Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

"Cross Country" sacensības notiks trasē, kur savulaik panākumus guvis Jonass

Juris Grīns
Juris Grīns

Sestdien, 24. martā Liepājā, "Motoparks Lauma" moto kompleksā notiks Baltijas kausa pirmais posms un Latvijas kausa pirmais posms "Cross Country" disciplīnā.

Latvijā "Cross Country" notiek jau vairāk nekā desmit gadu. Šī ir viena no enduro motosporta disciplīnām, kas norisinās apļa formātā. Sportisti brauc ar solo motocikliem, sporta un pilnpiedziņas kvadricikliem. Sacensības notiek brīvā dabā, izmantojot dabisko reljefu un mākslīgi veidotus šķēršļus. Trasē sastopami gan klasiski motokrosa elementi - tramplīni un asi līkumi, gan smilšu, dubļu un meža posmi. Sacensības notiek ar kopēju startu, un braucieni ilgst līdz divām stundām, atkarībā no sportista klases.

Mototrase "Lauma" ir zināma ikvienam motosportistam, motosporta atbalstītājam un līdzjutējam. Šajā leģendārajā trasē ir trenējušies un uzauguši liela daļa Latvijas spēcīgāko un slavenāko motosportistu. PSRS laikā tie bija kluba "Atlantika" izcilie motosportisti, bet mūsdienās trenējies un panākumus guvis šī brīža spožākā motokrosa zvaigzne Pauls Jonass.

Mototrase "Lauma" tagad nodēvēta par "Motoparks Lauma", jo, vienas trases vietā, motoparkā tagad ir izveidotas četras dažādas mototrases, un katrs sportists var izvēlēties sev tīkamāko un savam līmenim piemērotāko.

Šogad enduro saimei būs lieliska iespēja izmēģināt šo leģendāro trasi, jo "Cross Country" sacensībām visas četras trases savienotas vienā aplī, un tas būs labs pārbaudījums sportistiem un viņu tehnikai. Trases kopējais garums būs aptuveni seši kilometri.

Pirmais starts solo klasēm plānots plkst. 11.30, kas norisināsies visām klasēm vienlaicīgi ar kluso startu. Kvadriciklu starts plkst. 14.30, bet sacensību apbalvošana ap plkst. 16.30.

Skatītāji un līdzjutēji laipni aicināti pavadīt šīs brīvdienas motosporta noskaņās. Latvijas Motosporta federācija (LaMSF) atgādina, ka motosports ir paaugstinātas bīstamības sporta veids, tāpēc aicina būt uzmanīgiem, ievērot norobežojošās lentas un tiesnešu norādījumus, kā arī īpaši pieskatīt savas jaunākās atvases un suņus. Esam par drošu motosportu.

"Motoparks Lauma" atrodas Pulvera ielā 8, Liepājā. Ieeja skatītājiem bezmaksas.

Informāciju sagatavoja:
Luīze Mīkstā
LaMSF