Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

ASV konfiscē aizliegtos preparātus

Svētdien noslēdzās ASV Narkotiku apkarošanas pārvaldes (DEA) operācija "Raw Deal", kuras laikā tika konfiscēts milzīgs daudzums aizliegto preparātu. Ir pamats uzskatīt, ka šis var izvērsties par lielāko skandālu sporta vēsturē

18 mēnešu laikā "Raw Deal" ietvaros apcietināti 124 cilvēki 27 ASV štatos (vairāk kā 50 no tiem - pagājušajā nedēļā) un slēgtas 56 pagrīdes laboratorijas. Pēc izmeklētāju sākotnējiem aprēķiniem, konfiscēti 570 000 zāļu pudelīšu (katras tilpums 10 mililitri) un 11,4 miljoni steroīdu devu. Bez ievērības netika atstātas arī interneta lapas, kurās tika sniegti padomi nelegālu preparātu iegādē un tirgoti šie preparāti. Pēc DEA sniegtajām ziņām, viņiem ir izdevies apkopot "simtiem tūkstošu e-pasta vēstuļu". Patlaban nevienam profesionālam sportistam apsūdzība nav izvirzīta, taču savāktās vēstules tikšot rūpīgi analizētas.

2005. gadā tika aizvērtas astoņas laboratorijas Meksikā, kurās, pēc DEA aprēķiniem, tika saražoti 80% ASV apritē esošo nelegālo preparātu. Kā vēlāk atklājās, šīm laboratorijām izejvielas piegādājušas vairākas lielas Ķīnas kompānijas, kas pēc Meksikas laboratoriju slēgšanas pārorientējušās uz ražošanu ASV.

"Mēs konstatējām, ka 99,9% ASV esošo steroīdu nāk no Ķīnas", izteicās DEA aģents Dens Simonss. Viņš arī piebilda: "Nedomāju, ka mums jau ir izdevies aptvert, ko esam uzzinājuši. Valstī nav tāda reģiona, kuru nebūtu skārusi šī lieta."

Izmantotie resursi:
espn.com

     [+] [-]

, 2007-09-24 21:32, pirms 16 gadiem
Tapēc jau tie Ķīnieši pēdējā desmitgadē ir palikuši tik labi sportā!

     [+] [-]

, 2007-09-24 21:37, pirms 16 gadiem
.. tieshi taa, taadeelj jau nav briinums, ka kjiinieshu "briinumbeernam" naak aaraa taadi rezultaati barjeraas + veel viens paraadiijies . taa pat kaa amerikaanji uz chempi bija baigi sanjeemushies un tas kubietis ar ... pumpeetu taa Stasim to visu iekshaa, ta jau Latvijas rekords sen buutu zem 13sec.

.. domaaju, ka pirms naakamaa gada olimpiskajaam speeleem IIPASHA uzmaniiba jaapieveersh viesmiiliigajiem mazajiem cilveecinjiem .. kaa arii amiishiem un veel dazjiem labiem indiviidiem .
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja