Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:164, Did:0, useCase: 3

Ieteikumi maratona dalībniekiem par piemērotu atsildīšanos pēc skrējiena

Andrejs Siliņš

Lai sekmētu organisma atjaunošanos, Nordea Rīgas maratona dalībniekiem pēc skrējiena iesaka veikt vieglu atsildīšanos un atsvaidzināties remdenā dušā. Pasākuma organizatori aicina nenorūdītus skrējējus izvairīties no ledus austas dušas, lai neradītu nevajadzīgu stresu un papildus slodzi centrālajai nervu sistēmai.

“Pirmkārt, pēc skrējiena veikšanas ikvienam maratonistam nepieciešams veikt vieglu atsildīšanos un tikai tad doties atsvaidzinošā dušā. Pilnīgam dušas baudījumam labāk izvēlēties remdenu vai mēreni karstu dušu, tādējādi atslābinot saites un muskuļus,” komentē fiziskās sagatavotības treneris Alvis Stankēvičs. “No ledus aukstas dušas nepieciešams izvairīties tiem skrējējiem, kas nav profesionāļi, jo nenorūdītam organismam pastāv augsta iespējamība saslimt. Auksts ūdens organismam radīs nevajadzīgu stresu un papildus slodzi centrālajai nervu sistēmai, kā arī kavēs organisma atjaunošanos,” maratona dalībniekus brīdina A. Stankēvičs.

Jau iepriekš ziņots, ka, viesojoties lielākajos sporta un kultūras pasākumos visā pasaulē, Hansgrohe ekskluzīvais dušu auto 18. maijā būs pieejams arī Nordea Rīgas maratona 42km un 21km distanču skrējējiem. Ekskluzīvajā dušu telpā būs pieejami dažādi dušas strūklu veidi, kas ļaus patīkami atsvaidzināties gan rīdziniekiem, gan tiem maratona skrējējiem, kuriem gaidāms tālāks ceļš mājup, piemēram, kaimiņiem no Lietuvas un Igaunijas.

40 tonnas smagā automašīna, kas pārvērsta augstākās klases Hansgrohe dušu telpā, atradīsies maratona finiša zonā, tādā veidā visātrāk nodrošinot iespēju atsvaidzināties pēc skrējiena. Pirms došanās uz dušu skrējēji tiek aicināti doties caur maratona ģērbtuvēm, noliekot savas elektroniskās iekārtas un līdzi paņemot dvieli, kā arī citas nepieciešamās lietas, piemēram, dušas želeju, šampūnu u.c.

Ietilpīgajā dušu auto ir izvietotas 20 dušas, atsevišķi atdalot sieviešu un vīriešu dušas telpas, kā arī ģērbtuvi. Pie dušu auto būs pieejamas divas pārģērbšanās teltis un tiks nodrošināta iespēja atstāt savas mantas dušu auto darbinieku uzraudzībā. Hansgrohe ekskluzīvā dušu telpa atradīsies 11. novembra krastmalā pie Poļu gātes un darbosies no plkst. 09:30 līdz plkst. 15:30.