Runā, ka...: Speca un Kaberle gaida maiņas
Neskatoties uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) finālsērijas aizraujošo gaitu, ne mazāk aizraujoši sāk risināties notikumi spēlētāju tirgū. Tā Džeisons Speca un Tomašs Kaberle, visdrīzāk, pēdējās spēles savās iepriekšējās komandās jau ir aizvadījuši.
Džeisonam Specam, līdzīgi kā pirms gada citam bijušajam "senatoram" Denijam Hītlijam, ir problēmas ar motivāciju, kā arī viņš neredz sev vietu nākotnes "Senators" komandā un tieši šis ir galvenais iemesls kāpēc kanādiešu uzbrucējs vēlas tikt aizmainīts. Savukārt komandas vadība vēlas, lai Speca paliek Otavā, piedāvājot viņam lielāku lomu komandas sasniegumos. Šādi, īsumā, arī izskatās "Specas jautājums". Džeisons, pēc ātrās izstāšanās no Stenlija kausa izcīņas, jau tika kritizēts par vājo spēli un līdera īpašību trūkumu, kas, kā izskatās, bija pēdējais piliens Specas patiesības kausā.
Pašlaik izskatās, ka hokejista maiņa ir reālāka nekā viņa palikšana Otavā, taču ir vairāki šķēršļi, kas var kavēt jaunas komandas meklējumus - lielais līgums (6 gadi, 41 miljons) un tas, ka no nākamā mēneša pirmā datuma Specas līgumā sāk darboties punkts, kas liedz viņu aizmainīt uz citu komandu bez paša sportista piekrišanas.
Taču, neskatoties uz to, ir jau parādījušies daži gribētāji iesaistīties darījumā. Un pirmā šāda komanda ir Edmontonas "Oilers", kuri pēc dažām baumām, esot gatavi atdot pat drafta pirmo izvēli, lai tikai iegūtu Specu. Taču reālākais variants ir tāds, ka viņi, ja šīs sarunas kļūs nopietnas, "naftinieki" piedāvās to pašu, ko pirms gada solīja par Hītliju – Dastinu Peneru, Endrjū Kogliano un Ladislavu Smidu.
Savukārt ar Tomašu Kaberli viss ir vairāk vai mazāk skaidrs. Jau pagājušvasar NHL kulāros klīda baumas, ka čehu aizsargs var mainīt komandu. Sezonas gaitā šīs runas tikai pastiprinājās, bet tagad, kā izskatās, ir sasniegušas savas loģiskās beigas – Kaberle tiks mainīts. Pagaidām gan nav precīzi zināms uz kurieni un pret ko, taču maiņa ir neizbēgama.
Uz šo brīdi ir zināms vien tas, ka jau šobrīd par Kaberli interesējas sešas komandas, tas, ka spēlētājs var tikt aizmainīts uz citu komandu laika posmā no 25 jūnija līdz 1. jūlijam, kā arī tas, ka "Maple Leafs" pretī vēlas saņemt fiziski spēcīgu uzbrucēju ar labām vārtu gūšanas prasmēm.
Kā arī...
Vašingtonas "Capitals" nedomā parakstīt līgumus ar Džo Korvo un Skotu Vokeru, spēlētājiem, kurus galvaspilsētas klubs ieguva aizvadītās sezonas maiņu "dedlainā", taču vēl aizvien apdomā iespēju noslēgt līgumu ar Antonu Volčenkovu, kurš līdz šim spēlēja Otavas "Senators" rindās ... Detroitas "Red Wings" šajā vasarā nedomā parakstīt līgumus ar "skaļiem uzvārdiem", bet iztērēs atlikušo algu budžeta daļu, lai noslēgtu līgumus ar komandas veterāniem un kodola spēlētājiem – Todu Bertuzi, Patriku Īvzu, Darenu Helmu u.c. ... Tampabejas "Lightning" vēl aizvien meklē vienības galveno treneri un pašlaik galvenais kandidāts uz šo amatu ir Kevins Denīns, kurš iepriekšējās piecas sezonas strādāja par Portlendas "Pirates" galveno treneri ... Minesotas "Wild" šajā starpsezonā arī neplāno slēgt līgumus ar brīvajiem aģentiem, bet gan veikt maiņas, pretī dodot vārtsargu Džošu Hārdingu vai uzbrucēju Džeimsu Šepardu, tiesa ar šiem abiem spēlētājiem vēl ir jāpagarina līgumi ... Karolīnas "Hurricanes" veterāns Rods Brindamūrs, visdrīzāk, šovasar nebeigs savu spēlētāja karjeru un vismaz vienu sezonu vēl paliks NHL apritē ... Jevgeņijs Nabokovs vēlas palikt Sanhosē "Sharks" komandā, taču neviens ar viņu par jauna līguma slēgšanu nav runājis, tāpēc vārtsargs gaidīs līdz mēneša vidum, lai tiktu skaidrībā ar komandas plāniem.
