Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Nākamgad Rīgā notiks NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta atklāšanas posms

Juris Grīns
Juris Grīns

Nākamgad Rīgā notiks NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta atklāšanas posms
Foto: Rallycross.lv

Jaunajā, 2021. gada sacensību sezonā, otro gadu pēc kārtas startēs NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāts. Nākamajā gadā sacensību seriāls norisināsies Baltijas valstīs – Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, katru no trīs sacīkstēm rīkos konkrētās valsts rallijkrosa organizatori. Čempionāts apvienos labākos rallijkrosa braucējus no visas Ziemeļeiropas.

Noteikts, ka jaunajā sacensību sezonā startēs šādas ieskaites kategorijas: NEZ “Super 1600” un NEZ “Super 2000” priekšējo riteņu piedziņas automašīnu klases, NEZ “Touring Car” aizmugurējās riteņu piedziņas automašīnu klase, NEZ 4WD visu riteņu piedziņas automašīnu klase (šajā klasē iespējams piedalīties arī ar R5 jeb “Rally2”, kā arī “Proto” rallija automašīnām), kā arī “Xtreme” kroskartu klase.

2020. gada sezonā tika aizvadīti divi sacensību posmi – viens Latvijā, Biķernieku trasē, bet otrs Lietuvā, Vilkičos. Valstī ieviesto ierobežojumu dēļ trešais sacensību posms Igaunijā, Kehalas trasē tika atcelts. Kopumā čempionāta debijas sezonā uz starta stājās vairāk nekā 70 braucēji no četrām Ziemeļeiropas valstīm.

NEZ Rallijkrosa komisijas sapulcē, kas notika 18. decembrī, tika apstiprināti NEZ “Baltic Rallycross Championship” un “RallyX Nordic” aizvadītās sezonas rezultāti, kā arī apstiprināts 2021. gada sezonas sacensību kalendārs un sacensību dokumenti – nolikums un tehniskie noteikumi. Sapulces laikā norisinājās NEZ Rallijkrosa padomes vadības vēlēšanas, kurās tika ievēlēts priekšsēdētājs, soms Jukka Vesterbaks un priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas un NEZ Baltijas rallijkrosa čempionātu rīkotājs Jānis Bergs.

Sacensību kalendārs 2021. gada sezonai

PosmsDatumsNorises vietaValsts
1.10.-11. jūlijsRīgaLatvija
2.25. jūlijsPeltsamāIgaunija
3.15.. augustsVilkičiLietuva

2020. gada sezonas godalgoto vietu ieguvēji

Klase1. vieta2. vieta3. vieta
NEZ Super 1600Juris Spīķis (Latvija)Janno Ligur (Igaunija)Andre Kurg (Igaunija)
NEZ Super 2000Maija Stakena (Latvija)Jānis Ikers (Latvija)Deividas Vareika (Lietuva)
NEZ Touring CarStein Karu (Igaunija)Kristaps Grunte (Latvija)Kaspars Fricsons (Latvija)
NEZ OpenMarko Muru (Igaunija)Jari Jaakkola (Somija)Sami Rasanen (Somija)
NEZ 4WDAndri Oun (Igaunija)Edijs Ošs (Latvija)Arvydas Galinis (Lietuva)
Xtreme Baltic RXAndre Kiil (Igaunija)Ronalds Baldiņš (Latvija)Allan Kakri (Igaunija)

Informāciju sagatavoja:
Zane Lielkāja
Rallycross.lv / Sabiedriskās attiecības