Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

Vienkāršais fans par 2023. gada sezonu

Sākšu ar to, ka neesmu ne žurnālists, ne analītiķis, esmu parasts futbola fans
2023. gada Virslīgas sezona ieies vesture vairāku iemeslu dēļ, visspilgtāk ar to, kā RFS pēdējā kārtā izrāva čempiontitulu un Riga pazaudēja čempiontitulu.

Vai sezonas iznākums ir likumsakarīgs? Atbilde uz šo jautājumu būs raksta noslēgumā. Sāksim ar pārskriešanu pāri komandām.

Super Nova:
Starpsezonā, uz divkārtējo čempionu Spartaka izjukšanas rēķina, atgriezās Virslīgā. Tika savākts ceinijams sastāvs, 6. kārtā tika pārspēti tā brīža čempioni Valmiera, tomēr palēnām viss nostājās savās vietās un komandai iestājās krīze. Tika mainīti galvenie treneri. Vasarā uz īri tika iegūti daži leģionāri, tomēr tas rezultātu neuzlaboja. Tomēr sezonas beigās tieši Super Nova spēlēja ļoti būtisku lomu cīņā par titulu.

Metta:
Ko lai saka. Atkal pārspēles. Sezonas sākums tiešām bija ļoti iespaidīgs un runas par TOP5 vai TOP6 bija pamatotas. Tomēr sezonas otrā puse visu nolika pa plauktiņiem un Metta atkal spēlēs pārspēles, šoreiz gan pret savu māsas komandu Skansti un domāju, ka reti kurš šaubās par Mettas uzvaru šai duelī.

Tukums 2000:
Sezona aizvadīta visai vienmērīgi. Uzskatu, ka Tukums būtu pelnījis balvu “Komanda, kura piedalās visvairāk intresantos mačos”. Lai gan komandai bija dalīts ceturtais labākais uzbrukums visa līgā, tai arī bija otra sliktākā aizsardzība. Tukums arī pret vadošajām komandām spēja parādīt zobus. Nākamsezon tik jākāpj uz augšu.

Daugavpils:
Spilgākais notikums bija Afanasijeva rekords. Blāvais uzbrukums (otrs sliktākais uzbrukums līgā) liedza Daugavpilij pacīnīties ar Jelgavu. Protams, vienā spēlē tika atņemti punkti Rīgai, kā arī vēl divas spēlēs pret Rīgu tika zaudēts vien kompensācijas laikā. Potenciāls ir, lai cīnītos par vismaz 5. vietu.

Jelgava:
Debitanti sevi pieteica ļoti skaļi, tik pašās mača beigās tika zaudēts vicečempioniem Rīgai, bet jau nākamajā spēlē tika uzveikta Daugavpils. Uzskatu, ka Jelgavas uzvara pār Rigu bija pavērsiena brīdis cīņā par titulu. Līdzīgi, kā Mettai arī Jelgavai sezonas sākumdaļa padevās visai labi, bet strīdi komandas iekšienē mazliet pabojāja komandas tēlu.

Liepāja:
Pat nezinu ar ko lai sāk. Tamazs starpsezonā izveidoja pilnīgi jaunu komandu, daudzi neticēja, ka ar šo komandu izdosies tikt Eirokausos un viņiem bija taisnība. Tomēr … daudzās spēlēs jaunie spēlētāji parādīja raksturu un guva svarīgas uzvaras vai izvilka emocionālus neizšķirtus. Lai gan Liepāja netika Eirokausos tomēr viņi parādīja raksturu un palikt nieka divus punktus aiz Eirokausiem šai jaunajai un visai nepieredzējušajai komandai ir samērā liels sasniegums.

Valmiera:
Čempioni piedzīvoja milzīgas pārmaiņas. Prom devas liela daļa no 2022. gada sezonas līderiem, klāt nāca samērā talantīgi spēlētāji, tomēr tie līdz galam nespēja aizstāt aizgājējus. Vairāki spēlētāji mocījās ar traumām un tas liedza nopietni pacīnīties par titulu. Redzēsim ko nesīs 2024. gada sezona.

Auda:
Lai gan starpsezonā Audai klājās ļoti smagi, tomēr sezona izvērtās labāk nekā cerēts. Atkal tika nodrošināti Eirokausi un klubs pirmo reizi vesture izcīnīja Virslīgas medaļas. Lai gan kopumā uzbrukums bija salīdzinoši vājš (6. labākais) aizsardzība bija ļoti labā limenī. Arī vasaras transfēri komandu pastiprināja visai ievērojami (īpaši Ramiress).

