Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2455, Did:0, useCase: 3

Septembris: Iesildīšanās sezonai ar Pasaules tūres posmu Jēkabpilī

Septembris: Iesildīšanās sezonai ar Pasaules tūres posmu Jēkabpilī
Galda hokejs viesojas pie Rīgas "Dinamo".
Foto: Egīls Belševics
Galda hokejs, 2015/2016 sezona
Latvia Open 2015 (Jēkabpils)
1. Edgars Caics  
2. Atis Sīlis  
3. Andrey Voskoboynikov (RUS)  
4. Anton Legkov (RUS)  
5. Yanis Galuzo (RUS)  
6. Edžus Kaņeps  
Galda hokejs, 2015/2016 sezona
Norway Open 2015 (Stavangera, Norvēģija)
1. Oscar Henriksson (SWE)  
2. Joakim Lundin (SWE)  
3. Lars Henriksson (SWE)  
3. Markus Nilsson (SWE)  
5. Fredric Axelsson (SWE)  
6. Peter Ostlund (SWE)  

Pamazām, pamazām, līdz ar jaunā mācību gada uzsākšanos ir sākusies arī galda hokeja jaunā 2015./2016. gada sezona. Šoreiz aplūkosim, kas septembra laikā jauns noticis galda hokejā, kā arī lūkosim, kas ieplānots oktobrī

Pasaules tūrē izmaiņas

Septembris sākās ar izmaiņām jaunās sezonas Pasaules tūres kontekstā. Proti – šogad Pasaules tūres posmi ir sadalīti trīs līmeņos – WTHT Super series, WTHT Majors un WTHT WTHT - World Table Hockey Tour (Pasaules galda hokeja tūre) - aut..

Super series ir augstākā līmeņa un šajā sezonā tādu būs pieci – Rīgā, Kurskā, Malmē, Maskavā un Prāgā. Par uzvaru šā līmeņa turnīrā uzvarētājs iegūs 200 punktus Pasaules tūres kopvērtējumā. Sākotnēji bija paredzēti četri posmi šajā līmenī, tomēr pēc Starptautiskās galda hokeja federācijas (ITHF) balsojuma tika nolemts piešķirt arī Kurskai, jo tur notiks arī šīs sezonas Pasaules klubu čempionāts.

Major turnīri ir otrā līmeņa turnīri un šogad tiks aizvadīti Stavangerā (Norvēģijā), Sanktpēterburgā (Krievijā) un Turku (Somijā). Par uzvaru iegūs 180 punktus.

WTHT ietilpst trešā līmeņa kategorijā un kopumā to ir 11 – Lemontā, Detroitā (ASV), Jēkabpilī, Edmontonā, Toronto, Montreālā (Kanāda), Slovēnijā, Šveicē, Slovākijā, Ukrainā un Vācijā. Par uzvaru iegūs 160 punktus.
Pasaules tūres uzvarētājs tiks noskaidrots pēc labākajiem trijiem turnīriem visas sezonas garumā.

Pasaules tūres posms Jēkabpilī

Latvijā galda hokeja sezona tika uzsākta 12. septembrī un uzreiz ar Pasaules tūres posmu Latvia Open 2015, kas pirmo reizi tika aizvadīts Jēkabpilī. Sacensības pulcēja 74 dalībniekus 6 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas un Zviedrijas. Par uzvarētāju kļuva Edgars Caics, kurš aizvadīja maksimālo iespējamo spēļu skaitu turnīrā. Finālā Caics ar sērijā 4-3 uzveica savu komandas biedru Ati Sīli, bet trešā vieta Andrejam Voskoboiņikovam no Sanktpēterburgas.

Links: Sīkāk par turnīru: Pasaules tūres Jēkabpils posmā uzvar Caics
Links: Finālistu pēc turnīra intervijas: Latvia Open 2015 uzvarētājs Caics: "Šajā...

Vēl divi pasaules tūres posmi (+kopvērtējums)

Bez turnīra Jēkabpilī septembrī tika aizvadīti vēl divi Pasaules tūres posmi – Norway Open 2015 (Stavangera, Norvēģija) un Edmonton Centennial Challenge 2015 (Edmontona, Kanāda).
Norvēģijā, kur turnīrs norisinājās 5. Septembrī, par uzvarētāju kļuva zviedru juniors Oskars Henriksons, kurš finālā uzveica veterānu un savu tautieti Joakimu Lundinu. Jāpiemin, ka šis turnīrs bija Pasaules tūres Major līmeņa turnīrs.

19. septembrī okeāna otrā krastā tika aizvadīts vēl viens, šoreiz trešā līmeņa Pasaules tūres posms - Edmonton Centennial Challenge 2015. Tajā par uzvarētāju jau ceturto reizi kļuva bijušais ITHF prezidents Bjarne Akselsens no Dānijas, kurš finālā uzveica šī turnīra divkārtējo uzvarētāju – kanādieti Reggie Stefaniszyn. Bronza vēl vienam mājiniekam Kentam Ričeram.

Pasaules tūres kopvērtējumā pirmajā trijniekā izvirzījušies spēlētāji, kas piedalījušies divos no četriem posmiem – Markus Nilsons no Zviedrijas, Bjarne Akselsens no Dānijas un Kevins Rafertijs no ASV. Labākais no latviešiem ir Edgars Caics, kurš ar uzvaru Jēkabpilī nopelnīja 160 punktus un dala 6.-8. vietu.
Oktobrī paredzēti divi Pasaules tūres 3. līmeņa turnīri – Šveicē un Slovēnijā. Lūkosim, kādas izmaiņas tas nesīs kopvērtējumā.