Izmantotie resursi:
thehockeynews.com
sportsnet.ca
hockeybuzz.com
faceoff.com
bet ja nopietni domaju ka sini vasaraa NHL briest lielas parmainas sastavos un ceru ka kadam latviesu talantam ar tur vieta atradisies .....
Ja saki, ka kodols ir cits, tad jājautā ko saproti ar vārdu "kodols". Klasiskā izpratnē, tas ir to spēlētāju kopums, kas veido komandas spēli ilgtermiņā. Tie spēlētāji uz kuriem balstās komanda.
Nomainot līderus pret citiem stāriem rezultāti nemainīsies tik strauji, kā, ja teiksim tiktu izjaukta 3. maiņa.
Un tieši nosacīti melnā darba darītāji arī ir kodols - spēlētāji, kas veido komandas spēles seju.
Tā pati Detroita. Kas viņiem ir "spēles seja"? Vai tad, teiksim, tā ir eleganta izspēļu pilna un tehniska spēle (Datsjuks, Zeterbergs, Lidstrēms), vai, tomēr, "sistēmu hokejs" ar visai sīkstu spēli (Franzens, Dreipers, Holmstrēms, Meltbijs, Klīrijs, Helms, Īvzs), kur trešā maiņa ieņem ne mazāk nozīmīgu lomu kā pirmā?
Par visu pārējo - komentēt atturēšos, bet runājot par komentēšanu, neuzskatu, ka tas ir galvenais rādītājs, lai noteiktu kurš ko ir skatījies un nē (principā, esi iebraucis auzu laukā tā visai patālu). Pieņemu, domu, ka komentēt vispārējā "pokemonisma" apstākļos kļūst neineteresanti, neizskatīji... . Starp citu, arī RD spēles/rakstus praktiski nekomentēju (principiāli), bet tas ne tuvu nenozīmē, ka es neskatos kā viņi spēle.
Un sausie skaitļi. Manuprāt, tieši vadoties no tādiem, no tavas puses tiek izdarīti secinājumi par spēlētājiem, par kodoliem utt. Diemžēl, vai par laimi, īsti tā nav.
Un lai veicas hokeja spēlēšanā!
Tagad nekas nav mainījies (atskaitot Makartija beigšanu spēlēt) - tieši Dreipers (it sevišķi) un Meltbijs (šosezon ar pleca savainojumu mocījās) ir tie, kas dod komandai šo "sišanos" un cīņassparu + spēlē aizsardzībā.
Neaizstājamu spēlētāju nav, tas katru sezonu tikai pierādās. Datsjuks, Zeterbers, protams, ir lieli meistari un pasaules hokeja stāri, taču tikpat labi var paņemt kādu jauno talantu un pāris sezonu laikā viņu izaudzināt līdz +/- tādam pašam līmenim (kā tika izaudzināti paši Datsjuks&Zeterbergs). Visu izšķir sistēma.
Pirms šīs sezonas bija runas, ka pēc tam, ka Detroitu pameta Samuelsons un Co, tā viņi būs nekādi... bet, redz, bija "kādi", pie tam ar visu to, ka Datsjukam šī bija vissliktākā sezona (punktu ziņā) pēclokauta ērā, bet Zeterbergam - otra sliktākā.
Komandas kodols, lai vai kā dažreiz liekas, ne vienmēr ir redzamākie spēlētāji. Kodols ir tas, kas komandai dod to līmeni, par kuru zemāk viņi nekad nenolaidīsies ("spēles seju", kā jau teicu). Īvzs, Helms u.c. ir tieši šādi spēlētāji. "Strādā" un ar darbu panāk rezultātu.
Jauno spēlētāju gatavību kādreiz spēlēt (nav runa par superstāriem, jo tie ir izņēmumi) NHL nosaka tikai divas lietas - komandas pacietība un plānveidīgs darbs.
Protams, redzamāki ir tādi, kas no junioriem tiek uzreiz sastāvā un spēlē, taču tādi nebūt nav visi. Pašlaik, pēdējos gados, tendence ir vēl acīm redzamāka - pat augstās drafta izvēles uzreiz neņem NHL, atstājot junioros vai minoros (Hodžsons, Kadri - pirmie, kas nāk prātā).
Tie paši Zeterbergs un Datsjuks ir izteikti piemēri tam, ka nogaidīšana, komandas pacietība un konkrēts darbs vainagojas ar rezultātiem: Zeterbergs pēc drafta vēl 4 sezonas spēlēja Zviedrijā, tai skaitā otrajā līgā, Datsjuks - 3 sezonas Superlīgā un par pirmā lieluma zvaigznēm abi divi kļuva tikai pēclokauta ērā (Datsjuks pēc 3 NHL sezonām, Zeterbergs - 2) līdz tam abi divi bija +/- Īvza, Helmsa līmenī.
Un, tāpat, ir liela starpība starp 3. (dažkārt 2., atkarībā no komandas) maiņu (kodolu) un 4. (izsitējiem un jaunajiem kadriem).
kas ar viņu ir skaidrs? slikti spēlē, palaiž muti presē? man piemēram nav nekas skaidrs, jo neesi uzrakstījis kāpēc tad viņš tiks aizmainīts!