Riga:
Stipičs komandu aizveda līdz kausam, tomēr uzskatu, ka tieši Stipičs pazaudēja titulu. Neloģiskās sastāvu izvēles prasīja savu, tika zaudēti nevajadzīgi punkti. Daudzās spēlēs komanda izrāva uzvaras (2x pret Daugavpili, pret Jelgavu) vai arī izrāva neizšķirtus (2x pret RFS, pret Super Nova, pret Valmieru) tikai pašās beigās. Lai arī esmu Riga fans, tomēr uzskatu, ka komanda titulu zaudēja pilnīti. Ar šādu sniegumu viņi nebija pelnījuši titulu.

RFS:
Čempioni. Visu sezonu turēja +/- vienādu līmeni. Noteikti škrobe ir par divām izlaistajām uzvarām pret Rigu, tas un zaudējums pret Valmieru arī laikam ir uzskatāms par vienīgajiem RFS vājuma brīžiem. Stabilitāte un gribasspēks nodrošināja otro titulu.

Ko gaidīt 2024. gadā?
Tas ir ļoti labs jautājums.

Gaidu sīvu cīņu visas tabulas frontēs – gan galvgalī, gan cīņā par Eirokausiem, gan par palikšanu Virslīgā. Protams, gaidu, ka kāds izrādīs pretestību Rīgas duetam. Valmiera, Auda.
Ko gaidīt no katras komands?

Izteikšu dažas agrās 2024. gada sezonas prognozes:
- RFS: nekļūs pa čempioniem, jo atkal būs jādala slodze Virslīgā un Eirokausu grupu turnīrā. Jā uzskatu, ka RFS atkal spēlēs Konferences līgas grupu turnīrā. Arī sastāvs piedzīvos pārmaiņas, jo prom varētu doties daži no šīs sezonas līderiem, piemēram, Ikaunieks, Markhijevs, Marešs.
- Riga: pēc kārtējām pārmaiņām atkal cīnīsies par titulu. Vai to paņems? Laiks rādīs.
- Auda: izrādīs sīvāku pretestību vadošajiem klubiem, tomēr no saviem sasniegtajiem augstumiem viņi nolaidīsies nedaudz zemāk.
- Valmiera: Starpsezona tiks pārdzīvota mierīgi un komanda atkal varētu iesaistīties cīņā par titulu. Atstarpe noteikti nebūs 30 punkti.
- Liepāja: Tamazs atkal būvēs komandu no nevienam nezināmiem spēlētājim. Izcīnīs kausu un tikai tādēļ iegūs Eirokausu ceļa zīmi.
- Jelgava: Pēc debijas sezonas parasti nāk atslābums, tomēr vietu Virslīgā saglabās.
- Daugavpils: Noteikti jāuzlabo uzbrukums, lai tomēr nebūtu jāstreso līdz sezonas beigām.
- Tukums: Vilkovs un Orols bija, pienākusi kārta Bekam.
- Metta: Vairāki līderi atstās komandu un atkal komandu gaida pārmaiņas. Pārspēlēm būs 10 gadu jubileja.
- Grobiņa: Izīrēs vai vienkārši paņems dažus Liepājai nevajadzīgus spēlētājus. Savstarpējās spēlēs uzveiks Tamaza blici. Līdz pēdējam cīnīsies par palikšanu, tomēr mazliet pietrūks.

Vai sezonas iznākums ir likumsakarīgs?
Tātad īsā atbilde uz raksta sākumā uzdoto jautājumu ir “jā”. Iznākums bija likumsakarīgs, jo RFS spēlēja savu spēli, reti pieļāva muļķīgas kļūdas. Riga sezonas beigās (un ne tikai beigās) pieļāva daudz muļķīgas kļūdas, uzbrukums sāka buksēt.

Atgādinu, ka esmu parasts futbola fans un šis ir tikai tads neliels domu lidujums no manas puses. Esmu pārliecināts, ka 80% no manām prognozēm tāpat nepiepildīsies.

     [+] [-]

, 2023-11-19 00:08, pirms 2 nedēļām
Ņemot vērā, ka Auda ir RFC ferma - tur nekāda iesaiste cīņā par titulu nebūs, kaut vai tāpēc, ka ir garantēti zaudēti 12 punkti sezonā.