Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:122, Did:0, useCase: 0

Ramoss apstiprina, ka saņēmis sodu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas

Rolands Eliņš

Ramoss apstiprina, ka saņēmis sodu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas
Serhio Ramoss. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--AFP. Futbola komandas Madrides "Real" aizsargs Serhio Ramoss apstiprinājis, ka viņam no Spānijas nodokļu iekasētājiem piespriests sods par sportista tēla tiesību izmantošanas pārkāpumiem laika posmā no 2012. līdz 2014.gadam.

Kā ziņo laikraksts "El Mundo", Ramosam piešķirts naudas sods viena miljona eiro apmērā, jo futbolists ienākumus par sava tēla izmantošanu pārskaitījis uz sev piederošās kompānijas "Sermos 32 SL" kontu. Šī kompānija ir bāzēta Spānijā un ar pārskaitījuma palīdzību viņš varēja izvairīties no nodokļu nomaksas.

Futbolists jau samaksājis naudas sodu, tomēr šonedēļ viņš paziņoja, ka plāno apstrīdēt šo lēmumu. Sportists norādīja, ka līdz ar likumu maiņu, viņam piespriestais sods neesot godīgs.

Spānijas nodokļu aģentūra pēdējos gados visai aktīvi sākusi ķerstīt sporta profesionāļus, atrodot dažādus robus likumos, kas regulē ienākumus par tēla tiesību izmantošanu.

Līdzīgos nodarījumos pieķerti arī Krištianu Ronaldu, Lionels Mesi un Neimārs, pret kuriem vēlāk arī tika uzsākti kriminālprocesi, tomēr Ramoss savu lietu dēvēja par administratīvu pārkāpumu.

"Tas ir administratīvais sods, nevis kriminālā apsūdzība," teikts spēlētāja paziņojumā. "Atsaucoties uz nesen medijos izskanējušo informāciju, vēlos norādīt, ka es Spānijā deklarēju pilnīgi visus savus ienākumus. Man ir komanda, kas analizē, pārrauga un risina visus ar nodokļiem saistītos jautājumus."

"Esmu informēts par saistībām, kas man jāveic sadarbojoties ar nodokļu aģentūru. Viņi man paziņoja par atšķirīgu aprēķinu no 2012. līdz 2014.gadam, pašiem mainot kritērijus, kurus pati administrācija man bija norādījusi iepriekšējos gados. Šos maksājums es pašlaik esmu pilnībā atmaksājis."

Sportists norādīja, ka viņš nepiekrīt nodokļu aģentūras kritēriju maiņai un līdz šim ir veicis visus maksājumus, tāpēc viņam ir tiesības pārsūdzēt šo lēmumu.

"Real" nākamā spēlē Spānijas čempionātā paredzēta trešdien, kad jātiekas ar "Leganes" klubu.

Madrides komanda šosezon deviņās spēlēs iekrājusi 18 punktus, tikai par vienu punktu atpaliekot no līdervienības un sīvākās konkurentes "Barcelona".

Izmantotie resursi:
LETA