Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1600, Did:0, useCase: 3

Hamess Rodrigess - Stabiles, Linekera, Saļenko, Ronaldu un Viljas pēdās

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Hamess Rodrigess  - Stabiles, Linekera, Saļenko, Ronaldu un Viljas pēdās
Hamess Rodrigess kļuva tikai par sesto Pasaules kausa finālturnīra labāko vārtu guvēju, kurš pēc tam pārcēlās uz citu - slavenāku un bagātāku - klubu.
Foto: AFP/Scanpix

Kolumbietis Hamess Rodrigess kļuva par pirmo savas valsts pārstāvi un tikai par 9. futbolistu no Dienvidamerikas, kurš kļuva par labāko vārtu guvēju Pasaules kausa finālturnīrā. Viņš ir tikai sestais starp 29 labākajiem vārtu guvējiem (dažos turnīros bija divi vai pat vairāki spēlētāji ar vienādu lielāko gūto vārtu skaitu), kuri pēc šāda panākuma Pasaules kausa finālturnīrā nomainīja klubu - proti, devās uz spēcīgāku un bagātāku komandu. No "Monaco" un Madrides "Real".

Jau paša pirmā Pasaules kausa finālturnīra (1930. gadā) rezultatīvākais spēlētājs argentīnietis Giljermo Stabile jauno sezonu sāka citā - spēcīgākā un bagātākā - klubā - viņš no Buenosairesas "Huracan" pārcēlās uz tā laika Itālijas čempionvienību "Genoa CFC".
1986. gadā Meksikā visvairāk (6) vārtu guva Anglijas izlases uzbrucējs Garijs Linekers un no Liverpūles "Everton" pārcēlās uz FC "Barcelona".
1994. gadā Krievijas izlases uzbrucējs Oļegs Saļenko arī guva 6 vārtus, turklāt 5 no tiem - mačā ar Kamerūnu. Tas joprojām ir Pasaules kausa finālturnīru vienas spēles rekords. Pēc finālturnīra Saļenko palika Spānijā, taču pieticīgo "Logrones" nomainīja pret "Valencia".
Hamess Rodrigess nav pirmais Pasaules kausa finālturnīra labākais vārtu guvējs, kurš nonāk Madrides "Real" rindās - 2002. gadā šādu ceļu no Milānas "Inter" veica brazīlietis Ronaldu (Korejas un Japānas futbola laukumos viņš guva 8 vārtus).
Pirms četriem gadiem DĀR labākie vārtu guvēji (pa 5 vārtiem) bija uzreiz četri spēlētāji, taču klubu nomainīja tikai viens no viņiem - Spānijas izlases uzbrucējs Dāvids Vilja no "Valencia" pārgāja uz FC "Barcelona". Veslijs Sneiders, Tomass Millers un Djego Forlans palika tur, kur spēlēja iepriekš - attiecīgi Milānas "Inter", Minhenes FC "Bayern" un Madrides "Atletico".
Droši vien, ka Pasaules kausa finālturnīru labāko vārtu guvēju, kuri pēc tam nomaina klubu, būtu vairāk par sešiem, ja vien uz ārzemēm būtu drīkstējuši doties tā sauktās sociālisma nometnes valstu futbolisti - ungāri Šandors Kocišs un Florians Alberts, krievs Valentīns Ivanovs, polis Gžegožs Ļato...

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2014-07-23 12:20, pirms 10 gadiem
Vispār ja jau gribam būt precīzi - 2010. gadā Davids Vilja jau 19. maijā nomainīja klubu (no Valencia uz Barcelona) - pasaules čempionāts sākās teju mēnesi vēlāk.... Bet ja grib savilkt paralēles - tādas visur var ieraudzīt...

  -1 [+] [-]

, 2014-07-23 12:35, pirms 10 gadiem
Tā jau ir mistika, tik bieži PK rezultatīvaķais ir tieši ar 6 vārtiem