Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2455, Did:0, useCase: 0

Edgars Saulītis: "Sīlis šobrīd ir pārāk kaitinoši labs"

Edgars Saulītis: "Sīlis šobrīd ir pārāk kaitinoši labs"
Edgars Saulītis
Foto: Vitaly Skorobogatov (St. Petersburg)
Galda hokejs, 2013/2014 sezona - LK 1.posms
1. Atis Sīlis  
2. Edgars Saulītis  
3. Edgars Caics  
4. Valts Smagars  
5. Jevgēņijs Zaharovs  
6. Gints Lasmanis  

Sestdien, 12. oktobrī, Ventspilī tika aizvadīts Latvijas Kausa 1. posms galda hokejā. Pirmo vietu izcīnīja Atis Sīlis, otrais - Edgars Saulītis, bet trešais Edgars Caics. Piedāvājam viņu, kā arī pirmo reizi sacensību galvenā tiesneša lomā iejutušos Aleksandra Žernovoja komentārus.

Atis Sīlis - Latvijas Kausa 1. posma uzvarētājs

Sīlis ir četrkārtējs Latvijas kausa ieguvējs, pēdējo reizi par tādu kļūstot pagājušajā sezonā. Jauno Latvijas Kausa sezonu Atis uzsāka ar uzvaru pirmajā posmā, ieliekot pamatus titula aizstāvēšanai.

- Kas notika 1. līga - tikai 4. vieta?
- Uzsākot 1. līgu man jau bija seši punkti mīnusā, kuri nāca līdzi no grupas. Spēlējot 1. līga sevi noskaņoju ar domu - spēlēšu ļoti ātri un izbaudīšu katru mirkli. Rezultāts nebija svarīgs, jo play-off tika 12 spēlētāji un tas ļāva nedaudz atslābt. Ir pierasts ar Caicu tikties finālos un apzinājos, ka varam tikties ātrāk, bet pats svarīgākais bija izbaudīt un gūt prieku, kas arī atspoguļojas ar rezultātu.

- Kas ļāva tev saņemties un pusfinālā uzvarēt savu tiešo konkurentu Caicu?
- Šī sezona ar Edgaru būs aizraujoša un rezultāti būs interesanti, kas jau notiek. Es biju nedaudz labāks un Edgars nevarēja 100% noskaņoties spēlei. Es to izmantoju un guvu virsroku.

- Finālā sanāca spēlēt ar Edgaru Saulīti. Vari pakomentēt fināla gaitu? Un, vai pēc uzvaras par Caicu jau juti, ka uzvarēsi arī finālā?
- Gāju uz finālu kā uzvarētājs un biju pārliecināts, ka tā arī būs. Līgā Saulītis izcīnīja augstāku vietu nekā es, kas viņam ļāva izvēlēties galdu, uz kura tiks izspēlēts fināls. Edgars ar savu spēles stilu un nelielajām priekšrocībām parādīja labu sniegumu, kas man lika noprast - viegli nebūs. Pirmās trīs spēles pagāja iepazīstot pretinieku un atrast spēles stilu ar kādu viņu pārspēt. Es to veiksmīgi atradu, Edgars taktikā nemainīja neko un tas beigās ļāva gūt pārliecinošu uzvaru.

- Kā vērtē turnīru Ventspilī, kur pirmo reizi tika aizvadīts Latvijas kausa atklāšanas posms?
- Man loti patika, ka organizatori centās visu noorganizēt visaugstākajā tehniskajā līmenī, sarūpēja skaistas piemiņas balvas, kas simbolizē Ventspili. Atklāšanas ceremonijā man pietrūka dejotāji vai dziedātāji, bet parunājot ar organizatoriem sapratām, ka tas ir jānoorganizē nākamgad.

- Septiņos turnīros Ventspilī esi uzvarējis piecas uzvaras, vienu bronzu un vienreiz paliki 57. vietā.
- Ventspils ir mana pilsēta. Ja pavēro manu galda hokejista karjeru un rezultātus, tad tieši Ventspilī es vienmēr tieku godalgotajās vietās. Izņemot pirmo sezonu, jo tad es vēl tikai apguvu galda hokeja meistarību.

