Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Abi Latvijas pāri sasniedz ceturtdaļfinālu Eiropas čempionātā Standartdejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Abi Latvijas pāri sasniedz ceturtdaļfinālu Eiropas čempionātā Standartdejās
Romāns Dobrecovs/Violeta Ļevčenko. Foto: LSDF.

Nedēļas nogalē Bukarestē (Rumānija) notikušajā Eiropas čempionātā Standartdejās (ST) sekmīgi nostartējuši abi Latvijas pāri, sasniedzot ceturtdaļfinālu jeb labāko 24-nieku. Rēzeknietis Romāns Dobrecovs ar Violetu Ļevčenko 54 pāru konkurencē ieguva 17.vietu, bet rīdzinieks Andrejs Griņēvičs ar Kornēliju Dobrovoļskiti ierindojās 22.vietā.

Ņemot vērā noteiktos ierobežojumus saistībā ar Covid-19, 2020. un 2021.gadā Eiropas čempionāts nenotika. Līdz ar to pagājušā nedēļas nogalē Rumānijas galvaspilsētā par kontinenta čempionāta medaļām deju pāri cīnījās pēc divu gadu pārtraukuma. Lai arī abi Latvijas pāri ir sasnieguši labus rezultātus vai nu pasaules un Eiropas čempionātos 10 deju programmā pieaugušajiem, vai arī ST dejās jauniešu grupā, viņiem tā bija debija Eiropas čempionātā ST dejās pieaugušo grupā.

Latvijas vicečempioni Romāns Dobrecovs un Violeta Ļevčenko uzrādīja labāku rezultātu no mūsu pāriem, esot netālu no pusfināla divpadsmitnieka. Pasaules čempionāta pusfinālisti 10 dejās no Latvijas iekļuva labāko divdesmitniekā un ieņēma 17.vietu. Tikmēr valsts čempionāta bronzas medaļas ieguvēji Andrejs Griņēvičs un Kornēlija Dobrovoļskite līdzīgā cīņā spēja iekļūt ceturtdaļfinālā, kur apsteidza divus pārus un ieguva 22.vietu. Tas pasaules čempionātu pusfinālistiem U21 10 dejās un jauniešiem (16-18 g.) ST dejās ir lielākais panākums pieaugušo grupā.

Cīņa par čempiona titulu izvērtās negaidīti sīva. 2019.gada kontinenta čempioni un divkārtējie pasaules čempioni Evaldas Sodeika/Ieva Zukauskaite no Lietuvas tikai par 0,8 punktiem apsteidza ierastos vicečempionus Frančesko Galupo/Deboru Pančīnī no Itālijas. Pirmo reizi trijniekā iekļuva un bronzas medaļu nopelnīja Igaunijas dejotāji Madis Abels/Aleksandra Galkina, ceturtajā vietā atstājot Tomasu un Violetu Fainsilus (Vācija).

Spēcīgo Krievijas pāru nepiedalīšanās, kā arī Latvijas čempionu un viena no vadošajiem pasaules pāru Vadima Šurina/Anastasijas Meškovas nestartēšana pavēra iespējas pirmo reizi finālu sasniegt dažiem citiem pāriem. Piekto vietu ieņēma rumāņi Rares Cojocs/Andreja Matela, bet fināla sešinieku noslēdza Polijas daudzkārtējie čempioni Dariušs Mika un Latvijas dejotāja Madara Freiberga.