Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Greckis pēc "Oilers" izstāšanās atstāj Edmontonu un kļūst par "Turner" analītiķi

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Greckis pēc "Oilers" izstāšanās atstāj Edmontonu un kļūst par "Turner" analītiķi
Veins Greckis 2016. gada 21. oktobrī. Foto: The Canadian Press/AP/Scanpix

Izcilais kanādiešu hokejists Veins Greckis vienojies par septiņu gadu līgumu ar "Turner Sports", lai veiktu TV analītiķa pienākumus un komentētu NHL spēles. Līguma darbības sākums paredzēts 2021. gada oktobrī. Neskaitot regulāro sezonu un "play-off", Greckis trīsreiz komentēs Stenlija kausa finālu TNT kabeļtelevīzijā (2023, 2025, 2027).

Greckis pēdējās piecās sezonās veica Edmontonas “Oilers” mātes kompānijas “Oilers Entertainment Group” vadītāja vietnieka pienākumus. Spēlētāja karjeras laikā viņš aizvadīja deviņas sezonas "naftinieku" rindās (1979-1988), palīdzot "Oilers" četras reizes izcīnīt Stenlija kausu (1984, 1985, 1987, 1988).

Otrdien, 25. maijā, “Oilers” trešajā papildlaikā zaudēja Vinipegas “Jets” ar 3:4, Stenlija kausa pirmajā kārtā piekāpjoties sāncenšiem ar 0-4. Manitobas klubs pirmo reizi izslēgšanas spēlēs pieveica titulēto pretinieci, turklāt vakardienas cīņa kļuva par garāko Vinipegas vēsturē.

Greckis paziņoja, ka atstāj klubu. "Edmontonas pilsēta, "Oilers" un viņu fani gan man, gan manai ģimenei vairāk nekā 40 gadus nozīmēja visu – un tas nekad nebeigsies. Pašreizējos apstākļos nevarēšu ziedot nepieciešamo laiku un pūles, lai atbalstītu šo pasaules līmeņa organizāciju."

Tajā pašā dienā kļuva zināms, ka “The Great One” vienojies ar “Turner”. Greckis un viņa sieva, Dženeta, šogad pārcēlās no Kalifornijas uz Misūri pavalsti, lai būtu tuvāk savai krustmātei, kurai augustā apritēs 100 gadu jubileja. Pārcelšanās ļaus būt tuvāk abiem mazbērniem, kuri dzīvo Floridā.

"Pēc tēva nāves un jaunākā bērna iestāšanās koledžā pieļāvām domu, ka šis varētu būt piemērots laiks pārcelties. Palikām tukšā ligzdā. Atlanta atrodas stundas (lidojuma) attālumā no Floridas un tikpat tālu no Sentlūisas. Domāju, ka zvaigznes sastājās pareizi. Mums būs iespēja pavadīt daudz laika ar ģimeni un varēšu darīt to, ko mīlu – runāt par hokeju."

Greckis saņēma darba piedāvājumus no “Turner” un bijušā kaimiņa – TNT šova “Inside the NBA” analītiķa Čārlza Bārklija. Pēdējais ir liels hokeja fans. Greckis nesola tikpat skaļus iznācienus. “Būšu godīgs un tiešs, taču ne skandalozs. Manā dabā ir būt vairāk pozitīvam nekā negatīvam. Tu vari kritizēt, nepārkāpjot robežas.”

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nhl/story/_/id...