Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Sabulis uzvar enduro posmā Vidrižos

Juris Grīns
Juris Grīns

Sabulis uzvar enduro posmā Vidrižos
Kārlis Sabulis. Foto: Māris Stiprais

Sestdien, 19.augustā Limbažu novadā, Vidrižos aizvadīts Latvijas čempionāta ceturtais un Latvijas kausa trešais posms enduro, kā arī tradicionāli "Moto A-Z" kausa izcīņa ATV un Q open klasēm.

Sacensībās bija ieradušies 103 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Šajā posmā EGP klasē uzvarus laurus plūca profesionālais motokrosa braucējs Kārlis Sabulis (“Motosports Racing Team”), aiz sevis otrajā vietā atstājot jauno un talantīgo enduro braucēju Miku Rasmani (“KTM Orange Racing”) un trešajā pozīcījā pieredzējušo enduro braucēju Kristapu Bajāru (“MX Ķekava”), kurš pēc ilgākas pauzes šogad atgriezies enduro.

Vidrižos Enduro notiek 18. reizi. Domājot par sportistiem, katru gadu organizatori būvē un izveido teicamu trasi. Arī šogad tajā bija iekļautas jaunas vietas, sagatavoti vēl tehniskāki pārbraucieni. Sacensību diena bija karsta, termometra stabiņš bija pakāpies līdz pat +27 grādu atzīmei. Tomēr trasē bija daubļi, jo iepriekšējā naktī lija stiprs lietus. Svelme bija liela, tas šo posmu enduro braucējiem padarīja vēl grūtāku.

Sarunā ar E2 klases uzvarētāju Kristapu Bajāru (“MX Ķekava”), kuram Vidrižu enduro trase nav sveša, viņš pastāstīja, ka pirmo “Vidrižu karjera testu zināju no iepriekšējiem gadiem, bet otrs – Ganīšu tests man bija pilnīgi jauns. Nebiju braucis. Izstaigāju kājām, apskatīju. Viss labi, viss patika. Arī braucot pa mežu, atcerējos vecās taciņas. Jutos ļoti labi, to arī var redzēt pēc rezultāta. Karsts bija, bet man personīgi tas netraucēja. Viss bija sabalansēts. Meža posms bija slapjš, tur bija labi. Viss superīgi. Pirmajā aplī testi bija slideni. Tie bija salijuši, nedaudz ziemas skijoringu atgādināja. Pēc tam ātri žuva un trase palika labāka. Pārbraucieni palika mitrāki. Prieks atgriezties Vidrižos. Te, kā vienmēr, ļoti labi organizētas sacensības, zīmes visur redzamas, tikai jābrauc.”

E 40+ klases pirmās vietas ieguvējs Lauris Ermanis (“Motosports Racing Team”): “Trase, testi, kā vienmēr “forši” sagatavoti, līdzeni, pat pārāk līdzeni. Pārbrauciens, manuprāt, bija savādāks kā iepriekš. Lietus bija darījis savu. Otrajā un trešajā aplī jau bija jāpadomā, kur un kā labāk braukt, mežā bija izbraukātas dziļas “špūres”. Pirmais testa aplis patika, jo tas bija slapjš. Man, kā skijoringa braucējam, tas izdevās labāk. Otrajā un trešajā aplī krosa testā pieļāvu vairākas kļūdas, trāpīju kokā. Arī pārbraucienā bija šādas tādas kļūdas. Otrais Ganīšu tests sanāca labāk. Gribēju EGP “iebraukt” TOP 3, bet šoreiz ceturtais. Savā klasē uzvarēju. Prieks arī par dalībnieku skaitu, vairāk kā 100 braucēju. Kopumā “forši”, kā jau pie Jāņa Bauņa un Jāņa Bauņa juniora, viss līmenī. To arī novērtē igauņu, latviešu un lietuviešu sportisti. Varbūt šoreiz mazāk dalībnieku, jo tas bija Latvijas čempionāts, bet arī par to ir jāpriecājas. Mūsu komanda “Motosports Racing Team” uzvarēja. Kārlim Sabulim šī bija pirmā reize Vidrižos, arī viņam patika un teica, ka “forši”.”

