Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

Baltijas Handbola līgā nākamajā sezonā spēlēs 12 komandas

Agris Suveizda

Baltijas Handbola līgā nākamajā sezonā spēlēs 12 komandas
Foto: baltichandball.net

LETA. Baltijas Handbola līgas (BHL) 2022./2023.gada sezona sāksies ar 12 komandu līdzdalību, vēsta Latvijas Handbola federācija (LHF).

Šosezon BHL sacentīsies par vienu komandu mazāk, jo rudenī par atteikšanos no dalības līgā paziņoja Alītas "Varsas". Līdz ar to BHL piedalīsies piecas komandas no Igaunijas, četras - no Lietuvas un trīs - no Latvijas.

Lietuvu pārstāvēs BHL finālčetriniekā iekļuvušie Viļņas "Šviesa" handbolisti, kuri pagājušajā sezonā izcīnīja bronzas medaļas, kā arī Klaipēdas "Dragūnas", Kauņas "Granitas-Karys" un debitante Viļņas "Amber", kura nomainīs "Vilnius". Igauniju Baltijā pārstāvēs "Viljandi", Pelvas "Serviti", "Tapa", "Tallinn" un "Tallas"/"Mistra" komandas. Savukārt Latvijas vārdu Baltijas mērogā daudzinās "Tenax"/"Dobele", "ASK Zemessardze"/LSPA un "Ogre"/"Hydrox".

Jau ziņots, ka Baltijas līgas sacensību sistēma šosezon ir mainīta. Pagājušajā sezonā tika spēlēti divi apļi un visas komandas savā starpā tikās divas reizes - mājās un izbraukumā. Taču Lietuvas, Latvijas un Igaunijas spēcīgākajām komandām bija pārāk liela slodze, jo bija jāspēlē arī nacionālajos čempionātos un Eiropas kausa turnīros. Līdz ar to šajā sezonā sacensības notiks divās apakšgrupās, katrai ar katru spēlējot divus apļus un astoņām komandām iekļūstot ceturtdaļfinālā. Čempioni tiks noskaidroti finālčetrinieka sacensībās.

Pēc aizvadītajā sezonā sasniegtajiem rezultātiem komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. A grupā spēlēs Klaipēdas "Dragūnas", Kauņas "Granitas-Karys", "Viljandi", "Tallas"/"Mistra", "Ogre"/"Hydrox" un "ASK Zemessardze"/LSPA. B grupā sacentīsies Viļņas "Šviesa", Viļņas "Amber", Pelvas "Serviti", "Tapa", "Tallinn" un "Tenax"/"Dobele".

Pirmā no Latvijas komandām spēli BHL šosestdien aizvadīs "Tenax"/"Dobele", kas dosies uz Igaunijas pilsētu Pelvu, lai mērotos spēkiem ar Igaunijas čempioni Pelvas "Serviti" kuras sastāvā spēlē arī Latvijas izlases handbolists Artūrs Meikšāns. Abas pārējās Latvijas komandas BHL sezonu uzsāks 22.oktobrī, aizvadot spēles Igaunijā. Ogre"/"Hydrox" spēlēs pret BHL čempioni "Viljandi", bet "ASK Zemessardze"/LSPA debitēs ar spēli pret "Tallas"/"Mistra" komandu.

Baltijas handbola līga pastāv kopš 1993.gada. Līgas pastāvēšanas laikā tajā spēlējušas ne tikai Lietuvas, Latvijas un Igaunijas komandas, bet arī Somijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas klubi un pat Grenlandes vienības. BHL regulārā sezona sāksies 24.septembrī un noslēgsies 2023.gadā. 6.februārī. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras labākās komandas. Baltijas līgas čempioni kļūs zināmi 15.- 16.aprīlī. Regulārās sezonas uzvarētāji iegūs tiesības rīkot finālčetrinieka turnīru.

Izmantotie resursi:
LETA