Notiks Latvijas hokeja čempionāts sievietēm
Jaunajā hokeja sezonā Latvijā norisināsies ne tikai čempionāts vīriešiem, bērniem un jaunatnei, bet arī atklātais čempionāts sievietēm ar Igaunijas un Baltkrievijas komandu dalību.
Plānots, ka LAČ hokejā sievietēm piedalīsies deviņas komandas no Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas: SHK „Laima”, SHK „Zemgale/LJSS/Laima”, SHK „Sāga”, SHK „Ice Girls”, SHK „Tukums”, SHK „Viru Sputnik”, SHK „Sade”, SHK „Tallinn” un SHK „Pantera”.
Impulsu sieviešu čempionāta organizācijai deva Latvijas sieviešu hokeja komandu veiksmīgs starts Igaunijas atklātajā čempionātā, kā arī dalība Latvijas Ziemas olimpiskajās spēlēs. Šis būs otrais čempionāts sievietēm pēc vairāku gadu pārtraukuma.
Latvijas Hokeja federācija (LHF) uzskata, ka plānotais čempionāts sekmēs Latvijas sieviešu hokeja izlases labāku startu pasaules čempionātā, kas 2011. gadā notiks Vācijā.
LAČ sievietēm sāksies 16. oktobrī. Komandām līdz 1. jūlijam jāiesniedz LHF iepriekšējie pieteikumi.
Informāciju sagatavoja:
LHF
+37 [+] [-]
+12 [+] [-]
+2 [+] [-]
+11 [+] [-]
+12 [+] [-]
Federācija savu darbu izdara - turnīrs tiek noorganizēts, pat ne ar tik maz komandām. Spēļu skaitu nosaka klubu turība - ja viņi pasaka, ka viņi nevar vairāk kā 20 rezies noīrēt autobusu, tad arī spēļu skaits būs tāds, kāds būs.
[+] [-]
+14 [+] [-]
Un tieši KAS federācijai būtu jādara, lai sakārtotu jauniešu hokeja sistēmu? Takš ne jau pašai federācijai jādibina klubi, lai 16/17 gadus sasniegušie nebeidz trenēties, jo nav pieaugušo klubu, kuros vēlāk spēlēt? Ja pašvaldībām nav naudas, lai līdz galam pabeigtu kluba piramīdu, tad LHF var kaut uz vienas kājas lēkāt, bet nekas nenotiks.
[+] [-]
+6 [+] [-]
Lai attīstītu bērnu/jauniešu sportu vajag masveidību, kuras Latvijā vienkārši nav un tādā sporta veidā kā hokejs tuvāko gadu laikā nemaz arī nebūs (infrastruktūras un kopējo izmaksu dēļ)!
Ja, teiksim, LHF sedz ledus izmaksas spēļu laikā, apmaksā tiesnešu darbu utt., tb pašas LČ spēles komandām ir pa velti. Jūsuprāt, no tā parādīsies vairāk hokejistu? ŅIFIGA! Teiksim, Latgalē ir tikai VIENA hokeja halle! Spēlēt gribētāju te pietiek, bet tieši tāpēc, ka iespējas ir ĻOTI ierobežotas (kurš var, teiksim, no Rēzeknes katru otro dienu vadāt sīko uz D-pili (100 km)?) hokejisti no šīs puses drīzāk bšu izņēmums, nevis likumsakarība. Internāts? Bet te tas pats jautājums - sīko (teiksim, 10 gadīgo) laist uz internātu ar kkādu visai utopisku domu par PRO sportu?
Vispirms ir jāpanāk, lai sports kā tāds (neatkarīgi vai tas būtu hokejs vai mākslas vingrošana) ir bērnu ikdiena, tad ir jānodrošina šiem bērniem iespēja trenēties (arī, nemaz vēl nedomājot par kkādiem rezultātiem) un tikai tad var runāt par kkādiem "labajiem vietējiem čempionātiem".
Tagad to naudu, kuru te daži piedāvā ieguldīt vietējā sīko čempionātā tikpat labi var Jāņu ugunskurā sadedzināt, jēgas būs tikpat daudz (bez līdzjunioru vecuma nodrošinājuma).
Tb problēma nav hokejā un LHF, bet valsts kopējā reālajā (nevis tajā, kas papīros sarakstīta) attieksmē pret sportu.
+2 [+] [-]
[+] [-]
+6 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
tajā galā pietrūkst kā reizi.
ir entuziasti, kas braukā no Balviem spēlēt uz Valmieru, Daugavpili. uz Aizkraukli, diemžēl, vairs ne.
vispār hallītes visvairāk novērtētu ļaudis attālākos nostūros. bet te stāsts jau par valsts & pašvaldību politiku. runājot līdzībās, ar uzbūvētu halli ir iespēja samazināt investīcijas, kas nākotnē noziedzības apkarošanai būtu nepieciešamas.
[+] [-]
Nezinu, kas tas ir par variantu, baltkrievu vai laosiešu, bet ideja ir tāda, ka vispirms ir jānodrošina tas, lai bērni varētu nodarboties ar sportu kā tādu, lai pagalmos ir normāli, veselībai un dzīvībai droši laukumi, skolās būtu normāls sporta inventārs (un skolām būtu savas sporta zāles), lai sports kā tāds tiktu piedāvāts kā reāla brīvā laika pavadīšanas iespēja. Nevis kā fakultatīvs, kurā var iestāties tikai konkrētas rocības un statusa ģimeņu bērni vai arī tie, kas potenciāli varētu nākotnē dot rezultātus treneriem (par rezultāta prasīšanu no sīkajiem ir atsevišķs stāsts, bet īsumā - tas kā reiz ir viens no tiem aspektiem, kas grauj visus labos nodomus).
