Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:455, Did:0, useCase: 3

Latvijas sieviešu lakrosa izlase zaudē svarīgā cīņā par vietu EČ divpadsmitniekā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas sieviešu lakrosa izlase zaudē svarīgā cīņā par vietu EČ divpadsmitniekā
Estere Urbančika. Foto no komandas Facebook profila

Neveiksmi svarīgā spēlē par iekļūšanu Eiropas čempionāta labāko divpadsmit komandu vidū piektdien piedzīvoja Latvijas sieviešu lakrosa izlase, kas ar rezultātu 7:9 (2:2, 3:4, 0:2, 2:1) piekāpās Norvēģijai.

Visa spēle risinājās līdzīgi, bet Latvija tikai reizi izvirzījās vadībā, kad 22. minūtē panāca 4:3. Vēl 27. minūtē Latvija panāca 5:5, bet tad trīs vārtus pēc kārtas iemeta norvēģietes un spēles noslēgumā tuvāk par 7:8 vairs neizdevās pietuvoties.

Latvijas izlases labā pa vieniem vārtiem guva Laura Baltmane, Estere Urbančika, Ieva Opoļska, Reičela Lasda, Laura Liepiņa un Valērija Druzjaka, bet vienu reizi pretinieces raidīja bumbiņu savos vārtos.

Kā vēstīts, čempionāta ievadā otrdien Latvija ar 10:7 uzveica Itāliju, kamēr trešdien ar 5:12 piekāpās Nīderlandei. B apakšgrupā tagad pa divām uzvarām divās spēlēs ir Nīderlandei un Norvēģijai, ar vienu panākumu trijos mačos seko Latvija un Šveice, bet tikai zaudējusi pagaidām ir Itālija.

Čempionātā komandas sadalītas trijās apakšgrupās. Pirmās sešas valstis pēc 2015. gada Eiropas čempionāta rezultātiem spēlē A grupā, kamēr pārējās, kuru vidū ir arī Latvija, ielozētas B un C grupās. B un C apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējām būs iespēja cīnīties par pašām augstākajām vietām, kamēr pārējās nevarēs tikt augstāk par devīto pozīciju.

Eiropas čempionātā, kas notiks līdz 25. jūlijam, startē 16 spēcīgākās Eiropas komandas. Latvijas izlases augstākais sasniegums ir astotā vieta 2015. gada Eiropas čempionātā. Savukārt 2017. gadā latvietes guva 17. vietu pasaules čempionātā. Aprīlī Latvijas sieviešu izlase spēcīgā konkurencē izcīnīja ceturto vietu pārbaudes turnīrā Jelgavā.

Latvijas komandas sastāvs: Laura Baltmane, Krista Brīdiņa, Elīna Cēbura, Valērija Druzjaka (c), Zane Jaundžeikare, Nensija Kalniņa, Rebeka Koroļonoka, Reičela Lasda, Laura Liepiņa, Eiženija Matiļeviča, Linda Nutere, Ieva Opoļska (c), Agrita Ose, Nikola Petrovskis, Elīna Ruperte, Esterte Urbančika, Ieva Vilka (c), Līga Vilka.

Komandu vada galvenā trenere Grečena Lasda, treneres palīgi Takers Holanders un Reičela Lasda.