Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 3
Autors: Raimonds Ziediņš

Blaters: "Kamēr būšu FIFA prezidents, video atkārtojumu nebūs"

Blaters: "Kamēr būšu FIFA prezidents, video atkārtojumu nebūs"
Zeps Blaters
Foto: AP/Scanpix

FIFA prezidents Zeps Blaters joprojām paliek nemainīgs savā lēmumā, sakot, ka arī turpmāk viņš neuzskatīs par vajadzību spēļu laikā ieviest video atkārtojumus.

2010. gada Pasaules kausa izcīņas "play-off" izslēgšanas mačos vienā no pāriem Francija divu spēļu summā uzvarēja Īriju, tādējādi garantējot vietu finālturnīrā. Kā zināms, uzvaras vārtus francūži guva pēc tam, kad Tjerī Anrī bija nospēlējis ar roku. Pēc šīs epizodes uz FIFA vēlreiz tika izdarīts spiediens, ka, lai nepieļautu līdzīgas kļūdas, būtu jāievieš video atkārtojumus.

Pirms kāda laika tika paziņots, ka arī nākamā gada PK izcīņas finālturnīrā nekādu izmaiņu tiesnešu skaita palielināšanā (tā kā tas pašreiz jau ir Eiropas līgā) vai video atkārtojumu ieviešanā nebūs, taču, iespējams, tās varētu būt tālākā nākotnē. Lai nu kā, Blaters paziņoja, ka tikmēr, kamēr viņš ieņems FIFA prezidenta amatu, spēļu laikā video atkārtojumu sistēma netiks ieviesta.

''Tiesnešiem jāpaliek par cilvēkiem, tāpēc mēs neizmantosim nekādus monitorus spēļu laikā, lai pēkšņi kādā brīdī apturētu maču un pārbaudītu, vai viņi ir kļūdījušies vai nē. Un palūgšu mani vairs netraucēt ar jautājumiem, kas saistīti ar šo tēmu,'' paziņoja Blaters, kurš 2011. gadā vēlreiz plāno kandidēt uz FIFA prezidenta amatu.

Atgādināsim, ka arī UEFA prezidents Mišels Platinī ir kategoriski pret to, ka spēļu laikā tiktu ieviesti video atkārtojumi: ''Pēdējo 100 gadu laikā tiesnešu lietā nekas nav mainījies. Varu paziņot, ka esmu kategoriski pret video atkārtojumu ieviešanu, jo jauno tehnoloģiju dēļ futbols cilvēkiem kļūs vēl vairāk attālināts. Savukārt jaunā sistēma ar papildus divu tiesnešu piesaisti, kā tas pašreiz notiek Eiropas līgā, noteikti ir pareizais variants,'' sacīja bijusī franču futbola zvaigzne.

Izmantotie resursi:
ap.org


, 2009-12-18 16:48, pirms 16 gadiem
Interesanti kā diez būtu bijis, ja Īri tāpat būtu iesituši francūžiem un tiktu uz PK
, 2009-12-18 16:48, pirms 16 gadiem
Tad vairs nebus interesanti
Bet padomajot otradak, Irijas- Francijas spele. Tur tas bija vajadzigs
, 2009-12-18 16:49, pirms 16 gadiem
Tādā gadījumā ceru ka drīz tāds nebūsi...

Spēle FRA vs IRL jau kuro reizi pierādija ka tie ir nepieciešami...
, 2009-12-18 16:52, pirms 16 gadiem
sen uzskatu, ka obligāti vajag video!
būtu normāls fair - play
nebūtu negācijas pēc spēlēm
bet nu kādam jau izdevīgi, ka pofigā var uzpirkt tiesnesi un kapāt toto - baigā nauda pazudīs....
, 2009-12-18 16:52, pirms 16 gadiem
kāda velna pēc tad Tu te vēl sēdi. Šo es nesaprotu...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2009-12-18 16:57, pirms 16 gadiem
Pareizi ir! un PUNKTS!

Un Francijas- Īrijas spēlē būtu pieticis ar tiesnešiem, kas speciāli vēro sodalaukumu.
, 2009-12-18 17:01, pirms 16 gadiem
piedodiet..bet blaters ir vecs idiots kurs neko nesajeedz no 21gs! ...ATKAARTOJUMI IR VAJADZIIGI!
, 2009-12-18 17:03, pirms 16 gadiem
Video atkārtojumi navnekad bijuši un nav arī vajadzīgi . Tas vairs nebūs futbols ar video atkārtojumiem .
, 2009-12-18 17:07, pirms 16 gadiem
host rakstīja: Video atkārtojumi navnekad bijuši un nav arī vajadzīgi . Tas vairs nebūs futbols ar video atkārtojumiem .
pag.....video atkaartojumus varetu tikai skatiities peec guutajiem vaartiem ( ja gadijuma ir nospeleets ar roku vai kaut ka taa) .....teixim taa

