Medijs: Mesi pateicis Kūmanam, ka drīzāk aizies no Barsas, nevis paliks
Katalonijas radio RAC1 vēsta, ka Lionels Mesi šodien noturējis pirmo sarunu ar „Barcelona” galveno treneri Ronaldu Kūmanu un informējis viņu, ka drīzāk aizies no komandas nekā paliks tajā.
Lionels Mesi pēc izstāšanās no Čempionu līgas bija devies atvaļinājumā, taču dienu pēc tam, kad „Barcelona” oficiāli galvenā trenera amatā apstiprināja Ronaldu Kūmanu, Mesi pārtrauca savu atvaļinājumu, lai satiktos ar Kūmanu. Šajā sarunā, kā ziņo radio RAC1, Mesi ir izteicis savas šaubas par palikšanu „Barcelona” klubā, kurā atrodas jau kopš 2001. gada.
Mesi esot teicis, ka šobrīd viņš savu situāciju saskata tā, ka viņš ir vairāk ārā no komandas, nekā joprojām tajā. Tajā pašā laikā Mesi apzinoties, ka viss nav tik vienkārši un no juridiskā viedokļa viņam būtu grūti pamest „Barcelona”, jo viņam ir spēkā līgums vēl līdz nākamajai vasarai.
Kā vēsta Spānijas mediji, „Barcelona” atteikusies komentēt Kūmana un Mesi tikšanos, tikai atkārtoti norādījusi uz iepriekš ziņoto, ka Kūmana nestās pārmaiņas tiks ieviestas ar Lionelu Mesi komandas priekšgalā.
33 gadus vecais Mesi šosezon pieredzēja palikšanu otrajā vietā Spānijas čempionātā, pāragru izstāšanos no Spānijas kausa un izgāšanos Čempionu līgas ceturtdaļfinālā, ielaižot astoņus vārtus pret „Bayern”.
Par „Barcelona” iekšējām problēmām, ieskaitot cīņu par varu kluba valdē, ziņots jau gandrīz visa gada garumā, un tagad raizes rada arī pandēmijas radītā neskaidrā finansiālā situācija. „Barcelona” tagad apsverot iespēju arī atvadīties no uzbrucēja Luisa Svaresa, kura lielā alga ir satraukumu avots, tādēļ tiekot apsvērts Amsterdamas „Ajax” transfēra piedāvājums, kurā tiek minēta 15 miljonu eiro samaksa.
Izmantotie resursi:
https://en.as.com/en/2020/08/20/foo...
https://www.marca.com/futbol/barcel...
Ja Messi aizies tad no tā kluba paliks tikai ēna līdz kārtīgai pārbūvei.
Ok, Fatti un Puigs būs nākotnes līderi, ja tāpat turpinās. Bet domājams, ka nāks pārmaiņas spēles stilā un barca vairs nebūs izteikta bumbas kontroles komanda.
Ja godiigi,shobriid pat redzu vairaak plusus nevis miinusus shaadaa situaacijaa-1)Barca beidzot saaktu atkal skriet nevis kaa tagad biezi pa laukumu paarvietojas staigaajot,2)Barca beidzot saaktu aizsargaaties kaa komanda nevis 9cilveeku sastaavaa,jo Messi un Suares ar to nenodarbojas,3)taadiem augsta liimenja speeleetaajiem kaa Kautinjo,Grizmans nevis atrada labaako vietu komandaa un meegjinaaja izmantot vinju stipraas puses,bet gan nolika raamjos,galvenais nemaisi Messi.Caur vinju jaaiet visai speelei un galvenais lai vinjsh buutu laimiigs. Tas pats Suares veel joprojaam speeleetu kreisajaa malaa uzbrukumaa,ja vien nebuutu tik ljoti sadraudzeejies ar Messi,jo komandas interesees Messi netaisaas mainiities,svariigaakais lai eerti vinjam pasham.
1) Netto apgrozījums - 990 miljoni (turpmāk tekstā "M")
Izdevumi - 973 M
Bruto peļņa - 17 M
Kas te ir izsecināms? Da praktiski nekas, izņemot to, ka tiek strādāts teorētiski sabalansētā režīmā.
2) No kopējiem kluba aktīviem 1 359 M apmērā, 528 M (pēc paša kluba info) sastāda intangible daļa, klubam iekavās norādot "spēlētaji". Tā kā ir arī atsevišķa sadaļa "financial and other assets", varētu ticet, ka šie 528 tik tiešam ir spēlētaji individuāli un ka tur nav iemaisīti citi intangible pamatlīdzekļi kā preču zīmes utt.
Ko no šī var secināt?
Visupirms... atkāpe... spēlētāji bilancē nonāk, tos iegādājoties un pazūd, norakstot transfēra vērtību spēlētāja līguma darbības laikā (cik garš ir atļauts šis termiņš, es gan nezinu).
