Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:589, Did:0, useCase: 3

Latvijas Hokeja federācijas disciplinārās komisijas sēdes lēmumi

Notikusi pirmā šajā sezonā LHF disciplinārās komisijas sēde, kurā izskatīti Latvijas meistarsacīkstēs hokejā virslīgā un Bērnu un jaunatnes meistarsacīkstēs pieļautie pārkāpumi. Pamatojoties uz Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkšu tiesnešu L. Mihailova, A. Gedrovica, K. Zuševica, J. Mita ziņojumiem par „Daugava” ledus arēnas neatbilstību valsts meistarsacīkšu spēļu rīkošanai (lielas spraugas laukuma apmalē, saplēsti vārtu tīkli, slikta ledus kvalitāte) un DLA pārstāvja Ralfa Bukarta paskaidrojumiem, disciplinārā komisija konstatēja, ka tiesnešu ziņojumā minētās nepilnības š.g. 2. un 3. oktobrī bijušas.

Disciplinārā komisija pieņēma zināšanai R. Bukarta informāciju par trūkumu novēršanu un uzdeva LHF hokeja arēnu inspicēšanas komisijai līdz š.g. 11. oktobrim veikt DLA pārbaudi un sniegt atzinumu par arēnas izmantošanu valsts meistarsacīkšu jauniešiem organizēšanai.
Jautājumu par tiesneša L. Mihailova rīcības pareizību (par 10 minūtēm aizkavēts spēles sākums) nodot izvērtēšanai LHF tiesnešu komitejai.
LBJMH meistarsacīkšu vecākās grupas spēlē „Rīga/Sāga/LB 90” – „Lavīna” š.g. 26. septembrī „Lavīna” hokejists Dāvis Ratkevičs iespēra pretiniekam, par ko tika noraidīts no laukuma līdz spēles beigām (25 min). „Rīga/Sāga/LB 90” hokejists Vitālijs Zujs pēc sadursmes ar pretinieku atbildēja ar sitienu ar nūjas galu, par ko tika noraidīts no laukuma līdz spēles beigām (25 min).
Disciplinārā komisija nolēma diskvalificēt D. Ratkēviču uz trīs vecākās grupas spēlēm ( 9.10. pret „Metalurgs 91”; 17.10. pret „Rīga”; 23.10. pret „Metalurgs 89”). Pamatojoties uz LHF disciplināro sodu nolikuma 10. punktu D. Ratkevičam obligāti jāizlaiž pirmās divas spēlēs, bet trešo iespējams aizvietot ar naudas sodu – Ls 20.
V. Zujs diskvalificēts uz piecām vecākās grupas spēlēm (3.10. pret Metalurgs 89”; 9.10. pret „Laima”; 10.10. pret Talsu HK, 23.10. pret „Zemgale”; 13.11. pret „Rīga”. Pamatojoties uz LHF disciplināro sodu nolikuma 9. punktu V. Zujam obligāti jāizlaiž pirmās divas spēles, bet atlikušās trīs iespējams aizvietot ar soda naudu Ls 60 (katra no spēlēm Ls 20).
Par sitienu ar nūju pretiniekam un noraidījumu no laukuma līdz spēles beigām (5+20 min) „Rīga/Sāga/LB 90” hokejists Aldis Popens sodīts ar nosacītu diskvalifikāciju uz piecām vecākās grupas spēlēm.
Par divdomīgu izteicienu veltīšanu tiesnesim pēc spēles brīdināt „Zemgale” hokejistu Kristapu Zuševicu.
Virslīgas meistarsacīkšu spēlē starp „LB/Rīga 18” un „Liepājas metalurgs” vienībām, pārkāpjot sacensību nolikumu, abās komandās laukumā izgāja nepieteikti un jaunāki par spēlēšanai pieaugušo grupā atļauto vecumu hokejisti, bez LHF valdes atļaujas, kā to pieprasa virslīgas meistarsacīkšu nolikums. Rīdzinieku komandā tie bija 1989. g.dz. Kārlis Spravņiks un Jānis Straupe, liepājniekiem – 1989. g.dz. Kārlis Ozols, Sergejs Daņilovs, Rūdolfs Virga, Aleksejs Propošins, 1991. g.dz. Gļebs Rogoza un 1990. g.dz. vārtsargi Rreinis Repšs, Mārtiņš Jansons.
Komandu treneri Vjačeslavs Nazarovs un Jevgeņijs Banovs, ignorēja arī pirms spēles komisāra Haralda Modra Ozoliņbeika izteikto mutisko aizliegumu minētajiem hokejistiem iziet laukumā.
Disciplinārā komisija nolēma brīdināt trenerus V. Nazarovu un J. Banovu par nepakļaušanos spēles komisāra prasībai un iekļaušanai savas komandas sastāvā gados jaunākus hokejistus bez LHF valdes atļaujas.
Lūgt LHF valdi precizēt virslīgas nolikumu, lai turpmāk pieaugušo sacensībās hokejisti, kuri dzimuši pēc 1988. gada (pamatojoties uz Starptautiskās hokeja federācijas noteikumiem par spēlētāju vecuma ierobežojumiem) piedalītos tikai izņēmuma gadījumos un par katra šāda spēlētāja līdzdalību virslīgā būtu LHF valdes lēmums, speciālas vecāku un komandas ārsta atļaujas, kas apliecinātu hokejista gatavību startēt pieaugušo konkurencē.