video atkaartojumiem futbolaa ir jabuut kaa tenisaa tenisistu pieprasijums peec atkartojuma vai liinija bij vai nee...to nevajag katru reizi..un tikai pasos nepieciesamakajos gadijumos...
, 2009-12-18 17:12, pirms 16 gadiem
Beigsim vienreiz šo teātri. Videoatkārtojumiem nav vietas futbolā. Pareizi, Blatera kungs saka!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2009-12-18 17:28, pirms 16 gadiem
Nu tie veči tiešām ir izrakteņi kaut kādi! Vai hokejs vairs nav hokejs? Vai teniss vairs nav teniss? IR! Un nekas nav ne no viena attālinājies, tikai spēle kļuvusi godīgāka. Turklāt abos šajos sporta veidos atkārtojumu skatīšanās notiek daudz biežāk, nekā tas būtu vajadzīgs futbolā!
, 2009-12-18 17:39, pirms 16 gadiem
tā ideja par elektro jūtīgu vārtu līniju bija laba - nebūtu vajadzīgs video
, 2009-12-18 17:44, pirms 16 gadiem
kaamis007 rakstīja: tā ideja par elektro jūtīgu vārtu līniju bija laba - nebūtu vajadzīgs video
Pilnigi piekriitu!
, 2009-12-18 18:08, pirms 16 gadiem
pareizi Zep! nekādus video atkārtojumus nevajag. tikai spēli bojā. tieši kļūdas padara daudz notikumu laukumā interesantus, bet perfekcionisms nekad nav bijis interesants.
, 2009-12-18 18:10, pirms 16 gadiem
makgaivers rakstīja: Beigsim vienreiz šo teātri. Videoatkārtojumiem nav vietas futbolā. Pareizi, Blatera kungs saka!
Jā, beigsim tēātri un likvidēsim Ronaldu un Pujolu, kas krīt pie katras izdevības!
, 2009-12-18 18:48, pirms 16 gadiem
BayernM rakstīja: pag.....video atkaartojumus varetu tikai skatiities peec guutajiem vaartiem ( ja gadijuma ir nospeleets ar roku vai kaut ka taa) .....teixim taa

video atkaartojumiem futbolaa ir jabuut kaa tenisaa tenisistu pieprasijums peec atkartojuma vai liinija bij vai nee...to nevajag katru reizi..un tikai pasos nepieciesamakajos gadijumos...
Pasties bik augstāk uz termometra postu un tas izsaka visu . Atkārtojumi sabojās spēli .
, 2009-12-18 18:53, pirms 16 gadiem
host rakstīja: Video atkārtojumi navnekad bijuši un nav arī vajadzīgi . Tas vairs nebūs futbols ar video atkārtojumiem .
kāpēc esi tik pārliecināts? nekas nav viennozīmīgs. uzskatu, ka pirms čempja video atkārtojumus varētu palaist kaut testa režīmā. tad redzētu, ko tas maitā un ko uzlabo
, 2009-12-18 18:59, pirms 16 gadiem
Tad uzreiz tas francuuzis ir jatlaiz!!!
, 2009-12-18 20:52, pirms 16 gadiem
Ir vajadzīgs nevis video atkārtojums, bet gan atsevišķs video tiesnesis - t.i.cilvēks, kurš paralēli spēles gaitai visu vēro ekrānā. Šāda cilvēka uzdevums varētu būt identificēt strīdīgus momentus un zibenīgi ziņot galvenajam tiesnesim (izmantojot wireless tehnoloģijas vai arī skaļi mikrofonā) par nepareiziem lēmumiem.

Spēlēs tāpat ir pauzes (futbolistu bari nereti ielenc galveno tiesnesi, cenzdamies kaut ko pierādīt) - šādos momentos video tiesnešiem būtu atliku likām laika, lai pieņemtu precīzus lēmumus.

No kā tieši Blaters baidās??? Video tiesnesi var elementāri ieintegrēt futbola spēlē, iztiekot bez lielām pauzēm. Turklāt, ja Blaters vēlas saglabāt kaut kādu nenoteiktību, tad arī jāsaka, ka pat video atkārtojumos ne vienmēr iespējams precīzi kaut ko noteikt - tā kā kļūdas faktors (kas tik ļoti patīk Blateram) saglabāsies.

Šī brīža situācija, manuprāt, veicina futbola korupciju, veicina negodīgumu un vispār grauj futbolu. Tas ir jāizbeidz.
, 2009-12-18 21:49, pirms 16 gadiem
esmu pret.
tiesnešu kļūdas ir futbola sastāvdaļa, bez tiem spēle kļūs neinteresanta.
, 2009-12-18 22:27, pirms 16 gadiem
NEKADUS VIDEO ATKARTOJUMUS!!!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2009-12-19 00:26, pirms 16 gadiem
Aunapiere! Video būs 10 gadu laikā stabili...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
, 2009-12-19 10:59, pirms 16 gadiem
kuklitis25 rakstīja: Veciit Tu man vaardus no mutes laukaa izraavi ! Esmu pilniigi identiskaas domaas ...
Lielakajos un svariigakajos notikumos - Pasaules un Eiropas chempii - kaa arii lielakaa dalja no atlashu machiem un shiem chempjiem - nuut jaasakabina vairaakas kameras kas no visiem skatu lenkjiem nosedz soda laukuma rajonu un paaris metru aiz taa - un prasmiigs un apmaaciits tiesnesis-videospechuks - tad var attiit un apskatiit epizodi no vairaakiem rakursiem kaadaas 30 sekundees pashaa sliktaakajaa gadiijumaa, bet videeji taas buutu kaadas 15 sekundes es domaaju - un tad pa raciju pazinjot savu leemumu, un taadi tiesneshi var buut pat vairaaki kas seez pie tiem video , lai nodroshinaatu objektivitaati !
Tad tiktu arii nezheeliigi soditii jebkuri teeloshanas meegjinaajumi izluudzoties penedeli un citas pretiigas lietas kas peedeej alikaa jo iipashi daudz notiek ap un gar soda laukumu un kas izshkjir machu liktenjus !
Tieši tā!
, 2010-01-16 14:51, pirms 16 gadiem
ļoti, ļoti diskutabls jautājums!!! abām pusēm ir gan plusi, gan mīnsi, bet es tomēr gribētu lai nebūtu tie atkārtojumi, bet ja tomēr būtu, tad ļoti labi organizētu, lai nebūtu tā, ka visi visu laiku skraida pie tiesneša un prasa lai šis paskatās atkārtojumu.