Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:120, Did:0, useCase: 3

"Crystal Palace" rezervistēm jāatrod sponsori vai pašām jāmaksā, lai paliktu komandā

Rolands Eliņš

"Crystal Palace" rezervistēm jāatrod sponsori vai pašām jāmaksā, lai paliktu komandā
"Crystal Palace" treniņā
Foto: Reuters/Scanpix

Cik liela joprojām ir atšķirība starp sieviešu un vīriešu futbolu? Iespaidīgu piemēru piedāvā situācija Anglijas Premjerlīgas klubā „Crystal Palace”, kurš nule kā noslēdza jaunu līgumu ar Vilfrīdu Zā, paredzot viņam nedēļas algu 130 tūkstošu mārciņu (apmēram 144 tūkstoši eiro) vērtībā, kamēr „Crystal Palace” sieviešu komandas rezervistēm nosūtīts aicinājums atrast personīgos sponsorus vai pašām samaksāt 250 mārciņas, lai klubs varētu nosegt administratīvos izdevumus, citādi futbolistes komandā nevarēs palikt.

„Crystal Palace” sieviešu komandas pārstāves saņēmušas aicinājumu no kluba vadības parūpēties par personīgajam sponsoriem, kas ar 250 mārciņu maksājumiem klubam palīdzētu segt administratīvos izdevumus. Ja sponsorus neizdosies atrast, spēlētājas tiek aicinātas samaksāt pašas.

„Crystal Palace” aicinājums attiecas uz visām sieviešu komandas spēlētājām, taču atšķirība ir starp galveno sastāvu un tuvākajām rezervistēm. Ja pirmajām personīgo sponsoru neatrašanas gadījumā nekas nenotiks un maksāt pašām nevajadzēs, tad rezervistēm gan tas būs jādara vai arī, kā norādīts kluba vadības vēstulē, par kuru ziņo britu medijs „Gueardian”, futbolistes nevarēs turpmāk pārstāvēt komandu.

„Guardian” vēsta, ka ar šo iniciatīvu „Crystal Palace” vēlas panākt lielāku publisko atbalstu sieviešu futbolam un iedrošināt spēlētājas pašas vērsties pie sponsoriem, taču aicinājuma noformējums, sekas par tā neizpildīšanu un paziņojuma brīdis radījis pretējo efektu.

„Vairākas futbolistes, it īpaši gados jaunās, ir patiešām satrauktas par to, ka pašām būs jāmaksā klubam,” „Guardian” citē savu avotu klubā, kurš vēlējās palikt anonīms. „Mēs zinām, ka sieviešu futbols ir pavisam cita līmeņa nekā vīriešu komanda, taču dažām spēlētājām viss notiekošais tāpat jau ir līdz kaklam. Tagad viņām ir nosūtīta vēstule, lai pašas meklē sponsorus, un tas uztverts kā patronizējošs solis.”

„Crystal Palace” aicinājums savām spēlētājām apmēram sakrita ar vīriešu komandas spēlētāja Vilfrīda Zā jauno līgumu, kas viņam paredz nedēļas algu 130 tūkstošu mārciņu apjomā, proti, ar diviem procentiem no vienas savas nedēļas algas Zā varētu samaksāt gada maksu desmit sieviešu komandas futbolistēm.

„Crystal Palace”, komentējot situāciju, paskaidroja, ka 21 futbolistēm galvenajā komandā ir oficiāli līgumi ar klubu, kas paredz vai nu regulāru algu vai izdevumu kompensēšanu, kā arī galvenās komandas spēlētājas var nemaksāt par abonamentu, taču viņas tāpat tikušas iedrošinātas meklēt papildu sponsorus. Savukārt visām pārējām spēlētājām, kas nav galvenajā komandā, jāmaksā abonements par atrašanos klubā. Galvenās komandas tuvākajām rezervistēm šo abonementu klubs daļēji sedz, bet pavisam tas tiks atcelts, ja spēlētājām izdosies atrast personīgos sponsorus minēto 250 mārciņu vērtībā.

„Crystal Palace” sieviešu komanda spēlē „Championship” turnīrā, pēc spēka otrajā Anglijas sieviešu līgā, kamēr vīriešu komanda spēlē Premjerlīgā.

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/footbal...

  -1 [+] [-]

, 2018-09-05 16:08, pirms 4 gadiem
kādēļ jāraksta šādi raksti? cilvēki iet un skatās uz tām spēlēm, kuras grib! lai sieviešu futbols piepilda tribīnes, tad arī būs, kas maksā. pretējā gadījumā stulbi.. jo amatierus džekus skatās lielāka auditorija

  +2 [+] [-]

, 2018-09-05 16:24, pirms 4 gadiem
Raksts vienalga ir interesants.