Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

NHL asi vēršas pret sitieniem pa galvu, ievieš citas izmaiņas noteikumos

Juris Miņins
Juris Miņins

NHL asi vēršas pret sitieniem pa galvu, ievieš citas izmaiņas noteikumos
Bostonas "Bruins" komanda pēc Meta Kuka spēka paņēmiena pret Marku Savāru.
Foto: AP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vadības sanāksmē, kas šajās dienās norisinās Toronto, ir izteikts atbalsts izmaiņām līgas noteikumos, kas paredz palielināt sodus par sitieniem pa galvu, automātiski piešķirot piecas soda minūtes un diskvalifikāciju līdz mača beigām.

Nacionālās hokeja līgas sacensību organizēšanas nodaļa savā sanāksmē ir atbalstījusi izmaiņas līgas noteikumos, kas paredz, ka par spēka paņēmieniem, kas izdarīti no cietušā spēlētāja "aklās zonas" puses vainīgais spēlētājs tiks automātiski sodīts ar piecām soda minūtēm, diskvalifikāciju līdz mača beigām, kā arī ar līgas noteikto (katrs gadījums tiks izskatīts individuāli) sodu.

Pašlaik šīs noteikumu izmaiņas vēl ir jāapstiprina NHL spēlētāju arodbiedrībai (NHLPA), taču kā izsteicās organizācijas pārstāvis Brendans Šenehens, tad spēlētāji arī vēlas šādu noteikumu ieviešanu, tāpēc problēmām nevajadzētu rasties. Savukārt Metjū Šnaiders situāciju komentēja šādi: "Mēs ar līgas vadību esam vienās domās par šo jautājumu. Pēdējos gados, pēc noteikumu izmaiņām, kas tika ieviestas pēclokuata ērā, šādi incidenti ir kļuvuši par nopietnu problēmu, jo spēles ātrums ir kļuvis lielāks, līdz ar to arī sadursmes – smagākas. Tāpēc, domāju, ka abas iesaistītās puses, gan mēs, spēlētāji, gan līgas vadība var būt priecīga par sarunu gala iznākumu."

Tāpat šajā sanāksmē tika nolemts, ka no nākamās sezonas NHL vārtsargiem tiks ieviesta tā sauktā "pieguļošā forma", t.i., tiks samazināts ekipējuma izmērs, padarot to "pieguļošāku" spēlētāja ķermenim (vairāk attiecas uz krūšu sargiem u.c. "neredzamo" ekipējumu).

Visbeidzot, līgas vadība spēlētāju arodbiedrībai nodeva projektu, kas paredz, ka vienā no nākamās sezonas āra spēlēm, "Heritage Classic" tiks aizvadīta starp Monreālas "Canadiens" un Kalgarī "Flames" hokejistiem.

Izmantotie resursi:
espn.go.com

Vai NHL sodi samazinās "netīro" spēka paņēmienu skaitu līgā?

  • 246

  • 44

  • 35


  +7 [+] [-]

, 2010-06-20 16:01, pirms 11 gadiem
Visbeidzot, līgas vadība spēlētāju arodbiedrībai nodeva projektu, kas paredz, ka vienā no nākamās sezonas āra spēlēm, "Heritage Classic" tiks aizvadīta starp Monreālas "Canadiens" un Kalgarī "Flames" hokejistiem.sis macs ka vienmer bus labs
Slēpts komentārs: Aigars20

  +3 [+] [-]

, 2010-06-20 16:13, pirms 11 gadiem
Man jau liekas, ka neviens speciāli necenšas pa galvu sist!

     [+] [-]

, 2010-06-20 16:17, pirms 11 gadiem
Aigars20 rakstīja: tad jau driz bus daislidosana
Neaizliedz jau spēka spēli - bet gan patiešām nevajadzīgus sitienus...

Man jau visvairāk patīk tas punkts, kas attiecas uz vārtu vīriem! Proti, ar pieguļošo ekipējumu, vēl jo vairāk izpaudīsies patiesā vārtusargu meistarība, kā arī, domājams, palielināsies rezultativitāte!

 +37 [+] [-]

, 2010-06-20 16:19, pirms 11 gadiem
Zudkaaa rakstīja: Man jau liekas, ka neviens speciāli necenšas pa galvu sist!
nu ir arī tādi atmarozaki, kas speciāli šādā veidā cenšas izsist no ierindas pretinieku līderus.

