Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Pēc 13 gadu pārtraukuma Dakaras rallijā startēs latviešu autosportists Didzis Zariņš

Juris Grīns
Juris Grīns

Pēc 13 gadu pārtraukuma Dakaras rallijā startēs latviešu autosportists Didzis Zariņš
Antans Juknevičs. Foto: Twitter.com/ajuknevicius

Pieredzējušais lietuviešu Dakaras rallija pilots Antans Juknevičs par jauno stūrmani, ar ko startēt 2022. gada sacensībās, izraudzījies latvieti Didzi Zariņu.

“Kreda” komandas pilots Juknevičs pēc šī gada Dakaras rallija bija lielas izvēles priekšā, jo vajadzēja ne vien meklēt jaunu stūrmani, bet arī tika plānots iegādāties jaunu sacīkšu auto. Ņemot vērā šī brīža noteikumus, tika secināts, ka to darīt nebūtu finansiāli izdevīgi, tādēļ 2022. gada Dakarā lietuvietis turpinās startēt ar līdzšinējo pikapu – 2016. gada modeļa “Toyota Hilux Overdrive”. Savukārt stūrmaņa izvēle kritusi par labu Zariņam.

Latviešu autosportists kādu laiku Dakaras rallijā nav startējis, taču viņam ir vērā ņemama pieredze. Kā stūrmanis Mārim Saukānam braucis sacensībās vēl Āfrikas laikos – pirmo reizi 2004. gadā, pēc tam arī 2005. un 2007. gadā, kas izvērsās veiksmīgākais, jo tika izcīnīta 26. vieta kopvērtējumā. Tāpat Saukāns/Zariņš piedalījās 2009. gada Dakaras rallijā, kad tas pirmo reizi tika rīkots Dienvidamerikā.

Juknevičs pirmos trīs Dakaras rallijus šī gadsimta pirmajā desmitgadē aizvadīja kā stūrmanis Aurelijam Petraitim, bet kopš 2014. gada startē kā pilots. Šajā laikā viņam izdevies sasniegt arī atzīstamus rezultātus, un šajā ziņā īpaši izceļama 2018. gadā izcīnītā 12. vieta. Šogad Dakaras ralliju Juknevičs noslēdza 23. vietā.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati