Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2896, Did:0, useCase: 3

YEKINDAR: "Mana nākotne komandā ir neskaidra. Bet broky ir malacis"

Rolands Eliņš

YEKINDAR: "Mana nākotne komandā ir neskaidra. Bet broky ir malacis"
Mareks YEKINDAR Gaļinskis Katovices arēnā. Foto: HLTV

Latvijas esportists Mareks YEKINDAR Gaļinskis aizvadītajā nedēļā Polijā kopā ar "Virtus.pro" komandu sasniedza "IEM Katowice 2022", datorspēles CS:GO neoficiālā pasaules čempionāta, ceturtdaļfinālu. Pirms svētdien aizvadītā lielā fināla viņš sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja par situāciju komandā, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā, un visnotaļ kritiski novērtēja savu sniegumu Katovices turnīrā.

"Mani visi puiši komandā jau drīz pēc spēles aizlidoja uz Krieviju. Citādi viņi riskētu vispār atpakaļ netikt. Nu, un palikt Eiropā, lai tikai spēlētu turnīrus brīdī, kad tādas lietas notiek pasaulē, arī būtu nepareizi, un es viņus ļoti labi saprotu. Es pats savukārt došos atpakaļ uz Rīgu, būs tagad nelielas brīvdienas," par situāciju savā "Virtus.pro" komandā pēc turnīra beigām sacīja Mareks YEKINDAR Gaļinskis.

"Virtus.pro" ir viena no šobrīd spēcīgākajām CS:GO komandām pasaulē, un Mareks tai pievienojās 2020. gada vidū. Komandā ir Kazahstānas un Krievijas spēlētāji, kā arī Kazahstānas treneris.

"Ja vaicā, kuras valsts komanda īsti ir "Virtus.pro", tad laikam vairāk jau sanāk krievu komanda," turpināja Mareks. Esporta medijos nedēļas nogalē izplatījās informācija, ka Katovicē atbraukušās Krievijas komandas "Virtus.pro" un "Gambit" aizliegušas saviem spēlētājiem publiski izteikties par karadarbību Ukrainā, taču YEKINDAR to noliedza. "Nekā tāda nebija, un, protams, mēs visi vēlamies mieru un lai nekas tāds nenotiktu," teica Mareks, kurš pirms savas spēles sociālajos tīklos publicēja Ukrainas karogu ar uzrakstu "Fuck War", bet šodien publicēja ierakstu, ka ļoti pārdzīvo par notiekošo un aicina apturēt karu.

YEKINDAR atzina, ka bijušas pārdomas par to, vai viņš turpinās sadarbību ar šo komandu. "Arī ar puišiem šo pārrunājām. Ja būs kaut kādi regulējumi vai ierobežojumi saistībā ar manu komandas biedru no Krievijas ierašanos uz turnīriem, vīzām un pašu rīkotāju noteikumiem, tad ļoti iespējams, ka kaut kādas izmaiņas būs. Nu, visticamāk, ka būs. Taču šobrīd man atliek tikai gaidīt un skatīties, kā attīstās notikumi, nākotne ir neskaidra."

YEKINDAR arī norādīja, ka savus komandas biedrus iepazinis tuvāk un vēlētos turpināt spēlēt kopā ar viņiem arī tīri emocionālu iemeslu dēļ. "Mums CS nav tā, ka komandās visi ir lielie draugi, vairāk tomēr ir profesionāla noskaņa. Taču skaidrs, ka savstarpējā uzticēšanās, kad spēles laikā jākomunicē un jāsaprotas no pusvārda, ir ļoti svarīga, un, ja ir kaut kādi iekšējie konflikti vai tamlīdzīgi, tad nav vienkārši. Tāpat arī mums. Es savu nostāju paudu, arī publiski. Neviens komandā man par to neiebilda, ja tu tēmē uz šo tēmu."

YEKINDAR izteicās, ka lielāks saspringums turnīrā noteikti bijis visiem spēlētājiem, taču droši vien godīgi atzīt, ka katram tas izpaudies citādi: "Arī turnīra rezultāti tomēr laikam korelē ar šo faktu. Finālā iekļuva divas komandas, kuras ir krietni rietumnieciskākas, kamēr galvenā favorīte "NaVi", Ukrainas komanda, nospēlēja pieticīgi. Es nevaru ielīst viņu galvās, ko viņi šobrīd izjūt. Mēs visi atbraucām spēlēt CS, centāmies uz to koncentrēties, bet... Dzirdēju "NaVi" līdera Sašas s1mple uzrunu atklāšanas ceremonijā, aicinot uz mieru un saticību, atcerēties visiem savu cilvēcību. Pievienojos katram viņa vārdam. Patīkami, ka mūsu spēlei šobrīd vēstnesis ir tāds cilvēks, kā s1mple."