Links: Sīkāk par Norway Open 2015: Zviedru laiki Stavangerā, Pasaules elite...

VietaSpēlētājsValsts1. posms
Lemonta (ASV)
2. posms
Stavangera (Norvēģija)
3. posms
Jēkabpils (Latvija)
4. posms
Edmontona (Kanāda)
Punkti kopā
1.Markus Nilsson-165134-299
2.Bjarne Axelsen-138-160298
3.Kevin Rafferty145--140285
4.Oscar Henriksson-180--180
5.Joakim Lundin-170--170
6.Edgars Caics--160-160
6.Eric Davis160---160
6.Lars Henriksson-160--160
9.Fredric Axelsson-158--158
10.Peter Ostlund-156--156

Links: Pasaules tūres 2015/2016 kopvērtējums

Galda hokejs viesojas pie lielā brāļa Arēnā "Rīga", Sporta naktī un tēvu diena uz Tallink

11. septembrī Rīgas centrā norisinājās “Rīgas Sporta nakts” 2015 un kā jau pēdējos gados ierasts, arī šogad galda hokejs tajā tika pārstāvēts. Ikvienam interesentam Latvijas Galda hokeja federācija (LGHF) piedāvāja iespēju uzspēlēt galda hokeju ar pasaules vadošajiem spēlētājiem Ati Sīli un Edgaru Caicu, kā arī uzspēlēt pašiem savā starpā. Tāpat interesenti varēja uzzināt visu par galda hokeju Latvijā un iespējām nodarboties ar šo aizraujošo sporta veidu.

Šogad foršākās Tēva dienas svinības notika 13. septembrī tieši uz kuģa Baltijas jūrā. M/S Isabelle piedāvāja speciālu ģimenes programmu, kur vakara zvaigznes bija Tēvi. Par godu Tēvu dienai tika organizēts galda hokeja turnīrs, kurā piedalījās 10 drosmīgākie un azartiskākie tēti no visas Latvijas. Galda hokeja laukumos bija vērojamas spraigas cīņas, tikpat spraigas kā emocijas no ģimenes tuviniekiem.

Kā tas bija iepriekš pierasts, septembrī parasti tiek dots starts arī KHL jaunajai sezonai, taču ne šoreiz - sezona tika uzsākta jau augustā. Pirmo reizi pie sava lielā brāļa, proti hokeja, viesojās tā mazais brālis - galda hokejs. Ciemošanās norisinājās 25. septembra KHL spēlē starp Rīgs "Dinamo" un Bratislavas "Slovan" komandām. Pirms spēles un periodu pārtraukumos LGHF spēles apmeklētājiem piedāvāja iespēju spēlēt galda hokeju un vērot pasaules labāko spēlētāju Edgara Caica un Ata Sīļa paraugdemonstrējumus, tāpat iemetot vārtus čempioniem, līdzjutēji varēja tikt pie balvām. Kopumā spēli apmeklēja vairāk nekā 7500 interesenti.

Notikumi oktobrī

Oktobrī Pasaules tūre turpināsies ar 5. posmu Slovēnijā un 6. posmu Šveicē. Šīs būs WTHT 3. līmeņa sacensības.

Tāpat tiks dots starts arī Latvijas reitinga turnīriem – Ventspilī tiks aizvadīts Latvijas kausa 1. posms. Šajā sezonā ir ieviests jaunums - spēlētājiem, kas būs piedalījušies visos četros Latvijas kausa šīs sezonas posmos, būs iespēja tikt pie specbalvām. Sīkāka informācija par to meklējama galda hokeja mājaslapā, kā arī turnīrā Ventspilī uz vietas.

Aktīvi sāksies arī lokālo turnīru sezona – pirmie divi posmi Inčukalna galda hokeja līgā, kā arī Ventspilī, kur tiks aizvadīti pirmie posmi OC “Ventspils” kausa izcīņā, BALTIC COAL TERMINAL balva 2016 un Ventspils tehnikuma čempionātā. Pēdējais gan diemžēl būs slēgtais turnīrs un tajā varēs piedalīties tikai Ventspils tehnikuma audzēkņi.

Kalendārs OKTOBRIM

Pasaules tūres posmi

DatumsTurnīrsSacensību vieta
10. oktobrisSlovenia Open 2105
3. līmenis
Kranja (Slovēnija)
17. oktobrisSwiss Open 2015
3. līmenis
Berne (Šveice)

Latvijas Reitinga turnīri

DatumsTurnīrsSacensību vieta
17. oktobrisLatvijas kauss
1. posms
Ventspils
VJN Lielajā zālē
Maiznieku iela 11

Lokālie turnīri

DatumsTurnīrsSacensību vieta
2. oktobrisInčukalna galda hokeja līga
1. posms
Inčukalns
Inčukalna sporta kompless
7. oktobrisVentspils tehnikuma čempionāts*
1. posms
Ventspils
Viesnīca "Venta"
11. oktobrisOC "Ventspils" kausa izcīņa
1. posms
Ventspils
OC "Ventspils" ledus halles 2. stāvā
25. oktobrisBALTIC COAL TERMINAL balva 2016 Hobby grupā
1. posms
Ventspils
OC "Ventspils" ledus halles 2. stāvā
30. oktobrisInčukalna galda hokeja līga
2. posms
Inčukalns
Inčukalna sporta kompless

(*) Slēgtais turnīrs

Vai oktobrī plāno piedalīties kādā no galda hokeja turnīriem?

  • 10

  • 3

  • 0