Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2455, Did:0, useCase: 3

Rīgas kausā galda hokejā galvenā trofeja aizceļo uz Krieviju

Jānis Pārums

Rīgas kausā galda hokejā galvenā trofeja aizceļo uz Krieviju
Rīgas kausa TOP 3 – Edgars Caics (Latvija), Maksims Borisovs (Krievija), Ahti Lampi (Somija). Foto: Andrejs Kņazjuks

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā norisinājās gada lielākās galda hokeja sacensības Latvijā – Rīgas kauss, kas ir viens no sešiem prestižākajiem turnīriem sezonas laikā. Turnīrā, kurš notika jau 14. reizi, piedalījās 150 dalībniekus no desmit valstīm – Zviedrijas, Somijas, Krievijas, Igaunijas, Dānijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Lietuvas, Slovēnijas un Latvijas.

Dalībnieku vidū bija arī vairāk kā divdesmit turnīra debitanti. Pēc tam, kad popularizēšanas nolūkos Rīgas skolās tika demonstrēts galda hokejs, dalībnieku vidū bija skolēni no šīm skolām, kam dalību turnīrā nodrošināja Latvijas Galda hokeja federācija. Starptautiskās galda hokeja federācijas prezidents Bjarne Akselsens no Dānijas atklāšanas ceremonijā atzina: „Latvija var būt lepna, ka galda hokejs attīstās un arī šajā turnīrā piedalās tik daudz jauni spēlētāji. Kas to lai zina, varbūt kāds no šiem tuvākā vai tālākā nākotnē kļūs par nākamo galda hokeja zvaigzni. Pats galvenais – turpināt organizēt tik pat kvalitatīvus turnīrus, kādi tie ir Rīgā un Latvijā, un arī jauni spēlētāji un jaunas zvaigznes neizpaliks”.

Šogad pirmo reizi turnīrs norisinājās pēc jauna sacensību formāta. Sestdienā aizvadot priekšacīkstes tika noskaidroti labākie 40, kam svētdienā pievienojās pēc pasaules ranga spēcīgākie 8 spēlētāji, kuru vidū bija arī trīs mūsējie uz kuriem bija pamatotas cerības uz uzvaru visā turnīrā kopumā – Edgars Caics, Atis Sīlis un Matīss Saulītis. Vēl wild-card tika piešķirtas pašreizējam Eiropas čempionam Maksimam Borisovam no Krievijas, iepriekš divkārtējam Eiropas čempionam Ahti Lampi no Somijas, kā arī Jānim Galuzo un Aleksejam Titovam no Krievijas un Karlam Bindekranam no Zviedrijas.

Svētdienā, finālgrupās piedaloties labākajiem 48 turnīra spēlētājiem tika noskaidroti 24, kas izslēgšanas spēlēs noskaidroja turnīra uzvarētāju. Mūsu lielākās cerības Atis Sīlis un Edgars Caics bez sarežģījumiem tika līdz pusfinālam, kur arī tikās savā starpā. Šoreiz virsroku guva Caics, kurš revanšējās par zaudējumu pasaules tūres posma finālā Ventspilī. Otrajā pusfinālā tikās esošais Eiropas čempions Maksims Borisovs un bijušais Eiropas čempions Ahti Lampi un pārāks izrādījās tieši Maksims, līdz ar to finālā notika Latvijas un Krievijas labāko spēlētāju derbijs. Sīvā cīņā sērijā ar rezultātu 4:2 uzvarēja Maksims Borisovs un otro gadu pēc kārtas Rīgas kausa galvenā trofeja aizceļoja uz Krieviju. Arī mazajā finālā mūsējais Atis Sīlis atzina Ahti Lampi pārākumu un samierinājās ar ceturto vietu.

Citiem latviešu spēlētājiem atzīstami rezultāti: 8. vieta Jevgēnijam Zaharovam, 11. vieta Kārlim Balodim, 12. vieta Jānim Kalnevicam un 14. vieta Artjomam Zaharovam. Rezultāti un fotogrāfijas no Rīgas kausa meklējami turnīra mājaslapā - galdahokejs.lv

Par nākamajiem galda hokeja turnīriem Latvijā: Rīgas kauss bija pēdējais lielais turnīrs šogad. Līdz jaunajam gadam tiks aizvadīti vēl daži mazie turnīri Rīgā un Ventspilī. Nākamais Latvijas reitinga turnīrs norisināsies nākamā gada 19. janvārī Rīgā, kad Rīgas Kultūru vidusskolā tiks aizvadīts Rīgas čempionāts.

Sīkāku informāciju par nākamajiem turnīriem un galda hokeja aktualitātēm iespējams meklēt mājaslapā galdahokejs.lv

FOTO: Rīgas kauss galda hokejā

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Galda hokeja preses sekretārs Mikus Saulītis

  +1 [+] [-]

, 2012-12-04 12:58, pirms 10 gadiem
Vai gadījumā Rīgas "Dinamo" nevarētu noderēt kāds, kurš var iemest?