Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Jonass: "Kimi Reikenenu satiku vienu reizi"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Jonass: "Kimi Reikenenu satiku vienu reizi"
Kimi Reikenens un Pauls Jonass. Foto: Scanpix & paulsjonass.com

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass sarunā ar portālu Sportacentrs.com neslēpj gandarījumu par pievienošanos "GasGas" rūpnīcas komandai, jo ieguvis ne tikai labu tehniku, bet arī lielāku rīcības brīvību. Tādas mazāk bijis "Husqvarna" vienībā, kuras īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas pilots Kimi Reikenens.

Jaunā pasaules čempionāta sezona sāksies 23. maijā Nīderlandē. Vismaz tāds ir šī brīža plāns, kas Covid-19 pandēmijas dēļ var arī mainīties. Ar "GasGas" komandu Jonass trenējas jau pāris mēnešus un šobrīd pirmssezonas ciklu turpina Beļģijā. Pirms tam janvāri un daļu februāra viņš pavadīja siltākos apstākļos Spānijā, kur bija treniņi ar motociklu un arī testi.

"Plānā pirmās sacensības ir 25. aprīlī Francijā, bet, ņemot vērā šī brīža situāciju pasaulē, neko nevar prognozēt. Ja sanāks, aizvadīšu kādas sacensības ātrāk, bet, ja nē, tās būs pirmās, kur mani varēs redzēt uz sarkanā mocīša," savus plānus ieskicē Jonass. Viņš pēc šīm sacensībām iecerējis piedalīties arī Nīderlandes čempionātā, lai pirms jaunās MXGP sezonas būtu labāk apradis ar kaujas apstākļiem. "Trīs sacīkstes pirms sezonas sākuma būtu vēlamas, lai noņemtu sacensību stresiņu un nedaudz pierastu pie adrenalīna."

Pagājušo sezonu Jonasam varētu nosaukt par katastrofālu. Viņš piedalījās tikai pirmajos divos pasaules čempionāta posmos, kur ar augstiem rezultātiem neizcēlās. Pēc tam pandēmijas dēļ iestājās vairāku mēnešu pauze, bet vasaras sākumā latvietis treniņā piedzīvoja ļoti smagu kritienu, kas pārvilka treknu svītru visai sezonai. Treniņi tika atsākti gada beigās un jau uz cita motocikla – "GasGas".

"Tagad fiziski jūtos ļoti labi, arī uz moča. Tik labi neesmu juties ļoti ilgu laiku. Mugura netraucē, varu cītīgi strādāt un trenēties," kā allaž Jonass izstaro optimismu. "Vēl janvārī, braucot uz Spāniju, ar motociklu nebiju līdz galam apradis un bija jāpiešaujas. Tagad esmu apradis, Spānijā veicām arī nelielus testus ar amortizāciju un motora regulējumiem. Šobrīd esmu ļoti apmierināts gan ar tehniku, gan ar komandu. Viss ir aizritējis tiešām ļoti labi un plūstoši. Ar pirmssezonas sagatavošanos esmu ļoti apmierināts."

Pērn tika lemts likt punktu divus gadus ilgušajai sadarbībai ar "Husqvarna" rūpnīcas komandu. Jonass pauž zināmu atvieglojumu, jo tagad viņš ieguvis lielāku profesionālo brīvību.

"Lēmums pamest "Husqvarna" un pievienoties "GasGas" tika pieņemts, lai iegūtu lielāku treniņbrīvību – ka varu vairāk izpausties pats un ieklausīties savā ķermenī. [Jaunajā komandā] Līdz šim viss ir bijis tā, kā esmu vēlējies. Soļi, ko esmu spēris pēc pēdējās reizes, kad mani redzējāt trasē ar "Husqvarna", ir bijuši diezgan lieli," zināmu gandarījumu neslēpj Latvijas vadošais motokrosa braucējs.

