Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

FIA "Motorsport Games" Latvijas "Esport GT" atlases priekškvalifikācijā ātrākais Podēns

Juris Grīns
Juris Grīns

Jau trešdien, 27. martā, tiks aizvadīts FIA "Motorsport Games" Latvijas atlases pirmais posms digitālā autosporta "Esports GT" kategorijā. Priekškvalifikācijā tika atlasīti 30 ātrākie piloti, kas tālāk divu posmu ietvaros cīnīsies par vienu ceļazīmi uz FIA "Motorsport Games". Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) atlases uzvarētājs attiecīgi oktobra beigās dosies uz Spānijas pilsētu Valensiju, lai pārstāvētu Latvijas izlasi autosporta Olimpiskajās spēlēs.

Priekškvalifikācija ilga no 13. līdz 24. martam un tajā atlasīja 30 ātrākos dalībniekus, no kuriem pirmo trijnieku veidoja Kristers Podēns, Māris Lorencs un Dāvis Bite. Starp atlases finālā iekļuvušajiem ir arī labi zināmais rallija pilots Ralfs Sirmacis, kurš uzrādījis 18. ātrāko rezultātu. Jau trešdien, 27. martā, šie 30 sportisti stāsies uz starta pirmajā atlases posmā, kurš tāpat kā priekškvalifikācija tiks aizvadīts Valensijas trasē. Uz pirmo posmu finālistiem pievienosies arī šī posma “Wildcard”, Latvijas vadošais autošosejas pilots Valters Zviedris, kurš pagājušajā nedēļas nogalē Itālijā notikušajās “12H Mugello” izturības sacensībās izcīnīja pjedestālu.

Tāpat kā gaidāmajās “FIA Motorsport Games” arī “Esports GT” kategorijas atlasē dalībnieki sacenšas ar pasaulē gan virtuālajā, gan reālajā dzīvē populārajiem “GT3” klases spēkratiem. LAF šo atlasi rīko kopā ar “Latvia Racing League”, kas nodrošina atlases tehnisko izpildījumu. Tāpat paldies jāsaka atbalstītājiem “USER Gaming Bar” un “DigitalRacingSystems”, no kuriem pēdējais parūpējies par īpašu balvu – “DigitalRacingSystems” atlases uzvarētājam apmaksās “FIA Motorsport Games” dalības maksu.

Pirmais posms trešdien, 27. martā, sāksies 21:00 ar kvalifikāciju, kam 21:30 sekos stundu garas sacensības. Uzreiz pēc finiša tiešraidē tiks izlozēta arī trase, kurā 17. aprīlī notiks otrais posms. Pēc abiem posmiem tiks saskaitīti kopā punkti un tad arī kļūs zināms, kurš “Esports GT” sportists pārstāvēs šogad Latviju “FIA Motorsport Games”. Pirmā atlases posma tiešraidi būs iespējams “Latvia Racing League” sociālo tīklu kontos Twitch un TikTok. Plašāka informācija par Latvijas atlasi “Esports GT” kategorijā pieejama nolikumā Nolikumi - Latvijas Automobiļu Federācija

Informāciju sagatavoja:
Artūrs Virbulis
LAF preses sekretārs