Jāpiemin, ka "NaVi" organizācija šodien paziņoja par sadarbības pārtraukšanu ar "ESforce Holding", kurai pieder arī "Virtus.pro" komanda. Kā iemeslu tam "NaVi" minēja organizācijas publisko attieksmi: "Kamēr "Navi" darbinieki un spēlētāji slēpjas no sprādzieniem, "ESForce" publiski noliedz šo šausmu esamību. Mēs to nevaram pieņemt un uzskatām par necilvēcīgu attieksmi." Tāpat jau šobrīd ir skaidrs, ka Krievijas komandas netiks aicinātas uz "BLAST" sērijas turnīriem, kamēr jau nākamajā nedēļā vajadzētu sākties ESL "Pro League" sezonai, kur "Virtus.pro" vēl ir oficiālajā dalībnieku pulkā. Šodien pirms intervijas publicēšanas YEKINDAR mūsu portālam apliecināja, ka joprojām dalība šajos un nākamajos turnīros ir neskaidra.

Saruna ar Mareku notika vēl pirms lielā fināla, kurā "FaZe" ar otru Latvijas esportistu Katovicē Helviju broky Saukantu sastāvā izcīnīja uzvaru, turklāt Helvijs tika nosaukts par turnīra MVP. YEKINDAR iepriekš pirms izslēgšanas spēlēm preses konferencē bija izteicies, ka "FaZe" tikšana finālā diez vai notiks, taču svētdien par to pasmaidīja, norādot, ka priecājas par broky panākumiem.

"Tos brīžus, kad arēna skandē tavu vārdu, spēlētāji dažreiz nemaz nedzird," sacīja YEKINDAR. "Mums ir austiņas, kas tieši domātas tam, lai apkārt neko nedzirdētu. Jā, starp raundiem sanāk dzirdēt kaut ko apkārt, bet pašas spēles laikā – ļoti nedaudz. Atšķirību no "online" spēlēm gan var sajust, kad, piemēram, pretinieki cenšas apiet no aizmugures un tu jūti, ka līdzjutēji kļūst saspringtāki, ievelk elpu un tamlīdzīgi."

Vai līdzjutēju atbalsts var izsist no līdzsvara, kļūt pārāk emocionālam spēlē, kur tik ļoti svarīga ir precizitāte? "Nu, šis jau nav nekāds UFC, kur tev fiziski jāiet ringā un jācīnās ar spēku," teica Mareks. "Nav tā, ka tiec traki uzkurināts. Protams, cilvēciskais faktors jāņem vērā, un katrs var sākt nervozēt un satraukties, taču, teiksim tā, tie, kuriem tas ir aktuāli, līdz spēlēšanai arēnā nemaz netiek."

Pats savu spēli Katovicē gan Mareks novērtēja visnotaļ pieticīgi. "Virtus.pro" pirmo kārtu varēja izlaist, spēlēja uzreiz no otrās kārtas, kur izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, kvalificējoties izslēgšanas spēlēm, kur zaudēja ceturtdaļfinālā. Cīņā pret "G2 Esports" viņa komanda ļoti sīvā cīņā piekāpās pirmajā kartē, bet otrajā zaudēja jau daudz pārliecinošāk.

"Jāsaka, kā ir, man pašam šis bija slikts turnīrs," atzina YEKINDAR. "Taču nevajag teikt, ka ceturtdaļfinālā mēs zaudējām tikai pirmās kartes dēļ. Jā, tur bija zaudējums otrajā papildlaikā, ļoti rūgts, taču mēs katru karti sākam no 0:0, mēs patiešām iepriekš notikušo noliekam malā un sākam no sākuma, tāpēc iepriekš notikušais nedrīkst atstāt iespaidu."

Katovicē Mareku arī varēju apsveikt ar viņa nopelnīto 2021. gada pasaules ranga astoto vietu HLTV individuālajā rangā, ļoti augstu atzinību, taču YEKINDAR pats rūgti saviebās: "Varbūt nav tā pieklājīgi teikt, taču man pret šo balvu ir gandrīz vai tāds kā naids. Nu, kāda man jēga no tās savas astotās vietas, ja kā komanda mēs 2021. gadā uzvarējām tikai pāris turnīros? Komandas panākumi tomēr ir galvenais atskaites punkts, un tā astotā vieta... Var labāk, teiksim tā."

  +1 [+] [-]

, 2022-03-01 20:14, pirms 2 gadiem
Es domāju, ka ar CIS reģionu ir cauri, arī ar NAVI.
Noteikti būs jāmeklē jauns darba devējs.

  +1 [+] [-]

, 2022-03-01 20:25, pirms 2 gadiem
Tad jau YEKI uz FaZe!!

     [+] [-]

, 2022-03-01 22:53, pirms 2 gadiem
lekx287 rakstīja: Tad jau YEKI uz FaZe!!
aizmirsti, FaZe jau ir nereāli labs sastāvs.

     [+] [-]

, 2022-03-01 22:57, pirms 2 gadiem
RavisZee rakstīja: aizmirsti, FaZe jau ir nereāli labs sastāvs.
-rain +YEKI

     [+] [-]

, 2022-03-01 23:27, pirms 2 gadiem
O, pat HLTV pārpublicējis SC rakstu.

     [+] [-]

, 2022-03-02 02:17, pirms 2 gadiem
kristaps199021 rakstīja: Kas tie vēl pa pediņiem ?
Jap, es par to pashu. A izraadas ka tas tavs faaters!

     [+] [-]

, 2022-03-02 10:22, pirms 2 gadiem
S1mple, B1t, Yekindar... labu tīmu var salikt...