Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:362, Did:0, useCase: 0

Razma ar lielisku sniegumu izcīna pirmo lielo turnīru uzvaru pār Top 10 spēlētāju Aspinalu

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Razma ar lielisku sniegumu izcīna pirmo lielo turnīru uzvaru pār Top 10 spēlētāju Aspinalu
Madars Razma. Foto: Sky Sports

''World Series of Darts'' ietvaros Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā notiekošajā ''Nordic Darts Masters'' pirmo kārtu pārvarējis Latvijas labākais šautriņmetējs Madars Razma, kurš spraigā cīņā pieveica pasaules ranga desmito numuru Neitanu Aspinalu - 6:4. Latvietim tā bija pirmā uzvara lielajos turnīros pār Top 10 spēlētāju.

# Pirmsspēles bull-off uzvarēja Madars Razma, tādējādi sākot mest pirmais un iegūstot priekšrocību, ja būs jāaizvada visi legi.

# Razma pirmajā piegājienā guva 56 punktus, bet Aspinals atbildēja ar 91. Lega turpinājumā Madaram padevās 177 punktu gājiens, tomēr noslēgšanas zonu sasniegt neizdevās. Aspinals, savukārt, palika ar 122 punktiem un pirmo iespēju uzvarēt pretinieka sāktajā legā neizmantoja. Razma iesākumā centās noslēgt ar bulli, tomēr trāpīja 25 punktu sektorā, pēcāk precīzi raidot dubulto 18 un dubulto 16, noslēdzot legu savā labā.

# Otrajā legā Aspinals ātri iekrāja pārsvaru un komfortabli uzvarēja savu sākto legu, izlīdzinot rezultātu.

# Trešo legu Razma uzsāka ar 100 punktiem, bet otrajā piegājienā netrāpīja trešo perfekto šautriņu, sakrājot 140 punktus. Arī trešajā piegājienā Razma sasniedza trīsciparu rezultātu, bet tālu nepalika arī Aspinals, kuram bija iespēja uzvarēt pretinieka legā, nodzēšot 140 punktus. Anglis to neizmantoja un Razma ar precīzu dubulto desmit atjaunoja pārsvaru.

# Aspinala otrajā sāktajā legā pēc trīs izdarītiem metieniem bija vienāds rezultāts, bet otrajā piegājienā Latvijas labākais šautriņmetējs trāpīja pirmo 180 punktu gājienu. Divas perfektas šautriņas izdevās trāpīt arī trešajā piegājienā, tomēr pēdējais dārts vēlamo mērķi nesasniedza, Razmu atstājot ar 84 punktiem. Aspinals vēl nebija sasniedzis noslēguma iespēju un Razma nodzēsa 84 punktus, iegūstot breiku savā labā - 3:1.

# Piektajā legā, ko sāka latvietis, pirmais pie noslēguma iespējas tika Aspinals. Tiesa, turpinājumā anglim savas pozīcijas īpaši uzlabot neizdevās, bet Madaram atlika 112 punkti. Razma trāpīja pirmo trīskāršo 20, pēcāk pievienoja 12, taču vien nedaudz netrāpīja dubultajā 20 otrā breika vērtībā. Arī Aspinals divreiz netrāpīja dubultajā 20, pie dēļa atgriežoties Razmam. Latvietim neizdevās trāpīt nevienu no trim iespējām, bet pēc tā breiku atguva Aspinals - 3:2.

# Aspinala trešā sāktā lega ievadā sekmīgāk punktus izdevās gūt Razmam, tomēr izskaņā angļu šautriņmetējs nodemonstrēja aukstasinību un panāca neizšķirtu - 3:3.

# Septīto legu abi spēlētāji uzsāka ar maziem gūtajiem punktiem, pēc sešām šautriņām nelielā vadībā atrodoties Aspinalam. Turpinājumā latvietim padevās divi trīsciparu gājieni pēc kārtas, bet ar to pašu atbildēja arī anglis, situācijai paliekot līdzīgai kā iepriekš. Latvietim neizdevās nodzēst 108 punktus, bet Aspinals nespēja noslēgt 124 punktus. Madars trāpīja dubulto astoņi, vēlreiz atgūstot vadības grožus - 4:3.

# Astotajā legā sekmīgāk darbojās Aspinals, taču Razma tika pie iespējas iegūt breiku. Latvietis netrāpīja dubultā 16 sektorā, savukārt anglis pēcāk nenodzēsa astoņus punktus. Atgriežoties pie dēļa, Madars ar trešo šautriņu trāpīja dubultajā 16 un nonāca lega attālumā no uzvaras - 5:3.

# Devīto legu Razma uzsāka ar 140 punktiem, savukārt Aspinals iespēja 180. Otrajā piegājienā latvietis trāpīja divas šautriņas trīskāršajā 20, taču trešā izkrita no dēļa, Razmam paliekot ar 120 punktiem gājienā. Pēcāk latvietim padevās otrais 180 punktu gājiens, uz tablo atstājot vien 61 punktu. Razma trāpīja 25 punktus, bet pēcāk netrāpīja divas šautriņas uz uzvaru. Neveiksmes turpinājās arī nākamajā piegājienā un Aspinals atguva breiku.

# Razma turpināja uzrādīt augstvērtīgu rezultātu arī desmitajā legā, tiekot līdz 76 punktiem, kamēr Aspinalam vēl bija jānodzēš 130 punkti. Šoreiz Razma ar pirmo trāpīja trīskāršo 20 un pēcāk noslēdza ar dubulto astoņi - 6:4.

# Latvijas labākais šautriņmetējs mačā vidēji guva 95,83 punktus. Razma trīs reizes guva maksimālo punktu skaitu 180. Tāpat Madaram 31,58 procentu precizitāte dubultajos sektoros legu noslēgumos - seši no 19.

# Ceturtdaļfinālā, kas norisināsies jau rīt pēcpusdienas sesijā, Razmam pretī stāsies pasaules trešais numurs Maikls van Gervens. Spēles sākums paredzēts ap 15:30.

Nordic Darts Masters 1. kārta

PārisRezultāts
Dimitri van den Bergs - Johans Engstrēms6-4
Džonijs Kleitons - Ivans Springborgs Polsens6-0
Neitans Aspinals - Madars Razma4-6
Gervins Praiss - Daniels Larsons6-3
Gerijs Andersons - Andreass Tofts Jorgensens6-3
Falona Šeroka - Nīls Heinso6-1
Pīters Raits - Marko Kantele6-1
Maikls van Gervens - Dariuss Labanausks6-5

  +2 [+] [-]

, 2021-09-17 22:02, pirms 4 mēnešiem
Fantastiska spēle!
Tiešraidi var redzēt šeit - https://www.hlsplayer.org/play?url=...

  +2 [+] [-]

, 2021-09-17 22:53, pirms 4 mēnešiem
Lieliski. Apsveicu!

     [+] [-]

, 2021-09-17 23:25, pirms 4 mēnešiem
Priekules vaiņodnieki un Vaiņodes priekulnieki lepojas! Malacis Madar!!! Uz priekšu!