Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Ar skatu uz Parīzi - Latvijas Jātnieku federācija pasniedz gada balvas

Agris Suveizda

Ar skatu uz Parīzi - Latvijas Jātnieku federācija pasniedz gada balvas
Foto: Juris Bērziņš - Soms

Sestdien, 21.janvārī, kultūras namā “Berģi” Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) gada noslēguma pasākumā tika apbalvoti Latvijas labākie 2022.gada sportisti šķēršļu pārvarēšanā un iejādē visās vecuma grupās, poniju jāšanā, paralimpiskajā iejādē un pajūgu braukšanā. Pasākumu vadīja aktrise Ieva Aleksandrova - Eklone, bet viesus ar mūzikas izlasi priecēja 2022.gada pasaules čempions paralimpiskajā iejādē Rihards Snikus, kurš šeit darbojās kā dīdžejs (Dj Richy Rich).

Vēsture vēsta, ka 1800.gadā Lielbritānijā zemes īpašniekiem tika atļauts celt žogus, kas apgrūtināja lapsu medniekus, jo tie medīja, sēžot zirga mugurā. Medniekiem nācās apmācīt zirgus lēkt pāri uzceltajiem žogiem, un šis ir uzskatāms par konkūra jeb šķēršļu pārvarēšanas disciplīnas aizsākumu. Šobrīd konkūrs ir populārākā jāšanas sporta olimpiskā disciplīna. Konkursā „Latvijas Republikas labākais jātnieks 2022” kopvērtējumā šķēršļu pārvarēšanā pieaugušajiem pirmās trīs godalgotās vietas izcīnīja un Gada balvas ieguva: Kristaps Neretnieks (SIA “KN Sports”), Laura Penele (z/s “Lielceri”) un Anna Arkhipova (z/s “Tīraines staļļi”).

Ap 360 g p.m.ē. ir parādījušas pirmās liecības par iejādes disciplīnu. Cirka mākslinieki lika uzsvaru uz graciozām zirga kustībām, savukārt, kavalēristi – uz vieglu zirga vadāmību, jo tas spēja izglābt jātnieka dzīvību. Iejādē pieaugušajiem pirmās trīs godalgotās vietas izcīnīja un Gada balvas ieguva: Airisa Penele (z/s “Lielceri”), Elza Zaķe (SK “Drostalas”) un Olga Koroļenko (Ropažu JK).

Senajā Grieķijā aizsākās pajūgu braukšana, kas ir arī pirmā olimpiskā jāšanas sporta disciplīna. Pajūgu braukšanā senioru ieskaitē vienjūgos tika apbalvoti: Anda Pavlovska (palīgs Zane Caune, Kristaps Caune) un Dace Stūre (palīgs Māris Stūris), bet divjūgu klasē - Dzintra Blūma (palīgs Sintija Varnovska).

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma iejādes meistare, trenere, ārste Sandra Karisa.

Sandra Karisa: “Praktiski visu mūžu pie manis ir nākuši cilvēki dziedēt dvēseles. Cilvēks atnāk ar savu problēmu un caur nodarbībām to atrisina. Šis arī ir tas virziens, kas mani visvairāk interesē. Pamatā es strādāju ar cilvēkiem, kuri jebkurā vecumā vēlas iemācīties jāt. Atskatoties uz padarīto, ļoti lepojos, ka mēs pirmie 1993.gadā tagadējā SC “Kleisti” aizsākām reitterapiju. Tie bija reitterapijas paši pirmssākumi. Toreiz tas viss Latvijā bija tikai eksperimenta līmenī, jo mūsu valstī neviens vēl nezināja, kas šī terapija īsti ir.

Strādājot sacensībās par ārstu, esmu pamanījusi, ka mums ir izaugusi jauna un interesanta jātnieku paaudze. Es novēlu katram darboties jomā, kas viņam patīk un, kurā cilvēks jūtas labi. Vēlos, lai ikviens būtu drosmīgs un nebaidītos sākt kaut ko jaunu!”

Visi nominanti: Latvijas Jātnieku Federācija - Latvijas...

Informāciju sagatavoja:
Kate Ansone, LJF Preses dienests