5. grupa: Spānijai, Turcijai, Beļģijai uzvaras
Visvēlāk sestdienas vakarā savu spēli Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā pabeigusi Eiropas čempione Spānija, kas Eiropas zonas 5. grupas ietvaros savā laukumā ar 1:0 uzvarēja Bosniju un Hercegovinu. Tāpat trīs punktus izcīnījušas Turcijas un Beļģijas valstsvienības.
Spāņiem milzīgs pārsvars, taču tikai 1:0
Grūti aprakstīt spāņu teritoriālo pārsvaru mačā pret Bosniju un Hercegovinu - ņemot vērā, ka pretī nebija vis kādas pundurvalsts, bet gan Eiropas vidusmēra izlase, šis pārsvars bija vienkārši nospiedošs. Un tomēr nemaz tik viegli uzvara spāņiem nenāca - iespējams, Fernando Toresa (savainojums) prombūtnes dēļ.
"Euro 2008" rezultatīvākais futbolists Davids Vilja pirmajā puslaikā nerealizēja 11 metru soda sitienu, taču 58. minūtē viņš savu vainu daļēji reabilitēja, gūstot vārtus Spānijas labā. Arī turpinājumā spāņi izveidoja neskaitāmus uzbrukumus, taču vārti kā nekrita tā nekrita. Lai nu kā, 1:0 Spānijas komandas uzvara atlases cikla ievadmačā.
Turki uzlauž armēņus
Smags pārbaudījums šodien bija "Euro 2008" pusfinālistei Turcijai, kurai viesos bija jāspēlē pret sīksto Armēniju. Pirmajās 60 minūtēs vārtus neizdevās gūt, tomēr beigās tika izcīnīta uzvara ar 2:0. Vispirms vārtus iesita "Middlesbrough" spēlētājs Tunkajs Sanli, bet vēlāk arī "Fenerbahce" snaiperis Semihs Senturks.
Igauņi Beļģijā nospēlē cienīgi
Labu spēli Beļģijā šodien aizvadījuši mūsu kaimiņi igauņi. Tiesa, ne vienmēr par labu sniegumu piešķir punktus... Lai arī Beļģijai tika izrādīta nopietna pretestība, beigās nācās zaudēt ar 2:3. Rezultāts tika atklāts vien pirmā puslaika izskaņā, kad precīzs bija "Club Brugge" uzbrucējs Veslijs Sonks. 19 gadus vecais igauņu talants Sergejs Zenjovs 57. minūtē spēja panākt izlīdzinājumu, un 1:1 saglabājās līdz pat 75. minūtei. Tad piecu minūšu laikā uz tablo iedegās 3:1 - vispirms precīzs bija Stīvens Defūrs, bet 80. minūtē tas pats Sonks. Anderss Opers pieliktā laika beigās iesita otros vārtus Igaunijas izlases labā, bet neizšķirta izraušanai pietrūka laika - 3:2 Beļģijas uzvara.
Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrs, Eiropas zonas 5. grupa
Armēnija - Turcija 0:2 (0:0) (Sanli 61', Senturks 78')
Beļģija - Igaunija 3:2 (1:0) (Sonks 39', 80', Defūrs 75' - Zenjovs 57', Opers 90')
Spānija - Bosnija un Hercegovina 1:0 (0:0) (Vilja 58')
Eiropas zonas ceļazīmju izspēlēšanas kārtība
Eiropas zonā ir deviņas grupas. Automātiski 2010. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā iekļūs visas deviņu grupu uzvarētājas. Savukārt labākās astoņas no deviņām otro vietu ieguvējām (netiks ņemti vērā rezultāti pret pēdējās, 6. vietas ieguvējām, jo 9. grupā ir tikai piecas komandas) izveidos četrus "play-off" pārus, kuru uzvarētājas pievienosies minētajām deviņām veiksminiecēm. Piebilde - Eiropai ir 13 vietas Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
tu saliidzini paaraak nesaliidzinaamas lietas!!!Hose buusim atklaati Griekkija ir liimeni vai divus vaajaaka un Spaanni uzvareeja ar skaistu futbolu euro 2008 ko nevar teikt par Griekkiju taa kaa nekaadi slikti liktenni nepiemeklees Spaaniju vizsmaz ssai ciklaa,bet PK tad jau redzees!!!
+3 [+] [-]
Grieķija triumfēja pārsvarā pateicoties spēlei no aizsardzības - vairāk vai mazāk, bet tas tomēr bija uz antifutbolu (neuztvert pārāk negatīvi - arī tas ir futbols) tendēts sniegums. Grieķi nekontrolēja bumbu un nespieda pretinieku - viņi gandrīz domāja tikai par savu vārtu drošību un gaidīja to vienīgo momentu, kad gūt izšķirošos vārtus, lai pēc tam atkal noraktos aizsardzībā.
Savukārt Spānija triumfēja pateicoties lielajai bumbas kontrolei un neļaušanai kaut ko veidot pretiniekam. Aizsardzība ar Pujolu un Kapdevilu manā skatījumā bija pat nedaudz nedroša, taču euro08 neviens tā īsti to netestēja, jo kā jau minēju, spāņu spēlēs cīņa pie viņu vārtiem praktiski nenotika - vai nu kontrolēja bumbu paši vai nu ļāva to kontrolēt pretiniekam, taču drošā attālumā no saviem vārtiem.
+1 [+] [-]
Euro08 spāņi aizsardzībā praktiski nespēlēja, jo... lielāko laika daļu kontrolēja bumbu. Bet tajos brīžos, kad aizsardzībai tomēr bija sevi jāpierāda, nemaz tik pārliecinoši spāņiem tā neizskatījās, tikai pierādot to, ka Aragoness izvēlējās pareizo taktiku visās spēlēs (arī pret Itāliju un Vāciju) spēlēt kā pirmajam numuram, uzspiest savu spēli (tas, ka neiesita itāļiem, cits stāsts - galvenais ir ideja). Bet grieķi euro04 tieši otrādi uz aizsardzību visvairāk paļāvās un pareizi darīja. Katram savs.
[+] [-]
[+] [-]
Ittipashi lietuvishi!
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]