Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Pārsteigums pirms Mūsas folkreisa - krīt līdzšinējie dalībnieku skaita rekordi

Juris Grīns
Juris Grīns

Pārsteigums pirms Mūsas folkreisa - krīt līdzšinējie dalībnieku skaita rekordi
Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Otrdien noslēdzās pieteikumu termiņš svētdienas Folkreisa un Krosa komisijas kausa posmam Mūsas trasē, līdz ar to zināmi abu sacensību dienu dalībnieku sastāvi. Pēdējā pieteikumu diena nesa pārsteigumus folkreisā – krituši līdzšinējie dalībnieku skaita rekordi.

Jau pagājušajā nedēļā bija noslēgusies pieteikšanās sestdienas Latvijas autokrosa čempionāta posmam, kur sarakstos redzami vairāk nekā 90 dalībnieki. Folkreiss un Krosa komisijas kauss, kas norisināsies svētdien, pievienojuši vēl 125 pieteikumus. Vienos rekordos: folkreiss un KKK nekad nav piedzīvojis šādu dalībnieku kopskaitu. Folkreisā pieteikušies 92 dalībnieki, kas ir pārliecinoši pārspēts pērn turpat Mūsā uzstādītais rekords (85 pieteikumi, 84 reāli dalībnieki). Ja visi pieteiktie svētdien būs uz starta, šogad folkreisa pamatklasē startējušo skaits ievērojami pārsniegs arī līdzšinējo gada dalībnieku skaita rekordu (2017. un 2021. gadā sezonas laikā startēja 114 dalībnieki, pirms Mūsas uz starta bija izbraukuši 103).

Arī šogad debitējusī folkreisa 4WD klase pirmo reizi sasniegusi deviņus dalībniekus.

Otrdienas vakara dalībnieku skaita izrāviens saistāms ar vairāku iekšējo entuziastu principiāliem centieniem sasniegt 100 folkreisa dalībnieku sastāvu vienā posmā – mērķis, kas kolektīvā tika uzstādīts pirms trim gadiem. Savienojot folkreisa un folkreisa 4WD klases sastāvu, kopskaits šobrīd ir 101 dalībnieks. Taču iekšēji domas dalās, vai uzdevums ir izpildīts, jo formāli ar šādu skaitu neviens neizcīnīs 100. vietu, līdz ar to līdz plāna realizācijai nedaudz pietrūkst.

Nedēļas nogale būs ļoti saspringta, tāpēc sportisti tiek aicināti ievērot sacensību režīmu un disciplīnu, lai abas sacensību dienas varētu noturēt laika rāmjos. Tāpat skaidrs, ka mainīsies svētdienas sacensību plāns nedēļas nogalei: tuvākajā laikā tiks izplatīts biļetens, kurā, visticamāk, reģistrācija un tehniskā komisija būs obligāta sestdien, pēc kā sestdienas vakarā tiks aizvadīta arī dalībnieku sapulce.

Izmantotie resursi:
Autocross.lv