. 10:00 netālu no ieejas Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Treniņi notiks 1.aprīlī, arī Lieldienās 8.aprīlī, 15.aprīlī, 22.aprīlī, 29.aprīlī, 6.maijā un 13.maijā. Pēdējais simboliskais sagatavošanās treniņš notiks sestdien 19.maijā, uz kuru tiks aicināti arī Nordea Rīgas maratona elites skrējēji.

Svētdienās notiekošo treniņu formāts būs līdzīgs jau ierastajam – ikviens dalībnieks kopā ar treneru ieteikumiem, saņems arī Mežaparka karti ar ieteicamām skriešanas trasēm dažādā garumā – sākot ar 2,5 km, 5 km vai garākām. Tādejādi katrs dalībnieks savu maršrutu var izvēlēties atbilstoši savam garastāvoklim, treniņu grafikam un laika apstākļiem.

Sagatavošanās treniņos dalība ir bez maksas un iepriekšēja reģistrēšanās treniņu skrējieniem nav nepieciešama. Treniņu sportisko daļu, iesildīšanos pirms un pēc skrējieniem, kā arī profesionālos padomus nodrošinās sporta ārsti un treneri no "Sporta Laboratorijas".

Treniņš Siguldā:

Par ierastu tradīciju kļuvusi arī viesošanās Siguldā, kur visi aktīvie un skriet gribošie 5.maijā tiek aicināti uz pavasara iesildīšanās treniņu. Siguldas pašvaldība vienmēr bijusi aktīva Nordea Rīgas maratona atbalstītāja, jo Siguldā pavasara iesildīšanās treniņš notiks jau trešo reizi. Par Siguldiešu sportisko aktivitāti liecina arī interese par skriešanas pasākumiem, jo treniņi katru gadu pulcē vairākus simtus skriet gribētāju. Treniņš, kā jau ierasts, tiks organizēts sadarbībā ar Siguldas domi. Vairāk par Siguldas treniņa norisi ziņosim tuvojoties pasākumam.

Informāciju sagatavoja:
Inese Ķīkule