Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Latviešu kartingists Strēle cīnās par uzvaru leģendārajā Lemānas trasē

Juris Grīns
Juris Grīns

Francijā, vēsturiskajā Lemānas trasē norisinājušās Rotax Max Challenge International Trophy sacensības, kurās piedalījās labākie kartinga braucēji no visas pasaules. Toms Strēle bija vienīgais pārstāvis no Latvijas, kurš pēc uzvaras Rotax Max Challenge Euro Trophy posmā tika uzaicināts piedalīties šajās starptautiskajās sacensībās. Toma pārstāvētajā Mini klasē uz starta līnijas stājās 30 braucēji vecumā no 10 līdz 13 gadiem.

Kvalifikācijā cīņa bija ļoti sīva – pirmo 27 braucēju apļa laiki iekļāvās 1 sekundes amplitūdā. Tomam kvalifikācija nebija tik veiksmīga, jo ātrākajos apļos nācās veikt apdzīšanas, kā rezultātā 4. labākais apļa laiks. Pēc tam sekoja 3 hīti, kuros Toms pārliecinoši uzvarēja, neskatoties uz to, ka visos bija jāstartē no ceturtās starta pozīcijas. Hītu kopvērtējumā – “pole position” uz fināla braucienu, kā arī nominācija “King of the Heats”!

Fināla braucienā Tomam izdevās noturēt līdera pozīcijas visa brauciena garumā, bet pēdējā aplī, vien 3 līkumus pirms finiša karoga, šveicietim Polam Šonam izdevās apdzīt Tomu. “Super finālā”, neveiksmīga starta dēļ, neskatoties uz to, ka Toms uzrādīja ātrāko apļa laiku, viņam neizdevās “atkarot” līdera pozīciju, tāpēc viņš kāpa uz International Trophy otrā pjedestāla pakāpiena.

Kaut arī Toms šajās sacensībās startēja no “Dan Holland Racing” Apvienotās Karalistes komandas, par viņa kartinga tehnisko gatavību rūpējās viens no labākajiem Latvijas mehāniķiem – Normunds Šubeckis.

Informāciju sagatavoja:
Evija Strēle