Edgars Saulītis - 2. vieta Latvijas Kausa 1. posmā

Pirms turnīra izlikts ar 7. numuru Saulītis, pateicoties labam izslēgšanas spēļu sietam, spēja iekļūt posma finālā. Pērn Edgaram Latvijas kausa kopvērtējumā bija 4. vieta, kas arī ir labākais sasniegums viņa karjerā.

- Vai uzzinot, kāds tev bus play-off siets, zināji, ka tiksi līdz finālam?
- Nezināju, jo pretinieki ceturtdaļfinālā (Gints Lasmanis) un pusfinālā (Valts Smagars) bija gana spēcīgi, lai tos pienācīgi novērtētu. Jāsaka gan, ka grupā uzvarētās daudzās spēles deva labu pārliecību pirms play-off, turklāt izvēlētā taktika abās sērijās nostrādāja ideāli.

- Kā bija spēlēt Latvijas reitinga turnīra finālā pēc vairāk kā divu gadu pārtraukuma?
- Finālā spēlēt vienmēr ir lieliski, it īpaši, ja spēlē pret pašreizējo Pasaules čempionu, tāpēc ceru, ka uz nākamo finālu nebūs atkal jāgaida 2 gadi.

- Vai finālā bija izredzes aizķerties uz vēl kādu spēli?
- Izredzes aizķerties bija vēl kādās divās spēlēs, bet Atis piebēra oglīti, kad vajadzēja un kopumā sēriju uzvarēja komfortabli. Tomēr pārāk kaitinoši labs spēlētājs viņš ir uz doto brīdi, lai varētu viņu apspēlēt play-off. Varbūt nākamreiz...

Edgars Caics - 3. vieta Latvijas Kausa 1. posmā

Pasaules ranga līderis Caics Latvijas Kausu ir izcīnījis trīs reizes - par vienu mazāk nekā Sīlis. Lai arī šoreiz izcīnīta vien 3. vieta un Sīlis ieguvis 8 punktu handikapu, viss ir paša Edgara rokās - ja izdodas uzvarēt nākamajos divos posmos (un Sīlis ierindojas 2. vietā), tad cīņa par Latvijas Kausu ir atpakaļ.

- Apli uzvarēji, savukārt pusfinālā zaudēji Sīlim. Kas notika?
- Jā, apli sanāca vinnēt bez lielām problēmām, bet Ata vājais sniegums apli nozīmēja to, ka mums jātiekas jau pusfinālā. Man pretenziju nebija, jo, lai uzvarētu turnīru, jāuzvar visi, kas stājas pretī. Nav svarīgi, kurā play-off kārtā. Par pašu spēli - pie 2:2 sērijā izlaidu uzvaru piektajā spēlē un 3-2 vietā bija 2-3. Bet Atis malacis - izmantoja iespēju. Mana galvenā problēma ir noskaņoties uz spēli un spēlēt par 100%. Grūtības atrast motivāciju.

- Kā vērtē turnīru Ventspilī, kur pirmo reizi tika aizvadīts Latvijas kausa atklāšanas posms?
- Ventspils turnīram bija gatava. Nedaudz sarūgtināja mazais spēlētāju skaits, bet tā jau nav organizatoru vaina.

- Vai Latvijas kausa kopvērtējumā līdz ar tavu 3. vietu var teikt ir beigusies intriga?
- Nē. Astoņu punktu deficīts nav pārāk liels, pietiek divreiz vinnēt Ati finālā un esmu jau viņam priekšā. Vienīgi pašlaik izskatās, ka kā parasti nebūšu spējīgs piedalīties visos posmos, tāpēc iespējas pavērsies citiem.

Aleksandrs Žernovojs - 7. vieta Latvijas Kausa 1. posmā un turnīra galvenais tiesnesis

Pirmo reizi galvenā tiesneša loma nācās iejusties Aleksandram Žernovojam (patstāvīgais galvenais tiesnesis Sandis Kalniņš bija apslimis). Tomēr tas netraucēja Sašam atkārtot savu labāko sniegumu Latvijas reitinga turnīros - 7. vieta.