Respektīvi, piemēram, Lionela Messi vērtība bilancē ir tieši 0 eiro.
Tātad klubam jāamortizē 528 miljoni, kas sit pa pelņas un zaudējumu aprēķinu.
Kopumā... arī šis vēl ir diez gan liels fufelis. Jo... ja klubs dara tā, ka to dara Barca... katru gadu pardot spēlētajus par 100 M+... gada amortizācijas izdevumi ir šā kā tā pat uz pusi mazāki par ienākumiem no asset disposal (spelētaju pārdošanas)
3) Kluba tiešie likvīdie aktīvi uz pērnā gada vasaras vidu bija 403 M. Teorētiski, ja ticam kluba info.
Šim pretī ir jāskatās bilances pašu kapitāls un saistītais kapitāls. Kur mēs redzam pamatkapitāls 133 M apmērā un uzkrājumus 209 M apmēra. Tātad... pat ja pievelkam aiz ausīm un laujamies šo visu summēt (aizmirstot, ka uzkrājumi, vismaz daļa, visticamāk, paredzēti amortizācijai) = 342 M pašu un saistītais kapitāls
Ko šeit var izsecināt??? Varam izsecināt to, ka likvīdie aktīvi nav 1 pret 1 ar pašu vai saistīto kapitālu. Labs signāls.
4) no kopējām saistībām (pasīvs) 1 359 M apmērā, 506 M veido īstermiņa kreditori un tiešie parādi, 512 M ilgtermiņa kreditori.
Ko no šī var secināt? Teorētiski, var teikt ka likvīdie aktīvi nenosedz īstermiņa kreditorus. Pirmais it kā trauksmes zvans , jo it kā nav tiešās likviditātes.
Bet, protams, tā visa ir iluzija, jo, ja būsim labi mācījušies 😁, tad zināsim, ka tiešā likviditāte reāli gandrīz nevienam uzņēmumam nav koeficientā 1+
Bet ir arī ne tik laba ziņa... atsķirībā no, piemēram, ražošanas uzņemuma... futbola klubam kā Barcelona nav likvīdu krājumu, kā arī debitori ir jāsaprot citā izpratnē.
Tātad... nekā diži cita kā tiešā likviditāte jau nemaz neeksistē!!!
Tiesa, lai mazinatu bažas - 506 M īstermina saistības... pret aktīviem...pat ja rodas problēmas... var pārdot kādu spēlētāju.
bet nu pie interesantākā...
5) klubs bija 2019/2020 sezonā paredzējis apgrozījuma pieaugumu par 57 M, tam sasniedzot 1 047 M... kā galvenie pieauguma veidotāji - +49 M komerciālie ieņēmumi, +8 M ieņēmumi no stadiona. Droši var teikt, ka šis viss ir pa pieskari!!!
6) kluba izdevumu budžets 2019/2020 sezonā paredzēja palielinājumu par 34 M, tam sasniedzot 1 007 M. 876 M tiešais komerciālais, pārējais = spelētāju amortizācijas/pardošanas balanss (sk. punktu 2 augstāk).
Problēma ar šiem diviem rādītājiem ir tāda, ka budžetēts ir, ka uz tiešā komerciālā apgrozījuma 876 M apmērā 421 M paredzēts no mārketinga, reklāmdevējiem un ir diez gan skaidrs, ka šeit iekļauta arī, piemēram biļešu tirgošana daļēji. Jo... par biļešu tirdzniecību runājot, budžetā ir sadaļa ar 62 M... bet tikai no season ticket un club member card owneriem. Skaidrs, ka arī ar šo 62 M sadaļu ir čābīgi.
Atgriežoties pie 421 M sadaļas... viegli atrast info, ka ienākumi no dažādām tirdzniecībām Barcelonai ir plānojami būtiski zemāki.
Ja ātrumā savelk visu kopumā...
1) es negribu piekrist, ka Barcelona ir būtiska finanšu riska priekšā
2) bet es apšaubu, ka:
a) pie īstermiņa saistību apjoma pērnā gada vasarā
b) esošā FCB ši brīža spēlētāju vecuma, tirgus cenas un potenciālajiem realizācijas ieņēmumiem
c) viennozīmīgās budžeta neizpildes par 2019/20 pārskatu
apšaubu, ka Barcelona īstermiņa saistību apjoms varetu būt sarucis. Domāju... tas varētu būt pat iespaidīgi palielinājies. Kā arī apšaubu kluba iespējas veikli tikt galā ar kluba sastāva re-build. Nekāda bankrota nav un nebūs. Bet var būt pāris grūti gadi
Avots:
https://www.fcbarcelona.com/en/club...
Atskaite par 2018/19 sezonu. Sākot no 214.lpp
1. Varētu būt. Problēma tā, ka grāmatvedībā spēlētāja kā aktīva vērtība var nesakrist ar viņa "faktisko" vērtību, t.i., summu, par kādu viņu reāli kāds ir gatavs pirkt.