Sacensību direktors Jānis Baunis juniors (“Moto A-Z”): “Veicās lieliski! Šī Vidrižos bija 18. reize kopš šeit notiek enduro. Trase, manuprāt, bija sagatavota ļoti labi. Dienu pirms sacensībām naktī sāka pamatīgi līt, ūdens bija uzkrājies tādās vietās, kurās tam nevajadzētu būt. Pielija tā, ka no rīta šķita “viss slikti”. Rīta agrumā izbraucu trasi, sliktākos posmus pārbraucienos nācās ņemt ārā, tā, lai ar kvadracikliem var izbraukt. Testi palika tādi, kā bija. Kopumā trasi saīsinājām par trīs kilometriem. Mani pārsteidza Kārlis Sabulis. Katrā ziņā, manā karjerā neviens nebija tik ātri braucis pa dubļiem, kā viņš, gluži kā raķete. Prieks par kuplo dalībnieku skaitu. Pēc sacensībām nācās braukt uz mežu un palīdzēt iestrēgušos kvadrus izvilkt no dubļiem. Kopumā pasākums izdevies ļoti labi, bez traumām. Paldies Limbažu novada pašvaldībai, Vidrižu pagasta pārvaldei, zemju īpašniekiem un visiem iesaistītajiem sacensību organizēšanā.”

Klubu komandu ieskaitē ar 60 punktiem uzvarēja “Motosports Racing Team” – Kārlis Sabulis, Lauris Ermanis, Markuss Daniels Jauntirāns un Sandris Kļaviņš. Otrajā vietā ar 54 punktiem “KTM Orange Racing” – Miks Rasmanis, Bruno Deičmanis, Jānis Rasmanis un Jānis Lubāns.

Baltijas čempionāta trešais posms un Latvijas čempionāta piektais posms enduro notiks 23.-24. septembrī Lietuvā, Kupišķos.

Latvijas čempionāta ceturtā posma Enduro uzvarētāju "Top 3"

EGP klasē:

1. Kārlis Sabulis (“Motosports Racing Team”)
2. Miks Rasmanis (“KTM Orange Racing”)
3. Kristaps Bajārs (“MX Ķekava”)

E1 klasē:

1. Miks Rasmanis (“KTM Orange Racing”)
2. Ģirts Kalniņš (“Motosports Racing Team”)
3. Villem Martin Roos (“Tartu Enduro klubi”)

E2 klasē:

1. Kristaps Bajārs (“MX Ķekava”)
2. Jānis Lubāns (“KTM Orange Racing”)
3. Darius Moderis (“Brothers Power MCC”)

E3 klasē:

1. Kārlis Sabulis (“Motosports Racing Team”)
2. Vilnis Skrastiņš (“Adventure Team Latvia”)

E 40+ klasē:

1. Lauris Ermanis (“Motosports Racing Team”)
2. Sandris Kļaviņš (“Motosports Racing Team”)
3. Jānis Jēgers (“Adventure Team Latvia”)

E juniors 16+ klasē:

1. Markuss Daniels Jauntirāns (“Motosports Racing Team”)
2. Bruno Deičmanis (“KTM Orange Racing”)
3. Jürto Brauer (“Tartu Enduro klubi”)

Hobiju klasē:

1. Jānis Freimanis (“Saldus motoklubs”)
2. Jānis Arbidāns (“Motosports Racing Team”)
3. Māris Biruls (“apPasaule”)

Iesācēji (C) klasē:

1. Kristaps Janovičs (“Kalsnava MB”)
2. Sandis Zvidriņš (“Motosports Racing Team”)
3. Aleksandrs Astaševskis (“Adventure Team Latvia”)

Veterāni 50+ klasē:

1. Jānis Rasmanis (“KTM Orange Racing”)
2. Andrus Lomp (“KTL Racing club”)
3. Toivo Nikopensius (“Paikuse MK”)

Open LV klasē:

1. Gatis Putniņš (“Moto A-Z”)
2. Edgars Rudītis (“Motosports Racing Team”)
3. Kristaps Putniņš (“Moto A-Z”)

Absolūtais iesācējs klasē:

1. Kalvis Kalniņš
2. Kristaps Šmats
3. Andris Vanags

Kvadri ATV klasē:

1. Aigars Lazdiņš

Kvadri open klasē:

1. Aivis Graudiņš (“Moto A-Z”)
2. Dāniels Ļadovs
3. Andrejs Silins

Visi rezultāti: https://www.enduromanager.eu/?rm_fu...