Rekords, kura nav
Leģendārais hokejists Gordijs Hovs par leģendu kļuva ne tikai tāpēc, ka ir visilgāk spēlējušais profesionālais hokejists, bet arī tāpēc, ka ievies hokeja terminoloģijā tādu terminu kā "Gordija Hova hettriks", t.i., viena mača laikā hokejists gūst vārtus, atdot rezultatīvu piespēli un izkaujas. Lai arī mūsdienu hokejā šādi notikumi ir reti, ik pa laikam tādi notiek, taču "oficiālā vara" to ignorē.
Aizvadītajā naktī pie sava pirmā "Gordija Hova hettrika" (tas arī bija pirmais šāds panākums visā līgā šosezon) tika viens no pēdējo sezonu līgas korektākajiem spēlētājiem un labākajiem saspēles vadītājiem, Detroita "Red Wings" krievu centra uzbrucējs Pavels Dacjuks. Notikums, atklāti sakot, visai interesants, jo kas tāds katru dienu nenotiek, katrā gadījumā kas tāds ir novērojams daudz retāk nekā parasts "hettriks". Tāpēc loģiski būtu, ka visi šādi gadījumi tiktu fiksēti un labākie spēlētāji šajā kategorijā arī izcelti, taču, diemžēl, tā nav.
Oficiālas un salīdzināmas statistikas šajā rādītājā nav, ir tikai atsevišķi "izvilkumi", jo tikai atsevišķi un neoficiāli avoti šādu statistiku uzskaita, pie tam, pilnīgi precīza tā ir tikai par pēdējām 15 sezonām. Piemēram, ir zināms, ka pašam Gordijam Hovam ir bijušas tikai divas spēles, kurās viņš ticis pie vismaz 1+1 un kautiņa. Līderis šajā ziņā ir Brendons Šenehens, kurš savas karjeras laikā ir izcēlies ar 17 "Hova hettrikiem". Savukārt, ja attiecina šādu terminu arī uz laiku pirms "Gordija Hova ēras", tad pirmais kuram izdevās gan pārspēt vārtsargu pašam, gan palīdzēt to izdarīt komandas biedram, gan "nomest cimdus", bija Toronto "Arenas" leģendārais hokejists Harijs Kamerons.
Savukārt pagājušsezon pie šādiem "hettrikiem" tika Riks Nešs, Braiens Makgratans, Fransuā Boušemins, Džareds Bols, Kriss Stjuarts, Zaks Stortini, Aiens Laperiērs, Džeisons Čimera un Brendons Dubinskis.
Uzreiz rodas loģisks jautājums, kāpēc tad šādi gadījumi netiek fiksēti oficiālajā statistikā? Atbilde ir pavisam vienkārša – tā kā viens no statistikas rādītāja elementiem ir kautiņi, līgas vadība nevēlas šos kautiņus padarīt par "pozitīvo statistiku", proti, nevēlas, lai kautiņi spēlētājiem tiktu izvirzīti kā pašmērķis un nesāktos "dzīšanās pakaļ rekordiem", kas, neapšaubāmi, sāksies, ja šāda statistikas aile tiks "legalizēta". Pagaidām NHL vadību pilnībā apmierina statistika aile "piecu minūšu sodi", bez lieka atšifrējuma, precīzāk, atšifrēšanu atstājot amatieru un līdzjutēju rokās (kas arī tiek darīts un rezultāti publicēti dažādās Internet vietnēs – hockeyfights.com, dropyourgloves.com).
Lūk, tāpēc arī sanāk netaisnība, ka spēlētāji tiek "apzagti" par vienu statistikas aili, pie tam nebūt ne maznozīmīgu aili. Proti, šādi "Gordija Hova hettriki" parāda nevis to, ka spēlētājs ir huligāns vai kāds cits puskrimināls elements, bet gan to, ka viņš ir vispusīgs hokejists, kurš ir gatavs darīt visu, lai panāktu savas komandas uzvaru, pie tam, dara to visai uzskatāmā veidā, t.i., dominējot laukumā un "velkot" savu komandu gan spēles, gan psiholoģiskajā plānā.
Protams, kāds, pēc šī raksta izlasīšanas, mēģinās iebilst – tā ir tikai statistika. Jā, tā ir statistika, bet tieši uz tās pamata spēlētāji tiek salīdzināti un vērtēti "vēsturiskā griezumā", t.i., atmiņas par spēlētāju ir laba lieta, taču cilvēkam piemīt tieksme idealizēt pagātni, tāpēc tieši statistikas (precīzas, vispusīgas un korektas) dati var parādīt kopainu visobjektīvāk.
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
+7 [+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
Visu cieņu Pāvelam, par nepadošanos!
+ Vārtsargs gan labi izvilka
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]