2.Spēlētājus bilancē noraksta, pamatojoties uz līguma termiņu. Ja Dembeli nopērk par 100 M (*vienkāršoju, jo bonusos bija vēl 40, bet kas zina, kurš bonusu nosacījums ir izpildījies un kurš ne) un noslēdz līgumu uz 5 gadiem, tad katru gadu no aktīviem noraksta 1/5 no iegādes vērtības jeb 20 M. Tādējādi tiek pieņemts, ka, izbeidzoties līgumam, spēlētājam vairs nav vērtības, kas principā nav nepareizi, jo līguma beigās spēlētājs var pāriet uz citu klubu bez transfēra maksas.
3. Sit tad, ja klubs ir tādā situācijā, kādā pašreiz ir Barca, kas nevar pārdot iegādātos spēlētājus par bilancē ierakstīto aktīvu vērtību. Un nav jau viņiem tikai "jāatpelna amortizācija", bet arī sastāvs jāatjaunina.
4. Šis pieņēmums gan ir spēkā TIKAI TAD, JA klubs var pārdot spēlētājus virs bilancē ierakstītās vērtības. Un ar šo Barcai ir vislielākās problēmas. 3 gadus no vietas lielie pirkumi nav iekļāvušies sastāvā. Dembele (100 M), Koutinju (160M) un Grizmans (120 M). Šie teorētiski ir vislikvīdākie no visiem, bet viņu bilances vērtības atpelnīšana ir apšaubāma.
5. Tie arī būtu spēlētāji? Viņi nefigurē 2 dažādos posteņos? Ja ne, tad domāju, tur nav kam īsti ticēt vai neticēt. Gan jau ka precīza grāmatvediskā vērtība. BET skat piebildi augstāk - tas, ka Barcai bilancē pie Dembeles, Koutinju vai Grizmana (vai vēl kāda) ir viena summa, nenozīmē, ka par tādu viņu arī kāds pirks.
6. Kāpēc lai cash rezerves būtu īpaši paredzētas amortizācijai, ja klubs darbojas ar peļņu? Esošajā situācijā viņiem ļoti ticams, ka nāksies iegrābties uzkrājumos, tas gan.
7. Manuprāt, tas arī "uz aci" redzams, bez finanšu pārskatiem, kaut gan pārskati palīdz iedziļināties (tiem, kam tas interesē).
TL; DR
Bartomeu režīms ir veicis katastrofālus lielos pirkumus, kas tuvākajos gados apgrūtinās kluba finanses sastāva atjaunināšanu, ko viņš ir ievilcis un ar ko pirmkārt bija jānodarbojas tieši viņam. Bet tas arī nav nekāds noslēpums.
https://twitter.com/SwissRamble/sta...
*Kā arī augstāk pie TL DR: "finanses UN sastāva atjaunināšanu.
Līdzīgi kā uzņēmumiem pie pārdošanas/maksātnespējas veic pamatlīdzekļu pārvērtēšanu, tā arī futbola klubā... ja gribi uzzināt spēlētāju kopejo vērtību... da ne jau bilance tev jaskatās, bet jāpasūta neatkarīgs vērtējums.
2. Es tieši to pašu biju domājis 😉
3. No kurienes ņemt līdzekļus ātrai atjaunināšanai? Tas ir jautājums. Bet par šo tālāk atbildēs uz nākamajiem punktiem
4. Manuprāt, pēdējo lielo pirkumu... izgāšanās ir par pamatu tam, kādēļ klubs nobremzējis transfēros. Pēdējais tekošais balanss transfermarkt rāda, ka ienākošo transfēru pārsvars pār izejošajiem ir tikai turpat pie 10 M
5. ... laikam jau atbildēts
6. Pie esošajām īstermiņa saistībām un kluba deklarējuma "mums ir plāns! Parādus gribam samazināt līdz 200-300 miljoniem" (figurē apkārt internetā)...
Es nevaru uz aci iedomāties, kam citam, ja ne pilnīgai amortizācijas ietekmes dzēšanai (praktiski spēlē ar cipariņiem) veidot uzkrājumus. Iepriekšejo gadu nesadalītā peļņā jau iet pie equity, nevis uzkrājumiem. Uzkrājumi bilancē ir ar mērķi. Tādeļ... kam citam (ja ne nākamo periodu amortizācijai) uzkrājumi, īst.saistībām esot palielām? Stadions tak renovēts. Kas vēl tur ir ar nepieciešamiem daudzmiljonu uzkrājumiem? Neviena specprojekta tā kā nav.
Profit/Loss vs Balance sheet accrual grāmatojums. Uzlabojot Profit&Loss paskatu.
Tad uzkrājumi, visticamāk, ir šim domāti. Kas ir ļoti labi 😊