Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Kristofersons Portugālē izcīna ceturto "World RX" uzvaru elektriskajā ērā

Juris Grīns
Juris Grīns

Kristofersons Portugālē izcīna ceturto "World RX" uzvaru elektriskajā ērā
Johans Kristofersons. Foto: Kristoffersson Motorsport

Pasaules rallijkrosa čempionāts pēc viesošanās Rīgā šajā nedēļas nogalē devās uz kalnaini gleznaino Portugāli. Johanam Kristofersonam izdevās turpināt uzvaru sēriju, neraugoties uz divām caurām riepām ceļā uz panākumu. Uz pjedestāla viņam līdzās kāpa Ole Kristians Veibijs un Timijs Hansens.

Pasaules čempionāta ieskaitē sezonas līderis Johans Kristofersons savu pārākumu apliecināja jau SuperPole izcīņā, trasi veicot par 0,67 sekundēm ātrāk nekā komandas biedrs Ole Kristians Veibijs. Abi Kristoffersson Motorsport braucēji vēlāk satikās vienā braucienā, kopīgiem spēkiem pieveicot CE Dealer Team pārstāvjus Niklasu Gronholmu un Klāru Andersoni. Šķērsojot finiša līniju, Veibijs ietriecās drošības barjerā. Un lai gan sportists traumas neguva, mašīnu uz otro kvalifikāciju neizdevās salabot.

Kristofersons pārliecinoši dominēja arī otrajā kvalifikācijā. Paredzētā cīņa ar Timiju Hansenu izpalika, jo Hansens pēc vāja starta nonāca pēdējā pozīcijā, tomēr prata taktiski apsteigt lēnākos konkurentus, kuri bija aizsteigušies viņam priekšā.

Piedzīvojumiem bagāta kvalifikācija izvērtās arī Timija jaunākajam brālim Kevinam Hansenam. Pirmajā kvalifikācijā neizdevies starts lika iesprūst aiz Gustava Bergstroma. Revanšs izdevās otrajā braucienā. Pēc līdzīgas cīkstēšanās ar Niklasu Gronholmu, soms sāka zaudēt ātrumu cauras riepas dēļ. Divu braucienu summā Kristofersons palika nepārspēts, Timijs un Kevins Hanseni sekoja, bet labākais no pārējiem izrādījās šīs sezonas pasaules čempionāta debitants Gustavs Bergstroms.

Veiksme novērsās no Kristofersona progresa kārtā. Ar caurām abām aizmugurējām riepām četrkārtējais pasaules čempions nesasniedza brauciena finišu. Tikmēr Kevinam Hansenam šoreiz nācās atzīt Niklasa Gronholma pārākumu. Otrā progresa kārtas braucienā pārsteigumi izpalika – Timijs Hansens pieveica Gustavu Bergstromu un Renē Mjunihu.

Izlaidis arī progresa kārtu, Veibijs atgriezās uz pusfinālu un no ārmalas pārsteidza visus ar satriecošu uzvaru. Komandas biedri Gronholms un Andersone uzsāka savstarpējo spēkošanos trasē, kas ļāva otrajā vietā finišēt Bergstromam, abām koši dzeltenajām mašīnām liedzot dalību finālā.

Otrajā pusfinālā Kristofersons startā nespēja paspraukties garām Timijam Hansenam, bet vadību braucienā pārņēma Kevins Hansens. Tikmēr taktiski pareizāko lēmumu pieņēma Kristofersons, laicīgi dodoties džokerī, kas zviedru sportistam ļāva tikt garām abiem brāļiem Hanseniem un uzvarēt pusfinālu. Vietu finālā nodrošināja arī abi brāļi Hanseni, atstājot Renē Mjuniha pēdējā vietā.

Finālā Kevins Hansens pa ārmalu centās viltīgi pabraukt garām konkurentiem, tomēr manevrs ļāva pakāpties vien līdz trešajai vietai. Visiem priekšā jau ceturto uzvaru šosezon izcīnīja Kristofersons, turklāt svinības papildināja Oles Kristiana Veibija finišs otrajā vietā, kas ir viņa karjeras labākais rezultāts pasaules čempionātā. Brāļu cīņā Timijam Hansenam izdevās gūt virsroku un kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Svētdien pasaules čempionātā cīņa sāksies no jauna. Pēc četriem posmiem Johans Kristofersons ieguvis maksimāli pieejamos 80 punktus. Tikmēr pamatīgi saasinājusies cīņa par otro vietu. Timijs Hansens un Ole Kristians Veibijs līdz šim izcīnījuši 54 punktus, bet Kevins Hansens no viņiem atpaliek tikai vienu punktu.

PČ piektā posma fināls

VietaPilotsKomandaAutoRezultāts
1.Johans KristofersonsKristoffersson MotorsportVolkswagen3:34.313
2.Ole Kristians VeibijsKristoffersson MotorsportVolkswagen+1.666
3.Timijs HansensHansen World RX TeamPeugeot+2.080
4.Kevins HansensHansen World RX TeamPeugeot+2.874
5.Gustavs BergstromsGustav BergströmVolkswagen+6.673

Visi rezultāti: https://www.fiaworldrallycross.com/...