Pēc tam, kā otrs loģiskais solis, ir, vismaz visās lielākajās valsts pilsētās, jābūt iespējai trenēties (ar ko es saprotu iespēju gan fizisku, gan materiālu, tb jābūt kkādai valsts/pašvaldības palīdzībai) valsts "galvenajos" (tajos, ko valsts pirms tam būs izvirzījuši par prioritārajiem [bez šādām prioritātēm, ko spītīgi jau daudzus gadus atsakās izvirzīt sporta dzīves vadītāji - nekur]) sporta veidos + tajos sporta veidos, kuros konkrētajām pilsētām ir tradīcijas, panākumi un vispārēja tautas mīlestība.
Pārējie sporta veidi - ja ir speciālisti, kas to visu var noorganizēt, lūdzu! Taču ir jābūt tam pamatam uz ko balstītos katras pilsētas/novada sporta dzīve.
Un tā ir ne tik pašvaldības, cik valsts politika un valsts politika nevis sporta, bet, vispār, nācijas veselības virzienā.
Un tikai tad, kad sīkais būs pāris gadus pagalmā "padauzījies" ar draugiem, iespējams, izmēģinājis pāris sporta veidus līdz beidzot izvēlējies vienu (kaut vai to pašu hokeju), pāris gadus patrenējies prieka, brīvā laika pavadīšanas un kopējās fiz. sagatavotības dēļ, tikai tad var runāt par kkādiem "labajiem čempionātiem", "labajiem hokejistiem" un augstu sasniegumu sportu.
Pagaidām situācija ir tāda, ka kkurā vidus posmā kāds mēģina (cerams, ka mēģina) "iešpricēt" naudu un gaida, kad no tā būs kāds ilglaicīgs rezultāts. NEBŪS! Bez vispārējas sporta masveidības NEBŪS!
Tā pati ASV (iespējams, ne tas labākais piemērs mērogu dēļ, taču tieši šajā pozīcijā visai uzskatāms) - tur ar sportu visi kuri vēlas, var nodarboties un to arī dara. Pie tam lielākā daļa uzreiz zina, ka nekādi nākamie Lebroni Džeimsi, Raieni Milleri, Peitoni Meningi vai Timi Linsekami nebūs, taču dara to prieka pēc. Latvijā - uzreiz sporta skolās ir atlase, kuros "nederīgos" aizsūta mājās... nedomāju, ka otrreiz viņi vairs nāks uz sporta laukumu (ar domu atkal tikt komandā).
P.S.
Ar vecākiem, kas gatavi maksāt lielu naudu, ka tik viņu bērns varētu spēlēt nekur tālu netiksi. Tb situācija veidojas kāda - pēc vairākiem gadiem (tendence jau pašlaik ir visai uzskatāma) izlasēs (jebkuru sporta veidu) spēlēs nevis labākie sportisti, bet tie, kam jauniešu/junioru vecumā vecāki bija pietiekami turīgi, lai aizsūtītu uz ārzemēm.
Tas, manuprāt, nav normāli.
P.P.S.
Viss iepriekšrakstītais ir jāuztver kā modelis uz ko tiekties, jo pašlaik pat 1/1 000 000 daļa no tā nevar tikt izpildīta, zinot reālo situāciju.
[+] [-]
Blakus ir arī basīša grozs - tur gan pa šiem gadiem esmu pāris reizes redzējis, ka tiek strītbols uzspēlēts.
Kāpēc es to visu saku? da ar to inventāru būs par maz - ja mūsdienu jaunatne izvēlas kompi, smēķi un 2 l alus pudeli, tad futeņa bumba maz kuru interesēs...
[+] [-]
[+] [-]
Taču "rajonā", laukumā augstskolas, praktiski vienmēr bija (kamēr tur bija laukums normāls, nevis smagās būvtehnikas izbraukāts un nepļauts lauks) spēlētāji. Tāpat arī tagad, kad aizeju pie bijušās skolas pamētāt bumbu pa grozu - spēlētāji ir.
Labi, blakus arī alus dzērāji ir (kuri, starp citu, arī bumbu dzenā ), bet šie alus dzērāji tieši arī ir "produkts" tam, ka līdz šim sports ir bijis atstāts "ka tik būtu" un "kā sanāk" līmenī.
Par izvēli... nu es tik pārliecināts nebūtu, vismaz Latvijas otrā pusē (lai arī to uzskata par galīgi depresīvu rajonu) sīkie un ne tik sīkie spēlē bumbu, cita lieta kur viņi būs kad sāksies "padsmitnieku trakumi", bet tāda problēma ir visur pasaulē.
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Un kas pie taa atbildiigs?
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Es atceros 1986 gada PK, kad tā PK laikā ar čomiem mājās praktiski nesēdējām (tikai tik ilgi kamēr noskatijāmies kādas spēles) un tad gājām paši ārā raut fūzi! Vieni bija "brazīļi", otri "argentīnieši".....
[+] [-]