Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:120, Did:0, useCase: 3

300 miljonu vienošanās vējā – Saūda Arābijas ieguldījumu fonds nepirks Ņūkāslas "United"

Agris Suveizda

300 miljonu vienošanās vējā – Saūda Arābijas ieguldījumu fonds nepirks Ņūkāslas "United"
Džondžo Šelvijs ar sešiem vārtiem šosezon bija rezultatīvākais Ņūkāslas "United" spēlētājs. Foto: AFP/Scanpix

Vairāku uzņēmumu apvienība ar Saūda Arābijas ieguldījumu fondu "Public Investment Fund" priekšgalā pavēstījusi, ka tomēr neiegādāsies Anglijas trīspadsmito stiprāko futbola klubu Ņūkāslas "United".

Konsorcijs, ko veidoja Saūda Arābijas ieguldījumu fonds, kā arī Lielbritānijas pilsoņiem piederoši uzņēmumi "PCP Capital Partners" un "Reuben Brothers", jau ilgāku laiku bija panācis vienošanos ar Ņūkāslas "United" īpašnieku Maiku Ešliju par kluba iegādi 300 miljonu sterliņu mārciņu jeb 332,5 miljonu eiro apmērā. Tomēr šim darījumam netrūka pretinieku kā Lielbritānijas futbola sabiedrībā, tā arī Premjerlīgas partneru vidū, vēršot uzmanību uz "Public Investment Fund" iespējamo saistību ar Saūda Arābijas valdību.

Daudzi uzskatīja, ka šāds darījums nebūtu ētisks Saūda Arābijas cilvēktiesību pārkāpumu dēļ, bet īpaši šai kluba pārņemšanai pretojās Premjerlīgas raidtiesību turētājs "BeIN Sports" no Kataras, kas atgādināja, ka Saūda Arābija piekopj raidtiesību pirātismu, tādējādi kaitējot arī visas līgas finansēm. Britu brokere un uzņēmēja Amanda Steivlija, kurai pieder "PCP Capital Partners" un kura specializējas Tuvo Austrumu tirgū, nožēloja darījuma izjukšanu un uzskata, ka tās ir briesmīgas ziņas kluba faniem.

Ņūkāslas "United" 38 spēlēs izcīnīja 44 punktus un otro sezonu pēc kārtas Premjerlīgā finišēja 13. pozīcijā. Izkrišanas zonu klubs apsteidza par 10 punktiem, bet no Eirokausu zonas atpalika par 15 punktiem. Kopš 2007. gada Ņūkāslas "United" īpašnieks ir "Sports Direct" izpilddirektors Maiks Ešlijs, kurš sākotnēji par 55,3 miljoniem sterliņu mārciņu iegādājās 41,6% akciju, bet vasaras gaitā ieguva arī visus 100%, kopsummā iztērējot 134 miljonus. Konsorcija un Ešlija darījuma izjukšana varētu pavērt ceļu amerikāņu uzņēmējam Henrijam Morisam, kurš arī ir izrādījis interesi par kluba kontrolpaketi.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/football/...