Astašenko spēlēs Kazahstānā
Latvijas hokeja aizsargs Kaspars Astašenko pievienojies Kazahstānas klubam "Beibaris", kurā jau ir trīs mūsējie - Raitums, Birziņš un Smirnovs, ziņo "Baltic Sports Agency" mājas lapa internetā.
Iepriekšējās divas sezonas Kaspars Astašenko aizvadīja Itālijas klubā "Ritten/Renon", bet iepriekš uzspēlējis arī Nacionālās Hokeja līgas (NHL) klubā Tampabejas "Lightning", kā arī dažādos klubos Krievijā, Ziemeļamerikā, Dānijā, Somijā un Slovākijā.
Paredzams, ka Astašenko uz Kazahstānu dosies 13. septembrī kopā ar pārējiem leģionāriem - Andreju Smirnovu, Mārtiņu Raitumu un Ričardu Birziņu.
Tāpat kļuvis zināms, ka Vadims Vabiščevics, Edgars Čermnihs un Vladislavs Dudins jauno sezonu aizvadīs Somijas 2. divīzijas klubā "Narpes Kraft".
Izmantotie resursi:
BSA :: Baltic Sports Agency :: Jaunumi
-4 [+] [-]
+8 [+] [-]
+13 [+] [-]
+4 [+] [-]
+11 [+] [-]
+5 [+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
par Kasparu piekriitu 100 %, ka neizmantoja daudz no sava potenciaala, diezgan pofigistiska attieksme un klubi negrib sasieties ar problemaatisku speeleetaaju.
Arii Itaalijaa, domaajams, vinju nepatureeja deelj netikumiem, speeles zinjaa bija OK
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
dēļ kā man viņš būtu jāliek augstāk??? dēļ spēlēšanas Somijas, Vācijas un Šveices 2. (pēc spēka) līgās un Čehijā un Slovākijā??? Viņu es lieku zemāk arī par Laviņu, Tribuncovu un Sorokinu. Karjera apmēram līdzvērtīga Māra Jasa karjerai (vienīgi Jasam vēl tā ir salīdzinoši īsa)
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Un kāpēc Astašenko neizdevās Z-Amerikā ir atsevišķs jautājums. Ne jau tikai "pulveris" viņam daudz ko sajauca. Nepareizā fārmkomanda (ja pareizi atceros diviem klubiem bija viens fārms un noteicošais šajā sadarbībā bija ne Astašenko klubs) un savainojumi arī izdarīja lielu "melno darbu".
[+] [-]
Katrā ziņā - bez vilcināšanās Astašenko lieku augstāk par Sējēju tādēļ, ka Astašenko ir spēlējis NHL. NHL tomēr ir hokeja Meka un Pasaules Elites klase.
P.S. Kopš kura laika AHL/IHL tiek pieskaitītas pie ZAmerikas zemākajām līgām????
-1 [+] [-]
Ja nu kas, atgādināšu - ZAmerikā ir Big League (hokeja gadījumā - NHL) un VISAS pārējās ir Minor Leagues. Vienalga - AHL vai FHL (Federālā līga, kas šogad sāks savu čempionātu).
Tie ir turienes pieņemti apzīmējumi, kas, jā, iespējams, nesakrīt ar Eiropā pieņemto praksi, t.i., iedalīt līgas pēc spēka.
[+] [-]
Tāpēc es kategoriski iebilstu pret 'minor' tulkojumu kā 'zemākais'
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Par visu šo sistēmu pats arī atbildēji savās iekavās:
(neko nesakot par konkrētā subjekta atrašanos pārējo 'minoru' vidū!
Visas šīs līgas, salīdzinājumā pret NHL, ir zemākās (un arī pats vārds "zemākais" šeit ir lietots salīdzinošā nozīmē) un netiek izdalīts, ka AHL ir "krutāka" par SPHL.
Jā, līdzjutēji, protams, to visu sistēmu uztver tāpat, taču šī sistēma, pēc būtības, nav, teiksim tā, vertikālā hierarhijā, bet gan uz vienas līknes izvietojušās komandas, ar saviem līderiem un atpalicējiem.
Tāpat arī katrai līgai, kā faktiski fārm-čempionātiem, ir savs uzdevums - Teiksim ECHL/CHL negatavo spēlētājus pa tiešo NHL, bet gan dod/ļauj viņiem vēl vienu iespēju, "sakārtoties" un mēģināt vēl, vai arī vispār dod iespēju ZAmerikas hokejā.
Ļoti labs piemērs šajā ziņā ir beisbols, kur minorlīgu sistēma ir ĻOTI plaša. Lai arī tām tiek iedots kkāds rangs (AAA, AA, A, utt.), reāli tas nenozīmē, ka AA komanda vai līga nevar būt stiprāka par AAA čempionātu. AAA ir vairāk veterānu līgas, AA - labāko debitantu vai ilgtermiņa "prospektu" utt.
Katrā gadījumā ZAmerikā šī sistēma ir pārāk sarežģīta un netipiska, lai to vērtētu pēc Eiropas standartiem.
[+] [-]
NHL ir tagad vieglāk iekļūt??? Puis, Tu laikam hokejam globāli neseko
pirmkārt, konkurence ir pieaugusi pašā ZAmerikā - pēdējos gados arvien vairāk kvalitatīvu jauno spēlētāju producē ASV jauniešu hokeja sistēma - rezultātus var redzēt ne tikai U18/U20 PČ, bet arī Eiropā tas pēdējās sezonās ir ļoti jūtams - ar katru gadu arvien vairāk amerikāņu no NCAA dodas uz Eiropu (šogad, pat Eiropas TOP līgās - piemēram, Somijas SM-Liiga ir amerikāņi, kas nāk pa taisno no NCAA). Otrkārt, arī pašā Eiropā hokeja līmenis aug un konkurence pieaug - ar vien biežak pie NHL "durvīm klauvē" dāņi, austrieši, norvēģi, vācieši, šveicieši - nācijas, kuru pārstāvji NHL iepriekš bija ne vairāk 1-2 (ja vispār bija)... u.t.t.
-1 [+] [-]
atgriežoties pie diskusijas: es uzskatu, ka NEDRĪKST angļu valodas terminus 'minor league' un 'lower league' tulkot vienādi uz latviešu valodu.
+1 [+] [-]
[+] [-]