"Ja esi saguris un saproti, ka treniņš nebūs kvalitatīvs, labāk ir atpūsties un aizvadīt nodarbību nākamajā dienā. Tomēr "Husqvarna" komandā dažbrīd bija nospiedoša sajūta, jo lika darīt to, ko pats jūti, ka tas nebūtu pats labākais tev pašam. Lai sportā sasniegtu augstāko līmeni, protams, visam ir jābūt kārtīgi saplānotam, bet galu galā ir jāieklausās arī sevī un savā ķermenī," uzskata Jonass. "Reikenenu satiku vienu reizi un desmit minūtēm. Vairāk pat varētu teikt, ka tā bija tāda nejauša saskriešanās. Viņš uz dažām dienām bija ieradies Beļģijā, bet es biju "Husqvarna" komandas bāzē. Tad tur saskrējāmies un nedaudz aprunājāmies. Tas arī viss."

Tiesa, sadarbībā ar "GasGas" komandu Jonasam nav nodrošināts pilnībā viss, jo pašam ir jāsedz ceļošanas un treniņnometņu izmaksas. Tas sastādot aptuveni 50 000 eiro par šo sezonu. Pēc šī gada sadarbība var tikt pārskatīta.

"Tehnisko nianšu, ar ko atšķiras "GasGas" motocikli no KTM un "Husqvarna", nav daudz, bet motora regulējums ir citādāks, plastmasas ir citas, nedaudz atšķirīgs ir rāmis. Tā kā tas ir KTM grupas motocikls, uz papīra atšķirības nav mežonīgi lielas, taču, braucot trasē, ir sajūtas, ka es būtu atgriezies uz 250 kubikcentimetru motocikla. Tas man pietrūka ar "Husqvarna". Šo motociklu var brīvāk kontrolēt un kārtīgāk izmantot," uzsver Jonass.

Latvijas motobraucējs ir drošs, ka "GasGas" tehnikai ir potenciāls pasaules čempionāta sacensībās cīnīties par pirmo piecinieku. "Kad pirmās reizes uzkāpu uz "GasGas" motocikla – traumas dēļ nebiju kādu laiku braucis –, tad pirmais, ko teicu komandas menedžerim pēc izmēģināšanas, bija: "Tagad saprotu, kāpēc Glens [Holdenhofs] sacensībās varēja braukt pa priekšu." Motocikls tiesām ir labs un tas nebūs šķērslis, lai sasniegtu labus rezultātus."

Jaunajā sezonā Jonass izvirzījis vienu galveno mērķi – nobraukt stabili un bez traumām.

"Pagājušajā sezonā braucēji, kuri nobrauca visus posmus bez liekiem piedzīvojumiem, bija augšgalā. Tas ir galvenais mērķis, bet par pārējo – skatīsimies, kā klāsies sezonas gaitā," noslēdz sportists.

  +3 [+] [-]

, 2021-03-03 11:24, pirms 8 mēnešiem
Lai veicas un galvenais bez traumām!

     [+] [-]

, 2021-03-03 11:40, pirms 8 mēnešiem
Es to uzvārdu kropļošanas sviestu vairs nevaru izturēt. Lūk, kā tiek izrunāts Raikonena uzvārds - https://www.youtube.com/watch?v=XoD... Nav nekāds Reikenens. Tak izglītojaties vienreiz pirms mētāt gudrības.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-03 11:47, pirms 8 mēnešiem
Kādreiz biju dzirdējis par tādu somu Raikonenu,šitas laikam cits pipars..

