Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Virtuālajā Biķernieku trasē startēs digitālā autosporta sezona

Juris Grīns
Juris Grīns

Trešdienas vakarā ar sacīkstēm virtuālajā Biķernieku trasē atsākas tradicionālā digitālā autosporta sezona, kurā dalībnieki no visas pasaules sacentīsies ar autošosejā populārās klases “BMW 325 CUP” automašīnu kopijām, kuru fizika ir maksimāli pietuvināta reālajām sacīkšu automašīnām. Sacensību kalendārā tiks apceļotas visas 2022. gada Baltijas autošosejas čempionāta kalendāra trases.

Digitālais autosports jeb simracing jau sen ir kas vairāk kā tikai izklaide, to kā treniņu līdzekli plaši izmanto profesionāli autosportisti gan lai slīpētu braukšanas meistarību, iepazītu trases un automašīnas, maksimāli pietuvinātos apstākļos īstām sacīkšu trasēm. Simracing kā spēcīgu ieroci autosporta prasmju uzlabošanai pierāda arī 2021. gada Baltijas čempionāta “BMW 325 CUP” klases divi vadošie piloti – čempions Karolis Jovaiša un vicečempions Edvinas Žadeikis, kuri abi ir ļoti prasmīgi digitālā autosporta piloti un šī bija pirmā sezona īstās autošosejas trasēs.

Kā papildu odziņa digitālo autosacīkšu skatītājiem būs Baltijas autošosejas čempionāta īsto braucēju savstarpējās sacensības, noskaidrojot ātrāko savā starpā arī digitālajā vidē. Šīs sacensības pulcēs plašu Latvijā zināmu čempionu un autosportistu dalību – Valters Zviedris, Matīss Mežaks, Mārtiņš Lapiņš, Jānis Hāns, Kārlis Ozoliņš, kā arī vairāki titulēti autosportisti no Lietuvas un Igaunijas.

Sacīkstēm tiešraidē varēs sekot līdzi Latvijas automobiļu federācijas Facebook kontā, kā arī “Baltic Touring Car Championship” sociālajos tīklos. Divu stundu laikā notiks četri braucieni - programma sāksies ar diviem “BMW 325 CUP” braucieniem. Starts plkst. 20:00, bet plkst. 21:00 sāksies “Baltic Touring Car Championship” braucēju sacīkstes.

Sacensību seriālā paredzēti pieci posmi – pa diviem Biķernieku trasē, pa vienam Igaunijas, Lietuvas un Somijas virtuālajās sacīkšu trasēs.

Informāciju sagatavoja:
Andis Meilands
BaTCC direktors