Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Pieci kandidāti cīņā par līderpozīcijām turnīra tabulā

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Pieci kandidāti cīņā par līderpozīcijām turnīra tabulā
Pašreizējie čempioni "Lielvārde/FatPipe" šosezon biežāk redzami nokārtām galvām
Foto: Floorball.lv

Elvi vīriešu florbola līgā šovakar gaidāma ražīga diena, jo laukumā dosies desmit no 12 vienībām un piecām no tām pastāv varbūtība dienas beigās kļūt par turnīra tabulas līderiem.

"Pārgauja" – "Ķekava" pulksten 16:00 Kocēnos
Jautājumu no dienaskārtības jau pēc pirmās spēles var noņemt Stalbes "Pārgauja", kas ar 15 punktiem pašlaik atrodas turnīra tabulas vienvadībā, par diviem punktiem apsteidzot tuvākos sekotājus. Šodien Stalbes komandai gaidāma spēkošanās ar "Ķekavu", kas pašlaik iekrājusi sešus punktus, kas pienākušies par uzvarām pār abām turnīra vājākajām komandām. Tas dod devīto vietu turnīra tabulā. Abām komandām šī būs otrā spēle nedēļas nogalē, jo "Ķekava" piektdien savā laukumā pārliecinoši sagrāva Ogres vienību, kamēr Stalbes "Pārgauja" vakar pārveda komfortablu uzvaru no Irlavas.

"Pārgauja" šovakar savus pretiniekus uzņems Kocēnu sporta namā, nevis savā mājas laukumā Stalbē. Tā būs otrā no četrām spēlēm, kas pēc vienošanās jāaizvada uz standarta izmēra laukumiem. Vakar Irlavā lielisku spēli aizvadīja Lauris Ābols un Artūrs Jurševskis, sakrājot pa pieciem rezultativitātes punktiem, kamēr Edgars Puriņš atzīmējās ar četriem vārtu guvumiem. Ābols ar 18 (11+7) punktiem joprojām ir komandas rezultatīvākais spēlētājs, tikai par punktu atpaliekot no krievu leģionāra Pāvela Semjonova. Komandā viņam seko Olafs Zvīnis ar 14 (9+5) punktiem un Jurševskis, kura kontā 12 (8+4) punkti.

Neskatoties uz to, ka "Ķekavu" pēdējā laikā atstājuši divi pieredzējuši florbolisti, piektdien komanda savā laukumā negaidīti pārliecinoši ar 14:3 saplosīja "Ogres vilkus", tādējādi pārtraucot trīs zaudēto spēļu sēriju. Ar pieciem punktiem, tostarp četriem vārtu guvumiem, atzīmējās Artūrs Narogs, kurš arī sezonā kopumā tagad ar 8 (6+2) punktiem kļuvis par "Ķekavas" rezultatīvāko spēlētāju. Tikpat punktu ir arī Kristapam Laugalim, kura kontā četri vārti un tikpat piespēļu.

"Ogres vilki" – "Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka" pulksten 18:00 Ogrē
Ogrēnieši ik pa laikam savas rindas pastiprina, piesaistot spēlētājus vai nu no ārvalstu čempionātiem (Gatis Gailītis), vai no citām Latvijas komandām (Aldis Haralds Ābrams) vai no saviem fārmklubiem (Edijs Hammers, Sandis Venēvics), taču rezultāts kā nav tā nav. Divās no šīs sezonas spēlēm, kurās ogrēniešiem pirms spēles varēja prognozēt punktus tabulā, sanāca 3:13 un 3:14, kas liecina, ka komanda, acīmredzot, tomēr īsti nav gatava virslīgas līmenim. Turnīra tabulā pēc sešām spēlēm "vilki" joprojām ir bez punktiem un par izslēgšanas turnīru vienība jau var nesapņot, jo astotnieks ir aizmucis trīs uzvaru attāluma, bet trīs sezonu laikā kopā Ogrei ir tikai viena uzvara… Komandas rezultatīvākais spēlētājs joprojām ir Elvijs Jankovskis, kuram 13 (6+7) punkti, ieskaitot divus, kas nopelnīti pēdējā mačā Ķekavā. Viņam ar 11 (7+4) punktiem seko Markuss Januševskis, bet nākamajam rezultatīvākajam florbolistam Edijam Hammeram izdevies tikt pie 5 (2+3) punktiem.

Šodien Ogrē viesosies Latvijas vicečempioni "Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka", kas pēc visnotaļ blāvā sezonas starta atguvuši formu, izcīnot uzvaras pēdējās četrās spēlēs. Tas viņiem ar 13 punktiem sešos mačos ļāvis pakāpties uz trešo vietu. Vakar Ulbroka savā laukumā uzņēma "Rubeni", laužot cīņas gaitu un atspēlējoties no 0:2 un 3:5, spēles beigās triumfējot ar 8:6. Kārtējo rezultatīvo maču nospēlēja Lauris Zaicevs, kuram sezonā kopumā jau 13 (6+7) punkyi. Savukārt Daniels Anis, kurš nesen nosvinēja savu 17.dzimšanas dienu bija spēles rezultatīvākais spēlētājs un sezonā kopumā viņš iekrājis jau 12 (10+2) punktus, esot komandas pārliecinoši labākais vārtu guvējs.

