Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1589, Did:0, useCase: 0

Novembrī tiks dots starts pilsētas basketbola čempionātam

Andrejs Siliņš

Novembrī tiks dots starts pilsētas basketbola čempionātam
Foto: LOC

Novembra mēneša sākumā Liepājas Olimpiskajā centrā tiks dots starts pilsētas basketbola čempionātam, kurā šogad piedalīsies sešas komandas. Atšķirībā no iepriekšējā gada, šogad spēles norisināsies trīs apļos un plānots, ka tās norisināsies līdz marta mēneša beigām.

Pavisam nesen, oktobra mēneša sākumā, uzsākās jaunā basketbola sezona Latvijas Basketbola līgā un ņemot vērā iepriekšējā gada pozitīvo pieredzi, gatavs startam ir arī pilsētas basketbola čempionāts, kuru plānots uzsākt jau novembra mēneša sākumā, precīzāk, 1.kārtas spēles gaidāmas jau 1. novembrī.

Šā gada čempionātā startēs – „Ģeodēzists”, „Lesjofors”, „Liepājas Universitāte”, „Liepājas pilsētas Pašvaldības policija”, „Oskara Transports”, kas iepriekšējos gados bija pazīstama kā „VIA-S Modular Houses” un tūrisma klubs „Oga”, kuras sastāvu veidos Grobiņas jaunie basketbolisti.

Diemžēl šogad čempionātā nestartēs „Liepājas Papīrs” vienība, kur radušās sastāva komplektācijas problēmas un līdzīgas problēmas ir arī jaunajiem Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņiem, kuriem ir ļoti sarežģīti salikt visas spēles, ņemot vērā to, ka komanda piedalās arī jaunatnes basketbola līgā.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad spēles norisināsies trīs (!) apļos, kas katrai komandai garantēs 15 spēles regulārajā čempionātā. Turklāt izslēgšanas spēlēs kvalificēsies visas sešas komandas un līdzīgi kā Latvijas Basketbola līgas ietvaros, pirmo divu vietu ieguvēji regulārajā čempionātā automātiski kvalificēsies pusfinālam, savukārt 3. līdz 6. vietas īpašnieki aizvadīs ceturtdaļfināla cīņas. Ceturtdaļfināla un pusfināla spēles norisināsies līdz vienas komandas divām uzvarām, bet cīņa par godalgotajām vietām notiks vienas spēles ietvaros. Arī šā gada čempionātā tiks pasniegtas individuālās balvas, taču atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz balvas tiks pasniegtas simboliskajam pieciniekam jeb pieciem labākajiem čempionāta spēlētājiem.

Pirmās šā gada čempionāta spēles plānots aizvadīt jau 1. novembrī, taču precīzs spēļu kalendārs tiks publicēts tuvākajā laikā. Čempionātu organizēs Liepājas pilsētas Sporta pārvalde un spēles tiks aizvadītas Liepājas Olimpiskajā centrā.

Informāciju sagatavoja
Mārtiņš Kozlovskis
LOC Sporta projektu vadītājs
Anete Mūrniece
LOC Sabiedrisko attiecību speciāliste