Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2266, Did:0, useCase: 3

HK “Zemgale/LLU” iesvēta jaunos kreklus pret HK “Kurbads”

HK Zemgale
HK Zemgale

HK “Zemgale/LLU” iesvēta jaunos kreklus pret HK “Kurbads”
Olafs Aploks
Foto: Ruslans Antropovs, rusantro.com

2016. gada 09. novembrī, Jelgavas ledus hallē pēc ilgas pauzes HK “Zemgale/LLU” Latvijas hokeja Virslīgas čempionāta spēlē sagrāva spēcīgāko hokeja klubu “Kurbads” ar rezultātu – 7:1. Jelgavnieku vidū izcēlās visi trīs jaunie kluba spēlētāji – Romāns Ņekļudovs, Matīss Gelažis un Artjoms Ogorodņikovs, ka arī pārējie komandas spēlētāji.

Pirmo trešdaļu, kā jau bija gaidīts aktīvi iesāka HK “Kurbads” spēlētāji. Viņi aktīvi uzbruka un veica vairākus bīstamus metienus uz vārtiem. Viesu spiediens turpinājās līdz brīdim, kamēr viņi nenopelnīja pirmo noraidījumu. HK “Zemgale/LLU” izmantot vairākumu neizdevās un spēles gaitā arī paši nopelnīja noraidījumu, kuru viesi spēja izmantot, izvirzoties spēles vadībā – 0:1. Jelgavnieki atbildēja ar virkni pretuzbrukumu, kā rezultātā Niklāvs Birovs izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1 (rezultatīvās piespēles Romānam Ņekļudovam un Raimondam Upeniekam). Līdz trešdaļas beigām spēles gaita izlīdzinājās un abas komandas rādīja vienlīdzīgu spēli, bet bez gūtiem vārtiem.

 

Atšķirībā no pirmās trešdaļas, ogrienieši uzsāka to neaktīvi, atdodot iniciatīvu HK “Zemgale/LLU”, kura nekavējās to izmantot. 47 sekundē pēc Olafa Aploka piespēles uz vārtiem no zilās līnijas met komandas kapteinis Jānis Bullītis un izvirza jelgavnieku vadībā ar 2:1. Pēc pusotras minūtes, Riharda Pašakauska un Raimonda Upenieka saspēles rezultātā, ripa nonāk pie Valentīna Feoktistova, kurš no aizvārtes ieraida to vārtos – 3:1. Turpinājumā HK “Kurbads” mēģināja lauzt spēles gaitu, izmantojot spēka paņēmienus, kuri izpelnījās ar skaļiem skatītāju svilpieniem, bet tiesneši tos uzskatīja par noteikumiem atbilstošiem. Jelgavniekiem bija iespēja izmantot divus vairākumus, bet vienā reizē arī nopelnīja noraidījumu, bet otrā nespēja ieraidīt ripu vārtos. Trešdaļas vidū ātru uzbrukumu organizēja Niklavs Birovs, kurš pretinieka aizsardzības zonā atdeva precīzu piespēli uz vārtu priekšu, kur no Romāna Ņekļudova pieliktās nūjas ripa ielido vārtos – 4:1. HK “Kurbads” treneri redzot, ka komanda nespēj lauzt spēles gaitu, pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu un nomainīja vārtsargu Mārtiņu Raitumu pret Uldi Čalpu. Tomēr arī tas viņiem nepalīdzēja. No HK “Kurbads” pārnākušie aizsargs Matīs Gelažis un uzbrucējs Artjoms Ogorodņikovs sarūpēja bēdas savam bijušam klubam. Matīss piespēlē ripu Artjomam, kurš vienatnē gar bortu, izlauzās caur pretinieku spēlētājiem un ieraidīja ripu vārtos, panākot graujošo rezultātu – 5:1. Viesi diezgan pasīvi centās atspēlēties, bet pietrūkstot motivācijai vārtus neguva, atdodot uzvaru trešdaļā HK “Zemgale/LLU”.

 

Trešā trešdaļā jelgavnieki pārgāja uz spēli aizsardzībā, neļaujot pretiniekam uzsākt uzbrukumus vai ari ieiet savā aizsardzības zonā. Līdz trešdaļas vidum HK “Kurbads” neizdevās iegūt spēles iniciatīvu un jelgavnieki sāka veidot savus uzbrukumus. Ogrēniešu aizsargs Krišs Grundmanis vienā no tādiem uzbrukumiem, izprovocēja jelgavnieku aizsargu Eduardu Hugo Jansonu uz kautiņu īstā NHL stilā. Mēģinājums lauzt spēles gaitu ar kautiņu HK “Kurbads” arī neizdevās. Piecas minūtes pirms spēles beigām pēc Raimonda Upenieka un Riharda Paškauska sestos vārtus gūst Kristaps Millers – 6:1. Vēl pēc divām minūtēm šī trijotne iemet septītos uzvaras vārtus – 7:1, pieliekot punktu HK “Kurbads” sakāvei.

 

Ruslans Antropovs