"Bauska" – "Irlava/Avant" pulksten 18:00 Bauskā
Kārtējā sešu punktu cīņa tiks izspēlēta arī starp turnīra lejasgala vienībām. "Bauska" joprojām ir pirmo punktu cerībās un pašlaik atrodas pēdējā vietā. Irlavnieki ir spējuši demonstrēt labāku sniegumu, ar sešiem punktiem atrodoties desmitajā vietā. Jau Irlavas komanda parūpējās par lielāko šā turnīra pārsteigumu, pārvedot 4:3 uzvaru no Cēsīm, tad baušķenieki šīs nedēļas vidū izbaudīja cēsnieku "viesmīlību" mājās braucot ar 2:17 sagrāvi kabatā..

Bauskas vienībai svarīgi sekmīgi iesākt spēli, ilgāku laiku noturoties līdzi pretiniekam rezultātā. Tad komandai ir pa spēkam "aizķerties" un sagādāt problēmas sāncenšiem. Bet ja sanāk tā kā Cēsīs, tad arī beigu rezultāts ir ļoti bēdīgs. Ar vienu vārtu guvumu izcēlās Jānis Akmentiņš, kuram sezonā kopumā ir 4 (2+2) punkti un tas ir lielākais punktu skaits komandā. Vienīgi Lotārs Melderis ir priekšā, jo savus četrus punktus sakrājis ar gūtajiem vārtiem.

Līgas jaunpienācēji vakar savā laukumā pēc līdzīgām pirmajām 15 minūtēm tomēr ar 4:10 atzina "Pārgaujas" pārākumu, nespējot turpināt divu uzvarēto spēļu mini sēriju. Tajā mačā pie punktiem tika četri spēlētāji, kas arī ir komandas četri rezultatīvākie visas sezonas garumā. Pēc pēdējā mača par komandas labāko punktu guvēju kļuvis Emīls Krūmiņš, kurš iekrājis 13 (5+8) punktus, iekšējā konkurencē apsteidzot Renāru Austrumu, kuram 12 (11+1) punkti. Turpat netālu ar 10 (6+4) punktiem ir arī Mareks Stančiks.

"Kurši/Ekovalis" – "Lielvārde/FatPipe" pulksten 18:30 Liepājā
Pēc trīs piedzīvotām neveiksmēm pēc kārtas Liepājas komanda turnīra tabulā atkrita diezgan tālu, taču pēdējā mačā izdevās izcīnīt trīs punktus pār tā brīža līderiem no Valmieras, kas situāciju ļauj kontrolēt, nelaižot sāncenšu pārāk tālu prom. Pret valmieriešiem lielisks padevās otrais periods, kad 14 minūšu laikā tika gūti pieci vārti. Toms Akmeņlauks un Ričards Dēvits tika pie trim rezultativitātes punktiem un viņi ir arī labākie punktu krājēji savas vienības rindās tiekot pie attiecīgi 15 (4+11) un 14 (5+9) punktiem.

Lielvārdes komanda vakar savā laukumā uzņēma sāncenšus no Talsiem un piedzīvoja minimālu zaudējumu ar rezultātu 2:3. Komandai tā bija trešā neveiksme sezonā un interesanti, ka visās trijās zaudētajās spēlēs pēc diviem periodiem Latvijas čempioni atradās vadībā. Pēc vakar piedzīvotās neveiksmes komanda ilgstoši nenāca ārā no ģērbtuvēm, jo visiem skaidrs, ka komanda nedemonstrē gaidīto sniegumu. Pašlaik ar astoņiem punktiem komanda atrodas astotajā vietā turnīra tabulā. Komandas rezultatīvākie spēlētāji ir Sandris Virsnītis ar 10 (6+4) un Niks Blumfelds ar 9 (4+5) punktiem, bet abi vakar trešajā trešdaļā tika atstāti uz rezervistu soliņa.

"Rubene" – "FBK Valmiera" pulksten 19:30 Kocēnos
Dienas centrālā spēle tiks izspēlēta Kocēnos, kur šodien tiks aizvadīta gan pirmā, gan pēdējā spēle. Īstie laukuma saimnieki "Rubene" turnīra tabulā ar 12 punktiem sešās spēlēs pašlaik ieņem piekto vietu, vakar neizmantojot iespēju kļūt par turnīra tabulas līderiem. Spēle Ulbrokā ritēja pēc viņiem vēlamā scenārija, taču trešajā trešdaļā viss sagriezās kājām gaisā un ceļš uz Kocēniem bija jāmēro bez izcīnītajiem punktiem. Pa diviem vārtiem guva Reinis Mirkšs un Arnijs Kuratņiks, bet Ingara Matisona rēķinā trīs rezultatīvas piespēles. Komandai ir vairāki spēlētāji, kas savākuši līdzīgu punktu skaitu bet visiem priekšā joprojām atrodas Ivo Balodis, kuram 10 (6+4) iekrātie punkti. Pa deviņiem punktiem ir Kuratņikam, Matisonam un Mirkšam, kuriem katram četri gūti vārti un piecas piespēles.

"FBK Valmiera" bija komanda, kas visilgāk spēlēja bez zaudējumiem, uzvarot četras pirmās čempionāta spēles. Tomēr pirms pārtraukuma valmierieši bija devušies Kurzemes tūrē, no Talsiem un Liepājas kopumā pārvedot tikai vienu punktu par zaudējumu "bullīšos" Talsos. Tas licis atstāt līderpozīcijas un pašlaik "FBK Valmiera" ar 13 punktiem sešās spēlēs ierindojas otrajā pozīcijā. Liepājā kārtējos trīs punktus savā kontā ierakstīja Pāvels Semjonovs, kuram sezonā kopumā izdevies tikt pie 19 (6+13) punktiem, kas ir labākais rādītājs ne vien valmieriešu, bet arī visa čempionāta griezumā. Tikmēr Mārtiņš Broks (12+3) pēdējā spēlē atzīmējās ar vienu rezultatīvu metienu.