Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:374, Did:0, useCase: 0

Zināmi Latvijas izlases pretinieki Eiropas čempionātā

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Zināmi Latvijas izlases pretinieki Eiropas čempionātā
Publicitātes foto

Jūnija beigās Latvijas vīriešu izlase sāks dalību Eiropas čempionātā frisbijā, kas notiks Ungārijā. Šodien tika noskaidroti Latvijas izlases pretinieki čempionāta grupu turnīrā. Latvijas izlase spēlēs A apakšgrupā kopā ar vairākām potenciālām čempionāta medaļniecēm.

Latvijas izlase spēlēs vienā grupā ar Vāciju, Itāliju, Krieviju un Slovākiju. Mūsu valstsvienība šajā apakšgrupā nomināli ir trešā spēcīgākā.

"Komanda, kas jau klubu sezonā pierādījusi, ka tai ir liels potenciāls," tā par Latvijas izlasi izteicās Eiropas Frisbija federācijas prezidents Andrea Furlans. Tāpat viņš piebilda, ka Latvijas valstsvienība ir ļoti spēcīga komanda bezvēja apstākļos, uzsverot spēlētāju prasmi cīņā par diskiem gaisā un izpildot tālās piespēles. Kā vienīgais mīnuss Latvijas komandai tika iezīmēts līderu skaits, norādot, ka iepriekš klubu sacensībās (Salaspils "Wild Things") spēlētāji nav spējuši saglabāt vienlīdz labu sniegumu visa turnīra garumā.

Lai gan arī šoreiz Latvijas izlases kodolu veido tieši salaspilieši, komandu stiprina arī citu klubu līderi, kas ļauj domāt par kvalitatīvu sniegumu visa čempionāta laikā.

Kopumā eksperti sliecas norādīt, ka tieši A apakšgrupa būs visspēcīgākā, jo gan pagājušā gada fināliste Vācija, gan strauji progresējusī Itālija bieži tiek minētas starp galvenajām titula pretendentēm - uzreiz aiz pašreizējiem čempioniem britiem. Tāpat arī Krievijas izlase, kas nule kā Eiropas pludmales čempionātā izcīnīja sudrabu, ir ļoti nepateicīgs ceturtā izlozes groza pretinieks. Tikmēr Slovākiju vien retais pieskaita pie potenciālajām grupas līderēm. Taču arī šo jauno un mazāk zināmo pretinieci nedrīkst novērtēt par zemu.

Čempionātā kopumā piedalās 20 vīriešu komandas, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Katras grupas divas spēcīgākās komandas izcīnīs vietu "power pool", tādējādi uzreiz garantējot sev vietu izslēgšanas turnīrā. Savukārt pārējās 12 komandas cīnīsies par četrām ceļazīmēm uz astotdaļfinālu, kur spēkosies ar vājākajām komandām no augšējās grupas.

Eiropas čempionāts Ungārijā pulcēs kopumā 20 vīriešu, 19 jauktās un 15 sieviešu komandas. Sacensības sāksies 29. jūnijā, bet čempioni tiks noskaidroti 7. jūlijā. Latviju šajā čempionātā pārstāv tikai vīriešu izlase. Pirms četriem gadiem Kopenhāgenā Latvijas vīriešu izlase izcīnīja desmito vietu.

Izmantotie resursi:
Latvijas frisbija federācija |