  +3 [+] [-]

, 2021-03-03 13:56, pirms 8 mēnešiem
Galvenais, lai būtu pēc ilga laika aizvadīta pilna sezona. Savādāk pēdējās sezonas Pauls ir kā nelaimes putns.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-03 14:44, pirms 8 mēnešiem
Veiksmi Paulam💪

     [+] [-]

, 2021-03-03 17:13, pirms 8 mēnešiem
tizls nosaukums ... vai tiešām satikšanās ir tik svarīga lieta Paulam un raksta autoram?!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2021-03-03 19:51, pirms 8 mēnešiem
Swordsman rakstīja: Piekrītu, ka vajag Raikonens, ja jau oriģinālā tā izrunā, bet par kādām vēl kropļošanām Tu runā, kādi piemēri?
"Svaress tik raida bumbu tīklā" - teiksim šis .
kāpēc jaķēmo cilvēka uzvārds gandrīz līdz nepazīšanai , ja visa pasaule viņu pazīst kā "Suarez"??
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2021-03-04 00:09, pirms 8 mēnešiem
Swordsman rakstīja: Es konkrēti viņam prasīju, jo viņš sameklēja oriģinālizrunu, tātad vismaz tik tālu aizdomājies.

Tu tikmēr atbildi no sērijas "visa pasaule pazīst kā "James", kāpēc mums ir "Džeimss", bērndārzs.
Džeimss atbilst latviešu valodas transkripcijai kamēr James absolūti neatbilst. Suarez un Svares abi atbilst, piekam origināls ir tuvāks faktiskajai izrunai, tāpēc pārķemot, mainot 2 burtus ir absolūti nevajadzīgi. Gluži tāpat kā ar Raikonenu. Silīte……..
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2021-03-04 02:14, pirms 8 mēnešiem
Paulam, protams, ir kaut kas jastāsta intervijā, tomēr, varbūt vajag arī iepriekš apdomāt... Ne jau GasGas tagad ir Herlinga moto kopija, gan jau arī pirms 2 gadiem (pirms HUS) vēl KTM kreklā bija skaidrs kāds ir 450nieks,un ko dara Hērlings. Tāpat, par profesionālas komandas darbības principiem, ja Tev maksā algu, komanda kaut ko gribēs no Tevis arī. Tagad par saviem €, dari kā gribi. Protams, vēlu Paulam veselību,uun gaidam Letiņu -World MXGP Champion!

  +2 [+] [-]

, 2021-03-04 03:21, pirms 8 mēnešiem
Swordsman rakstīja: jā, it sevišķi tas Z galā, ne? Kur tu viņu dzirdi? Vai arī Tu nezini, kā latviski izklausās "z" burts? Tas tavs "visa pasaule pazīst kā "suarez" i galīgi garām, tā ir rakstība, bet latviešu valodā vienmēr maucam pēc izrunas.
Nu tat bliežam visu rakstību latviešu valodā kā "isklausās" Swordmana un Sportacentra autoru trenētajiem un "auksti" kvalificētajiem dzirdes orgāniem!!! Jo viņi vienmēr "mauc pēc isrunas".

"Piloc ar aukstiem rezultātiem neiscēlās, jo viņam parasti starc nesanāca"
"Pucins pamatīks vecis būdams, ussauca "Mums vajak labi dauc issecināt no Navaļnija ussāktajiem adgādinājumiem par troleibusa abbrauktajām saudabīgajām bedrēm. Liels darps tiks darīc un isnākums būs laps!! Urāaa tavarišči!!!"

     [+] [-]

, 2021-09-05 16:34, pirms 2 mēnešiem
Bam Bam rakstīja: Nu tat bliežam visu rakstību latviešu valodā kā "isklausās" Swordmana un Sportacentra autoru trenētajiem un "auksti" kvalificētajiem dzirdes orgāniem!!! Jo viņi vienmēr "mauc pēc isrunas".

"Piloc ar aukstiem rezultātiem neiscēlās, jo viņam parasti starc nesanāca"
"Pucins pamatīks vecis būdams, ussauca "Mums vajak labi dauc issecināt no Navaļnija ussāktajiem adgādinājumiem par troleibusa abbrauktajām saudabīgajām bedrēm. Liels darps tiks darīc un isnākums būs laps!! Urāaa tavarišči!!!"
Labs