Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:455, Did:0, useCase: 3

Latvijas lakrosistes uzvar Somiju un turpina cīņu par devīto vietu Eiropas čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas lakrosistes uzvar Somiju un turpina cīņu par devīto vietu Eiropas čempionātā
Latvijas sieviešu lakrosa izlase. Foto no komandas Facebook profila

Latvijas sieviešu lakrosa izlase pirmdien pirmajā Eiropas čempionāta otrā posma spēlē ar rezultātu 16:4 (3:1, 3:1, 4:1, 6:1) sagrāva Somiju, saglabājot cerības uz devīto vietu turnīrā.

Pirmās vadībā jau pēc 40 sekundēm izvirzījās somietes, tomēr uz to Latvija atbildēja grandiozi, gūstot nākamos piecus vārtus un pēc tam vairs pretiniecēm nedodot cerības.

Latvijas izlasē pa trim vārtiem iemeta Estere Urbančika, Laura Liepiņa, Rebeka Koroļonoka un Laura Baltmane, bet kopā ar vārtu guvumiem izcēlās astoņas dažādas spēlētājas.

Apakšgrupu turnīrā Latvija ar 10:7 uzveica Itāliju, kam sekoja 5:12 zaudējums Nīderlandei, 7:9 neveiksme pret Norvēģiju un ar 9:8 pieveikta Šveice. Komandas sadalītas trijās apakšgrupās. Pirmās sešas valstis pēc 2015. gada Eiropas čempionāta rezultātiem spēlē A grupā, kamēr pārējās, kuru vidū ir arī Latvija, tika ielozētas B un C grupās. B un C apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējām bija iespēja cīnīties par pašām augstākajām vietām, kamēr pārējās vairs nevar tikt augstāk par devīto pozīciju. Otro posmu Latvija sāka pirmdien un nākamajā mačā trešdien tiksies ar Austriju, cīnoties pusfinālā par 9.-12. vietu.

Eiropas čempionātā, kas notiks līdz ceturtdienai, startē 16 spēcīgākās Eiropas komandas. Latvijas izlases augstākais sasniegums ir astotā vieta 2015. gada Eiropas čempionātā. Savukārt 2017. gadā latvietes guva 17. vietu pasaules čempionātā. Aprīlī Latvijas sieviešu izlase spēcīgā konkurencē izcīnīja ceturto vietu pārbaudes turnīrā Jelgavā.

Latvijas komandas sastāvs: Laura Baltmane, Krista Brīdiņa, Elīna Cēbura, Valērija Druzjaka (c), Zane Jaundžeikare, Nensija Kalniņa, Rebeka Koroļonoka, Reičela Lasda, Laura Liepiņa, Eiženija Matiļeviča, Linda Nutere, Ieva Opoļska (c), Agrita Ose, Nikola Petrovskis, Elīna Ruperte, Esterte Urbančika, Ieva Vilka (c), Līga Vilka.

Komandu vada galvenā trenere Grečena Lasda, treneres palīgi Takers Holanders un Reičela Lasda.