Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 3

Sieviešu izlase EČ kvalifikācijā spēkosies pret Slovēniju, Moldovu un Ziemeļmaķedoniju

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Sieviešu izlase EČ kvalifikācijā spēkosies pret Slovēniju, Moldovu un Ziemeļmaķedoniju
Romāns Kvačovs. Foto: LFF

LETA. Latvijas sieviešu futbola izlases pretinieces 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra C līgā būs Slovēnija, Ziemeļmaķedonija un Moldova.

Latvija tika ielozēta C-2 grupā, kur tai jātiekas ar Slovēniju, Ziemeļmaķedoniju un Moldovu.

C-1 grupā spēlēs Baltkrievija, Lietuva, Kipra un Gruzija C-3 grupā - Grieķija, Melnkalne, Andora un Fēru salas, C-4 grupā - Rumānija, Bulgārija, Kazahstāna un Armēnija un C-5 grupā - Albānija, Igaunija un Luksemburga.

Romāna Kvačova vadītā Latvijas izlase februārī divu spēļu summā ar 0:9 zaudēja Slovākijas valstsvienībai, paliekot UEFA Nāciju līgas C līgā, bet slovākietēm 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā nodrošinot vietu B līgā.

Jaunizveidotās UEFA Nāciju līgas pirmajā sezonā Latvijas izlase sacentās C līgā, kur savā apakšgrupā sešās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un ierindojās otrajā vietā aiz Maltas, apsteidzot Andoru un Moldovu. Kopā ar Bulgāriju un Melnkalni Latvija bija starp labākajām otro vietu ieguvējām un tika pie iespējas piedalīties pārspēlēs.

Sadalījums Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A, B un C līgās bija atkarīgs no komandu panākumiem Nāciju līgas spēlēs. Labākās 16 startēs A līgā, nākamās 16 - B līgā, bet pārējās 19 - C līgā.

Kvalifikācijas turnīra spēles grupās visās līgās notiks no 2024.gada aprīļa līdz jūlijam.

2025.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs ar 16 komandu līdzdalību no 2025.gada 2. līdz 27.jūlijam notiks Šveicē. Šveices izlase jau ir nodrošinājusi vietu finālturnīrā.

Izmantotie resursi:
LETA