- Kā ir ventspilniekiem, ka pirmais Latvijas kausa posms notiek tieši Ventspilī?
- Parasti Ventspilī oktobrī notiek Latvijas kausa posms, nekāda starpība - pirmais vai otrais. Pagājušajā gadā pie mums norisinājās Pasaules tures posms, tā ka - nekādu lielo starpību neizjutām.

- Vai bija gaidāms vairāk dalībnieku?
- Sakarā ar to, ka mums posmus piešķir oktobrī, jārēķinās ar to, ka daudzi slimo un līdz ar to izkrīt. Turklāt ir daudzi spēlētāji, kuri dalību posmā apsver uz 50%, jo tas ir tālu un sarežgiti. Tajā pat laikā neuztveru to par nopietnu argumentu, jo ventspilnieki un jēkabpilieši regulāri dodas uz tālajiem turnīriem Inčukalnā un Rīgā (apmēram 10 reizes sezonā, dažreiz pat uz 2 dienām), kas arī nav viegls pasākums un lēts prieks. Rezumējot - dalībnieku skaits bija apmēram tāds, kā bijām plānojuši.

- Vai sanāca viss, kas plānots?
- Protams, Sandis (Kalniņš) un Mikus (Saulītis) ir organizatori ar lielu pieredzi un mums no viņiem ir daudz jāmācās, bet domāju, ka mums viss izdevās samērā labi.

- Kā ir būt sacensību galvenajam tiesnesim pirmo reizi? Pēc rezultāta spriežot (7. vieta) - īpaši netraucēja, ne?
- Tā kā Sandis bija apslimis, mana iecelšana par galveno tiesnesi bija negaidīta. Nebija īpaši daudz laika par to domāt. Turklāt lielāko darbu ar tabulu veidošanu un rezultātu apkopošanu paveica Artūrs Verčins, bet sacensību norisi novadīt palīdzēja mūsu VJN (Ventspils Jaunrades nama) kluba spēlētāji. Kas attiecas uz rezultātu - vienkārši veiksmīga diena man.

Turnīra rezultāti


Latvijas Kauss 2013/2014 kopvērtējums

VSpēlētājsPārstāvniecība1.p2.p3.p4.pKopā
1.Atis SīlisBJC Laimīte120---120
2.Edgars SaulītisInčukalna GHK115---115
3.Edgars CaicsBJC Laimīte112---112
4.Valts SmagarsSkrundas GHK110---110
5.Jevgēņijs ZaharovsSkrundas GHK108---108
6.Gints LasmanisSkrundas GHK106---106
7.Aleksandrs ŽernovojsVJN Ventspils104---104
8.Edžus KaņepsVJN Ventspils102---102
9.Raivis PukinskisSkrundas GHK100---100
10.Jānis KalnevicsInčukalna GHK98---98

  +2 [+] [-]

, 2013-10-15 10:50, pirms 8 gadiem
Sakarā ar to, ka mums posmus piešķir oktobrī, jārēķinās ar to, ka daudzi slimo un līdz ar to izkrīt.

Vajag sportot, tad arī mazāk slimosiet - silts ieteikums jums, galdhokejisti!

     [+] [-]

, 2013-10-15 11:07, pirms 8 gadiem
Labs raksts, ja tekstā nepieminētui ka tas ir galda hokejs, noprastu, ka runa ir par kārtīgu skriešanu, svīšanu, ņemšanos... bet nē redz, galda hokejs...
Nu feini, feini... lai tik puikas trenē meistarību, ka tik sporto...

  +1 [+] [-]

, 2013-10-15 12:04, pirms 8 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Sakarā ar to, ka mums posmus piešķir oktobrī, jārēķinās ar to, ka daudzi slimo un līdz ar to izkrīt.

Vajag sportot, tad arī mazāk slimosiet - silts ieteikums jums, galdhokejisti!
Liela daļa no spēlētājiem ir skolēni un tad jau ir vienalga sporto vai nesporto, skolā visādus baciļus var saķert...

     [+] [-]

, 2013-11-10 17:14, pirms 8 gadiem
emerdžensijs exits rakstīja: Liela daļa no spēlētājiem ir skolēni un tad jau ir vienalga sporto vai nesporto, skolā visādus baciļus var saķert...

Bet tiem, kas sporto, mazāka iespējamība saslimt, jo stiprāka imūnsistēma