     [+] [-]

, 2010-06-20 16:35, pirms 11 gadiem
skrastins3 rakstīja: Visbeidzot, līgas vadība spēlētāju arodbiedrībai nodeva projektu, kas paredz, ka vienā no nākamās sezonas āra spēlēm, "Heritage Classic" tiks aizvadīta starp Monreālas "Canadiens" un Kalgarī "Flames" hokejistiem.sis macs ka vienmer bus labs
Tāpēc jau to rīko dažas reizes gadā, lai šie mači būtu īpaši!

     [+] [-]

, 2010-06-20 16:36, pirms 11 gadiem
feelbest rakstīja: Neaizliedz jau spēka spēli - bet gan patiešām nevajadzīgus sitienus...

Man jau visvairāk patīk tas punkts, kas attiecas uz vārtu vīriem! Proti, ar pieguļošo ekipējumu, vēl jo vairāk izpaudīsies patiesā vārtusargu meistarība, kā arī, domājams, palielināsies rezultativitāte!
Arī pirmajā reizē, kad samazināja to ekipējumu, visi teica, ka palielināsies rezultativitāte un tādā garā, kas sanāca? Nekādas atšķirības, vārtsargi tāpat dabuj arī tagad sausās spēles utt.

  +7 [+] [-]

, 2010-06-20 17:11, pirms 11 gadiem
smilchs2 rakstīja: nu ir arī tādi atmarozaki, kas speciāli šādā veidā cenšas izsist no ierindas pretinieku līderus.
Tipisks piemērs šādiem itkā spēka paņēmieniem bija Kasparaitis, tieši pateicoties viņam Lindrosa karjera nebija tā garākā.

  -3 [+] [-]

, 2010-06-20 17:29, pirms 11 gadiem
tad jau Ivanānam un vinjam līdzīgiem drīz nebūs ko tur darīt

     [+] [-]

, 2010-06-20 17:31, pirms 11 gadiem
Aigars20 rakstīja: tad jau driz bus daislidosana
Ar šo komentāru parādīji, cik daudz tu, patiešām, saproti no hokeja. Laikam, vienīgais ko māki, ir sēdēt dīvānā, sūkt alu, lūrēt hoķi pa TV un brēkt:''Šaibu! Šaibu!''

  +5 [+] [-]

, 2010-06-20 17:36, pirms 11 gadiem
man jau liekas, ka tas tiek darīt, lai izbēgtu no šādiem scenārijiem!!
youtube.com: YouTube
- (HD) Mike Richards Knocks Out...

  -2 [+] [-]

, 2010-06-20 17:54, pirms 11 gadiem
pag seja jau nav galva ne?

  -1 [+] [-]

, 2010-06-20 18:03, pirms 11 gadiem
risks rakstīja: pag seja jau nav galva ne?
nu tev varbūt seja ir uz pakaļas, bet mums pārējiem...

  +4 [+] [-]

, 2010-06-20 19:38, pirms 11 gadiem
Domāju pareizs lēmums, jo tomēr sitiens pa galvu ir bīstama lieta, viegli var aizskart, kaut ko dzīvībai bīstamu. Daiļslidošana nebūs vnk atturēs kā teica iepriekš "atmarozkus".

     [+] [-]

, 2010-06-21 13:09, pirms 11 gadiem
smilchs2 rakstīja: nu ir arī tādi atmarozaki, kas speciāli šādā veidā cenšas izsist no ierindas pretinieku līderus.
Viņi paši to nedara jo grib, tāds ir viņu darbs komandā..

     [+] [-]

, 2010-06-23 15:56, pirms 11 gadiem
Tie imbecīlie kapitālisti ķersies pat ij vārtsargu formām klāt, lai tik palielinātu golu skaitu mačā un attiecīgi lielāku interesi un brangāku žūksni kabatā! Kas tas vairs par sportu?

     [+] [-]

, 2010-06-23 23:54, pirms 11 gadiem
"no nākamās sezonas NHL vārtsargiem tiks ieviesta tā sauktā "pieguļošā forma", t.i., tiks samazināts ekipējuma izmērs, padarot to "pieguļošāku" spēlētāja ķermenim (vairāk attiecas uz krūšu sargiem u.c. "neredzamo" ekipējumu)."
T.i. maza auguma vārtsargi salīdzinoši "paliks" vēl mazāki, kamēr lielajiem vārtsargiem ķermeņa aizsargu nosegtā zona attiecīgi nebūs tik iespaidīga. (??)