Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3
Autors: Juris Grīns

Dūenam smaga avārija Japānas GP treniņā, sesiju pārtrauc četras reizes

Dūenam smaga avārija Japānas GP treniņā, sesiju pārtrauc četras reizes
Džeks Dūens. Foto: Motorsport.com

F1 čempionāta Japānas posma otrajos treniņbraucienos četras reizes tika izkārti sarkanie karogi, kā rezultātā pilotiem tika krietni ierobežots braukšanai atvēlētais laiks. Ātrāko rezultātu uzrādīja Oskars Piastri.

Nebija pagājušas pat desmit minūtes, kad pirmajā līkumā lielā ātrumā avarēja Džeks Dūens. "Alpine" formula, iebraucot līkumā, strauji "norāvās", pārlidojot pāri grants joslai un spēcīgi ar kreiso sānu atsitoties pret barjeru. Austrālietis pēc incidenta komandai ziņoja, ka ar viņu viss kārtībā, bet pauda neziņu par avārijas iemesliem.

Sesija atsākās, kad laika atskaite bija jau pusē, bet braukšana neturpinājās ilgi. Šoreiz trasē nenoturējās Fernando Alonso, kura mašīna saslīdēja astotajā līkumā. Pieredzējušais "Aston Martin" pilots iestrēga grants joslā un sarkanos karogus nācās izkārt vēlreiz.

Bija atlicis mazāk par 20 minūtēm, lai pabeigtu treniņu, tomēr atkal viss neizvērtās kā cerēts. Pēc dažām minūtēm vēlreiz parādījās sarkanie karogi, šoreiz gan ne avārijas dēļ. Visticamāk, mašīnu grīdas radītās dzirksteles bija aizdedzinājušas sauso zāli, ko trases darbiniekiem nācās doties apdzēst.

Kad noplīvoja zaļie karogi, stundu garā treniņa laika atskaitē bija palikušas vairs tikai septiņas minūtes. Daļa braucēju savus rezultātus uzlaboja, tostarp Oskars Piastri, kurš apli nobrauca ar laiku 1:28.114 un par 0.049 sekundēm pārspēja pirms tam vadībā esošo komandas biedru Lando Norisu. Līdz ar to "McLaren" piloti treniņu noslēdza pārliecinoši pirmie.

Jau pēdējās sekundēs atkal bija jāizkar sarkanie karogi - zāle jau citā vietā atkal bija aizdegusies.

Sestdien vēl viens treniņš, bet kvalifikācija plkst. 9:00 no rīta pēc Latvijas laika. Sacīkste svētdien jau 8:00.

Japānas GP otrais treniņš:

Izmantotie resursi:
Sākumlapa : F1LV Blogs


, 2025-04-04 10:58, pirms 3 dienām
Par Alpine braucēju jau varēja ielikt video ar pašu avāriju, lai citi var redzēt, ka palika vaļā DRS, un pilots savā laivā kļuva par pasažieri. Līdzīgi kā Eriksonam Moncā, tikai tad čalim sanāca vēl pāris muciņas uzmest.
Un es saskatīju iespēju organizēt kādu posmu Latvijā - mēs arī kūlu dedzinam, varētu legāli nokurināt visu sauso zāli trases malās.
, 2025-04-04 12:11, pirms 3 dienām
Tur tajā iegriezienā visiem ir vaļā DRS jo bremzes tiek spiestas vēlāk, vienkārši rookie kļūda