Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

Veršakovs paziņo par atkāpšanos no galvenā trenera amata

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Veršakovs paziņo par atkāpšanos no galvenā trenera amata
Foto: Latvijas Handbola federācija.

Nostrādājot amatā 14 mēnešus, Latvijas vīriešu handbola izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs ir paziņojis par atkāpšanos no galvenā trenera amata.

Sandris Veršakovs kā Latvijas nacionālās vīriešu handbola izlases galvenais treneris strādāja kopš 2020. gada oktobra pēc tam, kad šķīrās Armanda Uščina un LHF ceļi. Ar Veršakovu galvenā trenera amatā izlase neprata kvalificēties šogad notiekošajam Eiropas čempionātam, kā arī 2022. gada ievadā ātri vien izstājās no Pasaules čempionāta kvalifikācijas.

Šodien Latvijas Handbola federācija paziņojusi, ka Veršakovs atkāpies no amata, uzsverot, ka tas darīts paša trenera iniciatīvas rezultātā. Sandris Veršakovs: uzsvēra, ka valstsvienībai nepieciešams restarts un tieši viņa atkāpšanās ir pirmais solis: “Esmu pieņēmis lēmumu atkāpties no amata, bez spiediena no LHF puses. Protams, ir vairāki iemesli, bet kā galvenos varu minēt – sniegumu Fēru salās un nespēju kvalificēties Pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensību nākamajai kārtai. Man kā trenerim neizdevās atrast komandas ķīmiju, lai komanda spēlētu, tā kā mēs to varējām. Joprojām uzskatu, ka varējām daudz labāk un daudz vairāk izdarīt, taktiski mēs galā tikām, tomēr man neizdevās atrast atslēgu uzvaras formulai. Protams, to visu var ''norakstīt'' un amatierismu, bet uzskatu, ka, ja esi izlasē, par to ir jāizmirst, ir jābūt 100% atdevei. Mums tas pietrūka, un to es kā treneris nespēju “salīmēt” kopā, lai būtu uzvaras. Komandai ir nepieciešams restarts, un tas jādara, sākot ar mani. Ir nepieciešams speciālists, kurš ieviesīs jaunas pārmaiņas, jaunu vēsmu komandā un līdz ar to arī jaunu motivāciju un citu degsmi spēlētāju acīs. ”

Nu jau bijušais Latvijas izlases treneris novērtē iegūto pieredzi un uzskata, ka amatā pavadītajā laikā bijis arī daudz laba: “Protamas, šajā laikā es daudz ieguvu, iemācījos jaunas lietas, spēlēju ar labākajiem mūsu spēlētājiem pret labākajiem citu valstu handbolistiem. Man, kā trenerim šī bija, neatsverama mācība un pieredze, kuru turpināšu izmantot arī turpmākajā karjerā, tā iespējams arī palīdzot izlasei, strādājot ar esošajiem un topošajiem izlases spēlētājiem. Ceru, ka spēlētāji ieguva arī no manis. Vēlu visiem visu to labāko arī turpmāk, galvenais bez traumām, lai “džekiem” izdodas!”

Sandris Veršakovs ir arī Latvijas spēcīgākās komandas Dobeles ''Tenax'' galvenais treneris un šos amata pienākumus speciālists turpinās pildīt arī pēc laika Latvijas valstsvienībā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola Federācija

     [+] [-]

, 2022-02-09 21:42, pirms 5 mēnešiem
Kādi ir varianti? Vietējais vai ārzemnieks?